'Kruispunt': Scheiden met schade

Kun je een kind beschermen tegen de gevolgen van een scheiding? In navolging van de best bekeken uitzending van 'Kruispunt' van dit voorjaar Scheiden en je (klein)kind niet mogen zien, waar een oma en een ouder aan het woord komen, nu een special waarin de kinderen centraal staan. Wat betekent het voor hen om tussen twee vuren te staan?
De zussen Valerie (29) en Sophie (22), Jean-Marc (48), Feline (18) en Malou (25) vertellen openhartig hoe de onmacht van hun ouders hun leven heeft veranderd. Wat het met hun zelfvertrouwen heeft gedaan en hoe moeilijk het is vertrouwen in duurzame relaties en vriendschappen te hebben. Maar ook hoe ze zichzelf hebben teruggevonden en proberen hun ervaringen positief om te zetten in hun verdere leven.
Geschaad vertrouwen
Nadat Valerie en Sophie horen dat hun vader en moeder gaan scheiden gaat de vijftienjarige Valerie automatisch moederen over haar zusje. Sophie kan bij haar uithuilen en haar verwarrende gevoelens delen. Ook nu nog, jaren later, hebben de zussen een sterke band. Sophie: 'Door alles wat we hebben meegemaakt is het best lastig om iemand anders dan mijn zus in vertrouwen te nemen. Ik heb moeten leren om open te zijn, zelfs naar mijn vriend. Dat lukt wel steeds beter maar nog niet altijd.'
Als kind van gescheiden ouders word je vaak omringd door pijnlijke spanningen. Je voelt het verdriet van je beide ouders en wilt ze niet tot last zijn. Feline: 'Om aan de spanningen in huis te ontsnappen ging ik liedjes schrijven en zingen of kleren maken. Ik vond het heerlijk om even niet bezig te moeten zijn met de moeilijkheden van mijn ouders.'
Meedenken
Naast de veranderingen die thuis plaatsvinden heeft een scheiding ook invloed op school. Malou 'Ik deed er alles aan om op school escalatie tussen mijn ouders te voorkomen. Een druk die eigenlijk niet bij mij hoort te liggen.' Maar Malou heeft ook geluk; zij heeft op haar school een mentrix die heel goed met haar meedenkt en bijvoorbeeld standaard twee mailtjes stuurt, naar beide ouders. 'Het is zo fijn dat je niet steeds weer opnieuw hoeft uit te leggen dat je ouders gescheiden zijn. Leraren kunnen zoveel doen om het ons makkelijker te maken!'
Jean-Marc ging vooral heel hard zijn best doen op school. 'Mijn moeder wilde zo graag dat iemand in ons gebroken gezin het 'goed' deed. Ze stimuleerde mij tot het uiterste om succesvol te zijn en dat is ook gelukt. Op mijn 34ste had ik alles voor elkaar een goede baan, een prachtige vrouw, een mooie auto en een groot huis. Maar ik was ontzettend ongelukkig en liep tegen een muur aan. Ik besloot het roer om te gooien. Geen gemakkelijke strijd, maar ik voel me nu heel goed en volg mijn eigen gevoel.'
86.000 kinderen
Jaarlijks krijgen zo’n 86.000 kinderen te maken met het verbreken van de relatie van hun ouders. Het begin van een periode waarin vaak geen ruimte is voor het verdriet van het kind en kinderen hun gevoelens opzijschuiven, met alle gevolgen van dien. 'Kruispunt' geeft via Valerie, Sophie, Jean-Marc, Feline en Malou woorden aan de gevoelens van deze grote groep kinderen.
'Kruispunt', zondag 17 november om 23.10 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'DREAM SCHOOL' krijgt nieuwe mentor en rector
- Kijkcijfers: maandag 20 en dinsdag 21 juli 2026
- DARA, Becky Hill en Bart Peeters komen naar 'VRT Zomerhit'
- Nieuwe PowNed-serie 'Bovensloters' toont de strijd om een Brabants drugsimperium
- Pieter-Jaap Aalbersberg nieuwe voorzitter Raad van Toezicht NPO
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Nieuw seizoen van 'Woeste Grond' van start
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video
Kijktip van de dag

Tijdens de ontknoping van de Tour de France gaat Ruben Van Gucht een week op congé in het zuiden van Frankrijk. Samen met Mark Uytterhoeven, Tom Boonen, Jan Bakelants en Dirk De Wolf geniet hij tijdens de ultieme boys trip volop van la douce France.
'Congé Payé', om 22.45 uur op VTM.


































