'Kunststof Radio' met Marieke Lucas Rijneveld, Tim Knol, Monique Merkx, Nynke Laverman

Marieke Lucas Rijneveld debuteerde op 24-jarige leeftijd met de dichtbundel Kalfsvlies die werd bekroond met de C. Buddingh-prijs.
Voor de bundel Fantoommerrie kreeg ze de Ida Gerhardt Prijs. Met haar roman De avond is ongemak won ze als eerste Nederlandse schrijver de prestigieuze International Booker Prize. Onlangs verscheen haar tweede roman Mijn Lieve Gunsteling, waarmee ze volgens de critici naar nog grotere hoogte is gestegen.
Presentatie: Jellie brouwer
Dinsdag 5 januari Tim Knol, singer/songwriter
Zanger en muzikant Tim Knol gooide zijn leven het afgelopen jaar drastisch om. Hij ging fanatiek wandelen, gezond eten en minder drinken met als gevolg dat hij 40 kilo lichaamsgewicht verloor. Hij richtte de Wandelclub op en nodigde muziekliefhebbers met hem mee te gaan voor een wandelend concert. Zo maakte hij tochten door het hele land als alternatief voor de clubtour die niet kon doorgaan.
Presentatie: Gijs Groenteman
Woensdag 6 januari Monique Merkx, regisseur, schrijver en dramaturg
Moniek Merkx zou in december afscheid nemen als artistiek leider van Maas Theater en Dans met de voorstelling 'Ik ben er even niet'. Meer dan 25 jaar maakt ze meer dan 100 volwassen voorstellingen voor jonge mensen. Voor haar werk ontving ze in Nederland meerdere jeugdtheaterprijzen (Hans Snoek Prijs, 1000Watt Prijs en Gouden/Zilveren Krekels) en de VSCD Mimeprijs. In de VS won ze samen met The Children’s Theatre Company in Minneapolis de Tony Award.
Presentatie: Jellie Brouwer
Donderdag 7 januari Nynke Laverman, zangeres
Zangeres Nynke Laverman introduceert haar nieuwe album Plant met een slow release. Over de periode van een jaar laat ze haar cd groeien en brengt ze het nummer voor nummer uit - elk vergezeld door een podcast die het thema van die specifieke song behandelt. Voor deze podcasts interviewt Nynke samen met Lex Bohlmeijer wetenschappers, filosofen en podiumkunstenaars die haar inspireren, onder wie natuurfilosoof Matthijs Schouten, schrijver/klimaatactivist Eva Rovers en cabaretier Jochem Myjer.
Presentatie : Elisabeth van Nimwegen
'Kunststof Radio', maandag 4 januari t/m donderdag 7 januari tussen 19.30 en 20.30 uur bij de NTR op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van Golden Buzzer naar de overwinning: dansgroep Una Vez Squad wint ‘Got Talent 2026’
- Mats Akkerman kroont zich tot winnaar van 'De Slimste Mens'
- Margôt Ros is Scrooge in live-uitzending vanuit Drenthe
- Kijkcijfers: donderdag 5 november 2026
- Honger, zware proeven, verraad en 9 BV's die moeten overleven: 'Expeditie Robinson' is terug op VTM
- 'Klaas Kan Alles': Kan Klaas lava aanraken?
- Loes Haverkort is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Cul De Bas gaat nog een stap verder in finale 'Got Talent': 'Nog meer risico'
- 'Welkom in de jaren 50': Van Drees tot Elvis en van Greet Hofmans tot de hoelahoep
- Zaterdag zie je het 'Herinneringen Top 50 concert' op NPO 3
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Glazen Huis-dj Wijnand Speelman rent tot hij niet meer kan voor '3FM Serious Request'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+
Kijktip van de dag

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.
'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































