Lenny Kuhr, Berget Lewis, Teun Föhn en Bas Ragas en Anne-Meta in nieuw seizoen 'Bijbelen met Sterren'

zaterdag 4 mei 2024
Foto: © Evangelische Omroep 2024

In de EO-serie 'Bijbelen met Sterren' gaan dit seizoen drie bekende Nederlanders aan de slag met Bijbelteksten onder leiding van Amelandse dominee Anne-Meta Kobes.

In een villa dichtbij de duinen van Den Haag gaan Lenny Kuhr, Berget Lewis en Teun Föhn in gesprek over wat verschillende Bijbelteksten betekenen voor hen. Bas Ragas is de verteller van deze teksten. Iedereen deelt een bekend Bijbelverhaal die verbonden is met hun eigen levensverhaal. Ook krijgen ze een persoonlijke Bijbeltekst van Anne-Meta waarover ze met elkaar in gesprek gaan.


Lenny Kuhr is één van de deelnemers aan de voorjaarseditie van EO's 'Bijbelen met Sterren'. Kuhr: 'Door liedjes die ik zong in het Hebreeuws en in het Jiddisch maakte ik de verbinding met het Jodendom. Het Jodendom is mijn thuis geworden. Ik lees de Bijbel als ik in de synagoge ben. Er zijn veel Bijbelverhalen die ik heel mooi vind. Vooral van Mozes en het braambos. De Godsnaam ‘Ik ben die ik ben’ die dan klinkt, dat vind ik zo prachtig.'

Hemelvaart en Pinksteren
Bas Ragas is dit seizoen de verteller van alle bekende en bijzondere Bijbelverhalen. De maand mei staat dit jaar in het teken van twee christelijke feesten: Hemelvaart en Pinksteren. De eerste aflevering begint met het verhaal van Hemelvaart. De derde aflevering met Lenny Kuhr staat in het teken van Pinksteren. In de andere afleveringen gaat het onder meer over Jezus die loopt over het water en het verhaal van Jezus en de verzoeking in de woestijn.

Openheid
Anne-Meta Kobes over het tweede seizoen 'Bijbelen met Sterren': 'Ik vond het bijzonder dat de gasten zonder reserve in de Bijbelverhalen stapten en bereid waren om die verhalen te verbinden met hun eigen leven. Die openheid en dat gevoel ‘dit gaat over mij’ blijven me bij.'

'Bijbelen met Sterren' is wekelijks te zien vanaf 5 mei om 23.30 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nonkel Frans vindt dat jong talent moet worden aangemoedigd. Ondanks Niekes tegenkantingen leent hij zijn camera uit aan Rikki, die samen met de Rosse en Jeanneman een film wil maken die boven 'De Witte' uitstijgt.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:15
    First dates
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 21:00
    Crime: I Fought the Law
    18:25
    Midsomer Murders
  • 20:50
    Geen uitzending
    18:45
    De Hoppers
  • 20:35
    Aladdin
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    John Wick: Chapter 4
    18:50
    De Augurkenkoning
  • 20:30
    The Pursuit of Happyness
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 20:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Highlander
  • 21:25
    9-1-1: Lone Star
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Nonkel Jef
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    Rundskop
    18:45
    James & Co
  • 21:15
    NCIS
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Pokémon Detective Pikachu
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Het Perfecte Plaatje
    18:55
    Komen eten
  • 20:30
    Murder: Fight for the Truth
    18:30
    Cold Justice
  • 21:13
    Trends Talk
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:19
    De tip
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 20:40
    Bon Appetit
    17:45
    Het feestmenu van ..
  • 21:00
    Ripper Street
    19:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 21:00
    Nightcrawler
    20:00
    Grey's Anatomy
  • 21:25
    Frans & Mariska, Stellen op de Proef
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:20
    De Geknipte Gast
    18:15
    Podium Klassiek
  • 21:05
    Code of Silence
    18:00
    Wordt aangekondigd