Lenny Kuhr, Berget Lewis, Teun Föhn en Bas Ragas en Anne-Meta in nieuw seizoen 'Bijbelen met Sterren'

zaterdag 4 mei 2024
Foto: © Evangelische Omroep 2024

In de EO-serie 'Bijbelen met Sterren' gaan dit seizoen drie bekende Nederlanders aan de slag met Bijbelteksten onder leiding van Amelandse dominee Anne-Meta Kobes.

In een villa dichtbij de duinen van Den Haag gaan Lenny Kuhr, Berget Lewis en Teun Föhn in gesprek over wat verschillende Bijbelteksten betekenen voor hen. Bas Ragas is de verteller van deze teksten. Iedereen deelt een bekend Bijbelverhaal die verbonden is met hun eigen levensverhaal. Ook krijgen ze een persoonlijke Bijbeltekst van Anne-Meta waarover ze met elkaar in gesprek gaan.


Lenny Kuhr is één van de deelnemers aan de voorjaarseditie van EO's 'Bijbelen met Sterren'. Kuhr: 'Door liedjes die ik zong in het Hebreeuws en in het Jiddisch maakte ik de verbinding met het Jodendom. Het Jodendom is mijn thuis geworden. Ik lees de Bijbel als ik in de synagoge ben. Er zijn veel Bijbelverhalen die ik heel mooi vind. Vooral van Mozes en het braambos. De Godsnaam ‘Ik ben die ik ben’ die dan klinkt, dat vind ik zo prachtig.'

Hemelvaart en Pinksteren
Bas Ragas is dit seizoen de verteller van alle bekende en bijzondere Bijbelverhalen. De maand mei staat dit jaar in het teken van twee christelijke feesten: Hemelvaart en Pinksteren. De eerste aflevering begint met het verhaal van Hemelvaart. De derde aflevering met Lenny Kuhr staat in het teken van Pinksteren. In de andere afleveringen gaat het onder meer over Jezus die loopt over het water en het verhaal van Jezus en de verzoeking in de woestijn.

Openheid
Anne-Meta Kobes over het tweede seizoen 'Bijbelen met Sterren': 'Ik vond het bijzonder dat de gasten zonder reserve in de Bijbelverhalen stapten en bereid waren om die verhalen te verbinden met hun eigen leven. Die openheid en dat gevoel ‘dit gaat over mij’ blijven me bij.'

'Bijbelen met Sterren' is wekelijks te zien vanaf 5 mei om 23.30 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over 5 Jaar' - Bart De Wever (VRT 1)

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende landgenoten. In deze aflevering blikken premier Bart De Wever, regisseur Adil El Arbi en nationaal drugscommissaris Ine Van Wymersch terug op hun uitspraken van vijf jaar geleden.

'Over 5 Jaar', om 21.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    NYPD Blue
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 00:35
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    JOE XMAS
    05:40
    Operation Nutcracker
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:35
    Vik & Gert
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 01:10
    FBI
    01:20
    New Amsterdam
  • 01:10
    Cobra Kai
    01:35
    Ice Vikings
  • 00:30
    Christmas at Maple Creek
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    My Life is Murder
    01:55
    So Help Me Todd
  • 00:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Aan de wand
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:55
    Bon Appetit
    01:45
    Winterse Kost
  • 00:50
    The Outlaws
    01:45
    Inside Man
  • 01:00
    Hudson & Rex
    03:25
    The Resident
  • 01:15
    Pauw & De Wit
    01:55
    EenVandaag
  • 01:10
    Ongehoord Nieuws
    01:35
    Nieuwsuur
  • 00:55
    Vier handen op één buik
    01:30
    Top 2000 Quiz