'Kruispunt': van de straat naar een viersterrenhotel

Al ruim een jaar zwerft Wilfred dakloos door Amsterdam. Hij slaapt op verschillende plekken in de stad, tot de kou hem naar binnen jaagt. Hij vindt een slaapplek bij een inloophuis in Amsterdam, totdat hij een buitenkansje krijgt.
Wilfred mag drie maanden wonen in een viersterrenhotel, hartje Amsterdam. Zo kan hij tot rust komen en werken aan zijn toekomst.
Wilfred is niet de enige. Hij behoort tot een groeiende groep economisch daklozen. Ze hoppen van plek naar plek, slapen op banken, campings of zelfs in een daklozenopvang. Het aantal economisch daklozen is het afgelopen jaar hard gestegen. Onder de huidige groep dak- en thuislozen zijn duizenden mensen die in principe 'zelfredzaam' zijn, en soms zelfs een baan hebben. Door scheiding, verlies van baan of bedrijf raken ze in de problemen. Ze slapen bij vrienden op de bank of in het ergste geval op straat. Door de woningnood zit deze groep klem.
'Kruispunt' volgt Wilfred bij zijn afscheid van het leven op straat en zijn intrek in het hotel. Hoe is het voor hem om in een luxe hotelkamer te wonen? Hoe wordt hij begeleid op een betere toekomst? En komt hij inderdaad tot rust?
Het idee om voor lange tijd daklozen in luxe hotels op te vangen komt voort uit een actie van sociaal ondernemer Marnix Geus. Hij regelde tijdens de vrieskou een hotelkamer voor dakloze Paul. Dit werd opgepikt door marketing manager Eline Zweegers van hotel Kimpton de Witt. Haar collega’s waren enthousiast en binnen vierentwintig uur checkte ze twintig daklozen in. 'Het was super om weer eens in actie te komen en mensen blij te maken. Daarom is het des te fijner dat we het nu een meer permanent vervolg kunnen geven.'
Wilfred zelf ziet het helemaal zitten: 'Eindelijk slapen in alle rust, zonder allerlei andere mensen om me heen. Mijn accu is door het slechte slapen altijd half vol en nu kan ik die eindelijk een keer opladen.' Naast Wilfred doen nog verschillende andere daklozen mee aan dit pioniersproject. Zal het Wilfred lukken om een nieuwe toekomst te bouwen?
'Kruispunt', maandag 15 maart om 22.50 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Noraly Beyer onthult maandag winnaar Libris Literatuur Prijs
- Nieuw seizoen '22 Kids and Counting' op TLC
- Kijkcijfers: maandag 4 mei 2026
- Televisie- en radiopresentator Hans Otten (55) overleden
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: Op de rug van de patient
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.
'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.



































