'Kruispunt': De inspiratie van….. Sander de Kramer

zondag 1 maart 2020

Waar gaat het om in het leven? Hoe word je gelukkig? Het zijn vragen waar we te weinig bij stil staan, gedreven als we worden door de waan van de dag, altijd op weg naar een volgende afspraak.

'Kruispunt' gaat met een inspirerende gast op zoek naar de zin van het bestaan. Dit keer is dat Sander de Kramer (1973). Volgende maand krijgt hij de Four Freedoms Award, een grote, internationale prijs die eerder werd uitgereikt aan mensen als Nelson Mandela, de Dalai Lama en voormalig VN-secretaris-generaal Kofi Annan. Hij krijgt de prijs onder andere voor zijn baanbrekende werk in het Afrikaanse land Sierra Leone, waar hij met zijn Sunday-Stichting honderdduizenden kinderen een beter leven bezorgt. Sander werd door de inwoners tot 'chief' benoemd, een soort burgemeesterstitel voor het leven.


Al bijna veertig keer reisde hij naar het land (dat bekend staat als een van de ellendigste plekken op aarde), waar hij een eigen lemen hut heeft om in te wonen. Gevraagd naar zijn 'levenslessen', zegt De Kramer: 'Dat je overal, hoe groot de modderput ook is, mooie, inspirerende mensen tegenkomt die bereid zijn hun leven op het spel te zetten om de wereld beter te maken.' Hij maakt korte metten met 'de gloeiende plaat'-gedachte. 'Dat hoor je vaak, het is 'een druppel op een gloeiende plaat'. Je kunt je achter de gedachte verschuilen om niet in actie te hoeven komen, maar voor de mensen daar is het géén druppel, het is hun leven. En elk leven dat je beter kan maken is de moeite waard.'

In 2013 kwam Sander de Kramer zichzelf tegen. Ook zijn bevlogenheid, gedrevenheid en energie bleek een grens te kennen. Hij kreeg last van evenwichtsstoornissen en tinnitus, een harde piep in zijn oren. Dat had zo'n impact op zijn leven dat hij heeft overwogen eruit te stappen. De evenwichtsstoornissen verdwenen, maar de piep is gebleven. Sander heeft een manier gevonden om ermee te leven. Levenslessen van een 'wandelende prozacpil', oftewel de rasoptimist Sander de Kramer.

'Kruispunt', maandag 2 maart om 22.50 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sarafian' - Fauve (VTM)

De derde maand op kot begint heftig. Fauve en Léandro hebben knallende ruzie. Bij Maxim loopt het beter en hij leert iemand kennen. Eléa heeft als enige al examens, terwijl Stefan een film maakt. De griep is in het land en doet ook op kot de ronde.

'Kotmadam Sarafian', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:12
    Het weer
    20:20
    Thuis
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Kotmadam Sarafian
  • 18:15
    UEFA Champions League
    21:05
    Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
  • 19:40
    S.W.A.T.
    20:35
    Far and Away
  • 19:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:55
    24
    20:50
    The Listeners
  • 19:35
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Axel Terug Naar Amerika
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    Good American Family
  • 19:40
    Most Outrageous Crimes
    20:35
    Murder at 1600
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    Z-Best Managed Companies
  • 20:14
    Het appartement
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 20:10
    Meat Timon
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Death Valley
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    We zijn er Bijna!
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    20:25
    De Meestergids
  • 19:25
    Daten in het Dorp op Texel
    20:20
    A Beautiful Mess