'Kruispunt': De inspiratie van….. Sander de Kramer

zondag 1 maart 2020

Waar gaat het om in het leven? Hoe word je gelukkig? Het zijn vragen waar we te weinig bij stil staan, gedreven als we worden door de waan van de dag, altijd op weg naar een volgende afspraak.

'Kruispunt' gaat met een inspirerende gast op zoek naar de zin van het bestaan. Dit keer is dat Sander de Kramer (1973). Volgende maand krijgt hij de Four Freedoms Award, een grote, internationale prijs die eerder werd uitgereikt aan mensen als Nelson Mandela, de Dalai Lama en voormalig VN-secretaris-generaal Kofi Annan. Hij krijgt de prijs onder andere voor zijn baanbrekende werk in het Afrikaanse land Sierra Leone, waar hij met zijn Sunday-Stichting honderdduizenden kinderen een beter leven bezorgt. Sander werd door de inwoners tot 'chief' benoemd, een soort burgemeesterstitel voor het leven.


Al bijna veertig keer reisde hij naar het land (dat bekend staat als een van de ellendigste plekken op aarde), waar hij een eigen lemen hut heeft om in te wonen. Gevraagd naar zijn 'levenslessen', zegt De Kramer: 'Dat je overal, hoe groot de modderput ook is, mooie, inspirerende mensen tegenkomt die bereid zijn hun leven op het spel te zetten om de wereld beter te maken.' Hij maakt korte metten met 'de gloeiende plaat'-gedachte. 'Dat hoor je vaak, het is 'een druppel op een gloeiende plaat'. Je kunt je achter de gedachte verschuilen om niet in actie te hoeven komen, maar voor de mensen daar is het géén druppel, het is hun leven. En elk leven dat je beter kan maken is de moeite waard.'

In 2013 kwam Sander de Kramer zichzelf tegen. Ook zijn bevlogenheid, gedrevenheid en energie bleek een grens te kennen. Hij kreeg last van evenwichtsstoornissen en tinnitus, een harde piep in zijn oren. Dat had zo'n impact op zijn leven dat hij heeft overwogen eruit te stappen. De evenwichtsstoornissen verdwenen, maar de piep is gebleven. Sander heeft een manier gevonden om ermee te leven. Levenslessen van een 'wandelende prozacpil', oftewel de rasoptimist Sander de Kramer.

'Kruispunt', maandag 2 maart om 22.50 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Knokke Tof' (Play)

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.

'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    F.C. De Kampioenen
    21:00
    De jaren 90 voor tieners
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:05
    Familie
    20:40
    B&B zoekt Lief
  • 19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:35
    UEFA Champions League
  • 19:40
    S.W.A.T.
    20:35
    Inglourious Basterds
  • 19:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:55
    24
    20:50
    De Bunker
  • 19:55
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Knokke Tof
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    Gunpowder Milkshake
  • 19:40
    Most Outrageous Crimes
    20:35
    Aquaman
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Het Blok
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    20:53
    Z-Nieuws
  • 20:09
    Simple diy
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:15
    Vietnjam, met Quyên
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:00
    The Chelsea Detective
    21:00
    Marie Antoinette
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Van onschatbare waarde
  • 19:55
    Met het Mes op Tafel
    20:30
    Poorten van Europa
  • 20:20
    Muziekfeest van het jaar 2024
    23:10
    A Beautiful Mess