'Kruispunt': Profiel van... Caroline van der Plas

zaterdag 5 november 2022

Vanaf 6 november gaat KRO-NCRV 'Kruispunt' weer van start met een reeks profielen van prominente Nederlanders. Door de ogen van naasten, beschouwers en criticasters kijken we naar hun drijfveren, hun jeugd, hun kracht en hun zwaktes.

Eerste in de rij is Caroline van der Plas, voorvrouw van de Boer Burger Beweging. Met één zetel kwam ze vorig jaar in de Tweede Kamer en wist zich in een mum van tijd te verzekeren van enorm veel media-aandacht. ‘De tractordiva van het Binnenhof’, wordt ze genoemd, door haar spectaculaire entree op een trekker. Maar ook ‘Populientje’, ‘Ma Modder’ , Namaak-boerin’ en ‘Marketingtruc’. Kruispunt Profiel richt de blik op Van der Plas’ (katholieke) jeugd, haar vriendinnengroep ‘De meisjes van Gall & Gall’ en de manier waarop ze zich in de kijker speelt in Kamerdebatten en in de media. Het zetelaantal van BBB steeg in de peilingen tot wel 20 zetels, al lijkt een daling ook alweer ingezet.


Sprekers
Aan het woord komt de moeder van Caroline van der Plas, de Ierse Nuala van der Plas-Fitzpatrick (83). Zelf was ze ook actief in de politiek, als wethouder voor het CDA in Deventer. Ze woont nog steeds in het huis waar Caroline opgroeide met haar twee broers. Nardy Nijland kent Caroline al meer dan twintig jaar. Samen zitten ze in een vriendinnen-koor. Vroeger noemden ze zich ‘de meisjes van Gall&Gall’, maar tegenwoordig heet de app-groep ‘Olde Tjoeka’s’, wat oude oma’s betekent. Verder onder andere een gesprek met politiek verslaggever Marcia Nieuwenhuis (AD) en communicatiestrateeg Onno Aerden.

Wie is Caroline van der Plas, het politieke gezicht van de oppositie tegen het stikstofbeleid, het boegbeeld van de agrarische sector.  Waar staat ze voor en waar komen haar ideeën vandaan? Een blik in de ziel van Caroline van der Plas: ‘Ik ben geen politicus, ik ben een volksvertegenwoordiger.’

'Kruispunt' profiel van…Caroline van der Plas, zondag 6 november om 17.45 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Simeon, een jonge Dominicaanse man, begint een stage als verzorger in een Gents woonzorgcentrum. Zijn benadering van ouderenzorg onderscheidt hem van zijn collega's, die de dingen niet helemaal op zijn manier zien. Een paar ontwapenende oude dames raken echter steeds meer in hem geïnteresseerd.

'Les Dames Blanches', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:05
    Hallo Kroket
    06:55
    Karrewiet met VGT
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    23:50
    Nachtlus
  • 07:15
    Dag Sinterklaas
    06:55
    Sam & Julia
  • 07:15
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    06:55
    Jabaloe
  • 07:15
    Achter gesloten deuren
    03:15
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:55
    Holiday Mismatch
  • 06:00
    Joe
    00:55
    SOS Piet
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    09:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Friends
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:25
    NCIS: Los Angeles
  • 07:05
    Botched
    07:10
    The Block Australia
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:55
    Cold Case
  • 00:39
    Z-Extra
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:04
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:15
    Het Weekmenu
    06:40
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 07:05
    Midsomer Murders
    00:45
    Granite Harbour
  • 07:10
    Zombie House Flipping
    06:40
    Storage Wars
  • 07:10
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 07:15
    Tijd voor Max
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:16
    Anansi de spin
    07:00
    Ta-daaa!