'Langs de Rijn': Bron van verhalen

vrijdag 24 januari 2020

Zaterdag 25 januari gaan schrijver en Rijnkenner Martin Hendriksma en presentator Huub Stapel verder met hun reis langs de levensader van Europa, de rivier de Rijn.

Vanaf de bron in de Zwitserse Alpen tot aan de plek waar hij bij Hoek van Holland de Noordzee instroomt. 'Langs de Rijn' is zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2 te zien bij MAX.


De Rijn is een rivier vol verhalen; van verdronken dorpen en verraderlijke rotsen, van schippers, schilders en soldaten. De Rijn is een muze en een 'femme fatale' tegelijkertijd. Eeuwenlang was de loop van de Rijn bepalend voor onze economie, onze cultuur en onze identiteit. Maar wat heeft 'vader Rijn' ons vandaag nog te vertellen?

Op hun reis nemen Martin en Huub de kijker mee langs de rivier en haar bewoners. Ze ontmoeten mensen die het Rijnwater door hun bloed hebben stromen.

Aflevering 4: Bron van verhalen
Martin en Huub bereiken deze week de Nederlandse grens en komen onderweg bijzondere verhalen tegen. In Remagen staat de beroemde Ludendroffbrug, in maart 1945 de laatste intacte spoorbrug over de Rijn. Door een toevalstreffer konden de Amerikanen deze brug veroveren en daarmee de oorlog maanden bekorten.

Bij de Drachenfels-rots vertelt Huub aan Martin de beroemde sage van de Nibelungen. Hierna reizen de mannen verder naar Düsseldorf, waar ze een ooggetuige spreken die in 1969 oog in oog stond met Moby Dick, de witte walvis.

'Langs de Rijn' Interactive
Kijkers kunnen zelf een tocht langs de Rijn maken, met de interactive bij het programma. Op www.maxvandaag.nl/langsderijn staat een gedetailleerde kaart, met diverse punten. Bezoekers vinden er extra video's, foto's, achtergronden en verdieping. Hoe vind je bijvoorbeeld goud in de rivier?

'Langs de Rijn', zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: Veldrijden
    16:20
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 14:45
    Winterbeelden
    16:15
    Wild Scandinavia
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    15:35
    Aap, Poot, Pies
  • 15:20
    Florentina
    17:00
    Goed Geplant
  • 15:30
    Ik Vertrek
    16:30
    Waar is Mijn Erfenis
  • 14:45
    The Mask of Zorro
    17:15
    The Big Bang Theory
  • 15:00
    Baywatch
    16:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 08:30
    Geen uitzending
    15:40
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 15:05
    Geen uitzending
    15:35
    Joe
  • 15:10
    Friends
    16:30
    De Tafel van de Week
  • 14:40
    C.S.I. New York
    16:35
    Criminal Minds
  • 15:25
    Family Matters
    19:15
    The Summit Nederland
  • 15:20
    Retour Masters
    17:10
    Komen eten
  • 14:55
    Mark of a Serial Killer
    15:45
    Cold Justice
  • 15:28
    Alle Zaken op een Rijtje
    15:34
    Z-Weekoverzicht
  • 15:09
    Diy on wheels
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:40
    Loďc zot van koken weekmenu
    15:35
    Lekker Lang Leven
  • 15:25
    Grantchester
    17:15
    Murdoch Mysteries
  • 15:00
    First Dates Australia
    16:05
    The Mountain Between Us
  • 15:10
    NOS Olympische Winterspelen
    18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 15:20
    De Joodse wereld: Palestijnen zijn Joden
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:20
    Lotte & Louise
    16:50
    All You Can Eid