Loes Luca vertelt over haar ouders in tweede aflevering 'Smoeder' met Maria Goos

zaterdag 2 oktober 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters kon door COVID-19 in 2020 niet doorgaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over hun ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die elke zondag om 23.10 uur te zien is bij MAX op NPO 2. In de tweede aflevering staat Loes Luca centraal. Zij is onder meer bekend van 'Het Klokhuis', 'Ja Zuster, Nee Zuster' en de nieuwe dramaserie 'Maud & Babs'.


Maria Goos' eigen moeder die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, en de moeder van Marcel Musters die vaak zei: 'het komt goed en als het niet goedkomt, dan komt het toch nog goed', waren de inspiratiebronnen voor de zeer succesvolle theatervoorstelling Smoeder. Een voorstelling die Maria samen met Marcel van theatergroep mugmetdegoudentand in 2004 maakte. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot Smoeder, werd dat de titel van de voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het land gereisd.

In 2019 is 'Smoeder' voor het laatst gespeeld onder de titel: 'Smoeder - 15 Jaar Later'. In deze voorstelling, waarin het oorspronkelijke verhaal over de levens en de dood van de moeders wordt verteld, werd er een dimensie toegevoegd. Goos en Musters lieten hun moeders: Thea en Rietje, vanuit het hiernamaals meekijken naar hun levens. Thea en Rietje waren het lang niet met alles eens en gaven op geheel eigen wijze commentaar. Ook in de televisie-uitzendingen zijn Thea en Rietje van de partij. In deze tweede aflevering, waarin Loes Luca centraal staat, kijken ze mee met het interview en geven ze commentaar vanuit een leeg theater, waar ze nog één keer samen aan tafel zitten.

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en is geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', zondag 3 oktober om 23.10 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Op de grote rommelmarkt van het Zand in Brugge vormt Jacques een team met actrice Liesa Naert, in haar geboortestad. Axel krijgt acteur Manou Kersting aan zijn zijde voor een speurtocht met een Nederlandse tongval en een Antwerps accent.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:05
    Nachtlus
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    01:00
    The Good Doctor
  • 03:15
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:25
    De Tafel van Tine
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    Blood & Treasure
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:05
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:35
    Shades of Blue
  • 00:18
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:51
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:55
    Toasted!
    02:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 04:25
    Midsomer Murders
    02:30
    Blue Lights
  • 05:00
    Below Deck Mediterranean
    02:20
    Cougar Town
  • 03:57
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 00:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:15
    NPO Doc: De Bi-kwestie