'Kruispunt': ouder achter de tralies

zondag 2 februari 2020

Je vader of moeder langdurig opgesloten in de gevangenis, een nachtmerrie voor elk kind. Voor Jochien (40), Terry (26) en Beau (15) de harde werkelijkheid.

In 'Kruispunt' de openhartige verhalen van deze beschadigde maar ook veerkrachtige kinderen van (ex-)gedetineerden.


Jochien zag haar vader meer in de gevangenis dan thuis. Bijna haar hele leven heeft hij achter de tralies gezeten. Elke maand ging ze, samen met haar moeder, naar haar vader. De ene keer in Vught dan weer in Nieuwegein, ze reisde veel gevangenissen af. 'Ik zag hem niet vaak, maar ik heb altijd gevoeld dat ik speciaal voor hem ben. We belden soms wel een paar keer per dag.' Toch is Jochien ook zwaar teleurgesteld dat ze geen normale jeugd heeft gehad. 'Hij is nu drie jaar vrij en licht aan het dementeren, daarom koester ik elk moment dat we samen zijn.'

Beschadigd
De afwezigheid van een vader of moeder die in de gevangenis zit, beschadigt de ouder-kindrelatie. Elkaar regelmatig zien in een prettige omgeving is dan belangrijk. Gelukkig is hier in de loop van de jaren steeds meer aandacht voor. Terry: 'Jarenlang zweeg ik angstvallig over het gemis van mijn vader, bang voor stigmatisering, maar nu treed ik juist met mijn verhaal naar buiten. Ik geef lezingen aan personeel uit de gevangenis, maar ook in het land. Door mijn ervaringen te delen hoop ik dat er meer inzicht en begrip komt voor kinderen zoals ik.'

Gemis
Als kind horen dat je moeder lange tijd niet meer thuis komt doet pijn. Beau werd er vijf jaar geleden mee geconfronteerd. Als hij daaraan terugdenkt moet hij wel een traantje wegpinken. 'Ik mis mijn moeder. Ik zou graag weer lekker met haar op de bank zitten, samen iets lekkers eten en gewoon knus tegen elkaar aanzitten. Maar dat kan voorlopig niet. Daarom probeer ik er zo positief mogelijk mee om te gaan en als we dan bij elkaar zijn te genieten.'

In 'Kruispunt' aan het woord Jochien, op bezoek bij haar vader Terry, die aan het werk is in de gevangenis en Beau die zijn moeder opzoekt. Indringende portretten van kinderen van (ex-)gedetineerden.

'Kruispunt', maandag 3 februari om 22.50 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - Veerle Dobbelaere (VTM)

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.

'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    VRT NWS De Zevende Dag
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 08:00
    Herfstbeelden
    15:30
    Sporza: Parijs-Tours
  • 12:10
    Zig & Sharko
    12:15
    Wannabe's
  • 11:45
    VTMies
    12:15
    De Branche-Expert
  • 10:35
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:35
    Accused
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    Matlock
  • 10:40
    Trading Christmas
    12:20
    A Storybook Christmas
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 11:10
    Achter de schermen
    12:55
    Friends
  • 12:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:40
    Criminal Minds
  • 11:40
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 11:25
    A Place in the Sun
    12:20
    De Gezonde Goesting
  • 10:50
    Hailey Dean Mysteries: Death on Duty
    12:20
    Accident, Suicide, or Murder
  • 11:56
    Trends Talk
    12:27
    Transport & Van.TV
  • 11:54
    De perfecte oprit
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:35
    Winterse Kost
    12:25
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 11:30
    Father Brown
    12:25
    Darby and Joan
  • 11:50
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Below Deck Down Under
  • 12:10
    Buitenhof
    13:15
    De slimste mens
  • 12:00
    De Joodse Wereld
    12:35
    Focus
  • 12:05
    Moomin Vallei
    12:30
    Coop Troop