KRO-NCRV's 'Pointer' over nepnaaktfoto's van minderjarige influencers verspreid op Telegram

woensdag 23 april 2025

Op Telegram worden nepnaaktbeelden van zeker 37 bekende Nederlandse en Vlaamse influencers verspreid. Dit blijkt uit onderzoek van 'Pointer' (KRO-NCRV).

In 11 van de gevallen gaat het om nepnaaktbeelden van minderjarigen. De naaktfoto’s zijn met AI gegenereerd via zogeheten uitkleedapps. Het maken van dit soort naaktbeelden is strafbaar en een groot deel van de influencers heeft aangegeven aangifte te zullen doen.  


'Pointer' deed al eerder onderzoek naar uitkleedapps. In een vervolgonderzoek kwam 'Pointer' een Telegram-kanaal met 2.200 leden op het spoor waarin fotomateriaal van bekende Vlaamse en Nederlandse influencers wordt gedeeld. Deze foto’s, vaak afkomstig van de social mediakanalen van de influencers, worden door Telegram-leden uitgekleed via AI-tools. Deze AI-uitkleedtools produceren nepnaaktbeelden, die vervolgens weer worden verspreid op Telegram.

Uit het onderzoek blijkt dat een aanzienlijk deel van de personen op de foto’s minderjarig is. Zo wordt fotomateriaal van deze vrouwen, op het moment dat ze minderjarig zijn, omgetoverd tot nepnaaktbeeld. Volgens de politie is het genereren en verspreiden van een pornografische naaktfoto van iemand anders strafbaar als die persoon dat niet wil. Ook als het gaat om nepbeelden.  

Omdat het in 11 gevallen om kinderpornografisch materiaal gaat, heeft 'Pointer' hier melding van gemaakt bij de politie. De influencers zeggen in een reactie geschrokken te zijn en een groot deel van hen overweegt aangifte te doen bij de Politie. Na het onderzoek van 'Pointer' heeft Telegram het kanaal offline gehaald.

'Pointer', donderdag 24 april om 16.00 uur bij KRO-NCRV op YouTube.


Pointer op tv
Donderdag 11 december 2025 om 13u20  »
NPO 2
150.000 Syriërs vluchtten voor Assad naar Nederland. Maar zijn ze hier echt veilig? Pointer onthult hoe de Syrische activist Mazen Al-Hamada via misleiding terugkeerde naar Syrië en werd vermoord.
Zondag 14 december 2025 om 22u05  »
NPO 2
Datajournalistiek project. Een integrale redactie (radio, tv en online) werkt samen met internationale onderzoeksnetwerken.
Donderdag 18 december 2025 om 13u45  »
NPO 2
Datajournalistiek project. Een integrale redactie (radio, tv en online) werkt samen met internationale onderzoeksnetwerken.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Na de pijnlijke breuk met Tessa krijgt schrijver Hardin geen woord meer op papier. Hij reist naar Portugal om zijn verleden onder ogen te zien en om in het reine te komen met zichzelf. Daar komt hij tot het besef dat hij moet veranderen als hij zijn grote liefde wil terugwinnen.

'After Everything', film uit 2023 met oa. Hero Fiennes Tiffin, om 20.40 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:35
    NYPD Blue
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 23:40
    The Recruit
    11:50
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    05:45
    A Novel Noel
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:30
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 01:10
    New Amsterdam
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Ice Vikings
    06:45
    Evil
  • 00:10
    A Dance in the Snow
    11:40
    Under the Christmas Tree
  • 01:40
    So Help Me Todd
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:29
    Mijn tuin
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 01:30
    Winterse Kost
    06:35
    Bon Appetit
  • 01:25
    Death in Paradise
    08:05
    Midsomer Murders
  • 00:55
    Hudson & Rex
    12:50
    Storage Wars
  • 01:40
    EenVandaag
    11:15
    Tijd voor Max
  • 01:10
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 01:40
    Eva
    13:00
    Kindertijd