'Langs de Rijn': Bron van verhalen

vrijdag 24 januari 2020

Zaterdag 25 januari gaan schrijver en Rijnkenner Martin Hendriksma en presentator Huub Stapel verder met hun reis langs de levensader van Europa, de rivier de Rijn.

Vanaf de bron in de Zwitserse Alpen tot aan de plek waar hij bij Hoek van Holland de Noordzee instroomt. 'Langs de Rijn' is zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2 te zien bij MAX.


De Rijn is een rivier vol verhalen; van verdronken dorpen en verraderlijke rotsen, van schippers, schilders en soldaten. De Rijn is een muze en een 'femme fatale' tegelijkertijd. Eeuwenlang was de loop van de Rijn bepalend voor onze economie, onze cultuur en onze identiteit. Maar wat heeft 'vader Rijn' ons vandaag nog te vertellen?

Op hun reis nemen Martin en Huub de kijker mee langs de rivier en haar bewoners. Ze ontmoeten mensen die het Rijnwater door hun bloed hebben stromen.

Aflevering 4: Bron van verhalen
Martin en Huub bereiken deze week de Nederlandse grens en komen onderweg bijzondere verhalen tegen. In Remagen staat de beroemde Ludendroffbrug, in maart 1945 de laatste intacte spoorbrug over de Rijn. Door een toevalstreffer konden de Amerikanen deze brug veroveren en daarmee de oorlog maanden bekorten.

Bij de Drachenfels-rots vertelt Huub aan Martin de beroemde sage van de Nibelungen. Hierna reizen de mannen verder naar Düsseldorf, waar ze een ooggetuige spreken die in 1969 oog in oog stond met Moby Dick, de witte walvis.

'Langs de Rijn' Interactive
Kijkers kunnen zelf een tocht langs de Rijn maken, met de interactive bij het programma. Op www.maxvandaag.nl/langsderijn staat een gedetailleerde kaart, met diverse punten. Bezoekers vinden er extra video's, foto's, achtergronden en verdieping. Hoe vind je bijvoorbeeld goud in de rivier?

'Langs de Rijn', zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:15
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    17:55
    Kijk uit
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:05
    Surviving Hothouse Earth
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:10
    Billie vs Benjamin
    15:55
    Kan ik het ook?
  • 15:10
    Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder
    16:55
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 15:25
    Marry Me
    17:20
    S.W.A.T.
  • 15:25
    Baywatch
    17:10
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    16:05
    Zorro
  • 15:20
    Geen uitzending
    15:50
    Joe
  • 15:30
    Friends
    16:25
    Huizenjagers
  • 14:55
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:30
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    King Arthur: Legend of the Sword
  • 15:15
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 15:05
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 15:23
    De CFO podcast
    16:00
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:32
    Diy on wheels
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:10
    Bon Appetit
    16:10
    De Chalet aan de Semois
  • 15:00
    Death in Paradise
    16:05
    Art Detectives
  • 15:25
    Grey's Anatomy
  • 15:35
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:00
    De verwondering
  • 15:30
    Invisible Sue
    16:55
    Checkpoint