'Langs de Rijn': Bron van verhalen

vrijdag 24 januari 2020

Zaterdag 25 januari gaan schrijver en Rijnkenner Martin Hendriksma en presentator Huub Stapel verder met hun reis langs de levensader van Europa, de rivier de Rijn.

Vanaf de bron in de Zwitserse Alpen tot aan de plek waar hij bij Hoek van Holland de Noordzee instroomt. 'Langs de Rijn' is zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2 te zien bij MAX.


De Rijn is een rivier vol verhalen; van verdronken dorpen en verraderlijke rotsen, van schippers, schilders en soldaten. De Rijn is een muze en een 'femme fatale' tegelijkertijd. Eeuwenlang was de loop van de Rijn bepalend voor onze economie, onze cultuur en onze identiteit. Maar wat heeft 'vader Rijn' ons vandaag nog te vertellen?

Op hun reis nemen Martin en Huub de kijker mee langs de rivier en haar bewoners. Ze ontmoeten mensen die het Rijnwater door hun bloed hebben stromen.

Aflevering 4: Bron van verhalen
Martin en Huub bereiken deze week de Nederlandse grens en komen onderweg bijzondere verhalen tegen. In Remagen staat de beroemde Ludendroffbrug, in maart 1945 de laatste intacte spoorbrug over de Rijn. Door een toevalstreffer konden de Amerikanen deze brug veroveren en daarmee de oorlog maanden bekorten.

Bij de Drachenfels-rots vertelt Huub aan Martin de beroemde sage van de Nibelungen. Hierna reizen de mannen verder naar Düsseldorf, waar ze een ooggetuige spreken die in 1969 oog in oog stond met Moby Dick, de witte walvis.

'Langs de Rijn' Interactive
Kijkers kunnen zelf een tocht langs de Rijn maken, met de interactive bij het programma. Op www.maxvandaag.nl/langsderijn staat een gedetailleerde kaart, met diverse punten. Bezoekers vinden er extra video's, foto's, achtergronden en verdieping. Hoe vind je bijvoorbeeld goud in de rivier?

'Langs de Rijn', zaterdag 25 januari om 20.40 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:45
    D5R
    03:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Hallo Kroket
    06:00
    Tik Tak
  • 07:40
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:10
    Blind getrouwd: Australië
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:40
    This Is Us
    02:45
    Geen uitzending
  • 07:50
    3rd Rock From the Sun
    02:15
    Geen uitzending
  • 07:20
    Property Brothers
    02:00
    First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:10
    Without a Trace
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:50
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:35
    De Garde van Gert
    02:00
    Lekker Messy
  • 07:00
    Call the Midwife
    02:20
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 07:40
    First Dates Australia
    02:25
    Below Deck
  • 07:30
    Goedemorgen Nederland
    03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 07:30
    NOS WK Ontbijt met gebarentaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:50
    Rubble & Crew
    02:20
    EenVandaag