Loes Luca vertelt over haar ouders in tweede aflevering 'Smoeder' met Maria Goos

zaterdag 2 oktober 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters kon door COVID-19 in 2020 niet doorgaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over hun ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die elke zondag om 23.10 uur te zien is bij MAX op NPO 2. In de tweede aflevering staat Loes Luca centraal. Zij is onder meer bekend van 'Het Klokhuis', 'Ja Zuster, Nee Zuster' en de nieuwe dramaserie 'Maud & Babs'.


Maria Goos' eigen moeder die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, en de moeder van Marcel Musters die vaak zei: 'het komt goed en als het niet goedkomt, dan komt het toch nog goed', waren de inspiratiebronnen voor de zeer succesvolle theatervoorstelling Smoeder. Een voorstelling die Maria samen met Marcel van theatergroep mugmetdegoudentand in 2004 maakte. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot Smoeder, werd dat de titel van de voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het land gereisd.

In 2019 is 'Smoeder' voor het laatst gespeeld onder de titel: 'Smoeder - 15 Jaar Later'. In deze voorstelling, waarin het oorspronkelijke verhaal over de levens en de dood van de moeders wordt verteld, werd er een dimensie toegevoegd. Goos en Musters lieten hun moeders: Thea en Rietje, vanuit het hiernamaals meekijken naar hun levens. Thea en Rietje waren het lang niet met alles eens en gaven op geheel eigen wijze commentaar. Ook in de televisie-uitzendingen zijn Thea en Rietje van de partij. In deze tweede aflevering, waarin Loes Luca centraal staat, kijken ze mee met het interview en geven ze commentaar vanuit een leeg theater, waar ze nog één keer samen aan tafel zitten.

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en is geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', zondag 3 oktober om 23.10 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.

'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    VRT NWS laat
    23:15
    Het weer (laat)
  • 23:05
    Onder ons: crimi
    23:35
    Nachtlus
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    The Voice van Vlaanderen
    00:40
    The Good Doctor
  • 22:40
    De Wereld Van De Marechaussee
    23:40
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 22:45
    Miami Vice
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:05
    Mafia's Greatest Hits
  • 23:10
    ER
    23:55
    Suits
  • 22:40
    Baywatch
    23:30
    Nonkel Jef
  • 22:20
    Stukken van mensen
    23:40
    De Tafel van Gert
  • 22:50
    Friends
    23:15
    Fuller House
  • 22:20
    Doom Patrol
    23:20
    MacGyver
  • 22:35
    Huizenjagers
    23:35
    A Place in the Sun
  • 23:05
    CSI: Miami
    00:00
    The Rookie
  • 23:06
    Z-Beurs
    23:20
    Z-Nieuws
  • 23:03
    Publireportage
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    23:30
    Vlaanderen Kookt
  • 22:55
    Silent Witness
    00:00
    Truelove
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    Rivals
  • 23:05
    Pauw & De Wit
    00:00
    NOS Journaal
  • 22:45
    De Joodse Wereld
    23:15
    De Joodse wereld: Een dappere Joodse jongen
  • 22:15
    Louis Theroux
    23:25
    Keuringsdienst van Waarde