KRO-NCRV's 'Pointer' over nepnaaktfoto's van minderjarige influencers verspreid op Telegram

woensdag 23 april 2025

Op Telegram worden nepnaaktbeelden van zeker 37 bekende Nederlandse en Vlaamse influencers verspreid. Dit blijkt uit onderzoek van 'Pointer' (KRO-NCRV).

In 11 van de gevallen gaat het om nepnaaktbeelden van minderjarigen. De naaktfoto’s zijn met AI gegenereerd via zogeheten uitkleedapps. Het maken van dit soort naaktbeelden is strafbaar en een groot deel van de influencers heeft aangegeven aangifte te zullen doen.  


'Pointer' deed al eerder onderzoek naar uitkleedapps. In een vervolgonderzoek kwam 'Pointer' een Telegram-kanaal met 2.200 leden op het spoor waarin fotomateriaal van bekende Vlaamse en Nederlandse influencers wordt gedeeld. Deze foto’s, vaak afkomstig van de social mediakanalen van de influencers, worden door Telegram-leden uitgekleed via AI-tools. Deze AI-uitkleedtools produceren nepnaaktbeelden, die vervolgens weer worden verspreid op Telegram.

Uit het onderzoek blijkt dat een aanzienlijk deel van de personen op de foto’s minderjarig is. Zo wordt fotomateriaal van deze vrouwen, op het moment dat ze minderjarig zijn, omgetoverd tot nepnaaktbeeld. Volgens de politie is het genereren en verspreiden van een pornografische naaktfoto van iemand anders strafbaar als die persoon dat niet wil. Ook als het gaat om nepbeelden.  

Omdat het in 11 gevallen om kinderpornografisch materiaal gaat, heeft 'Pointer' hier melding van gemaakt bij de politie. De influencers zeggen in een reactie geschrokken te zijn en een groot deel van hen overweegt aangifte te doen bij de Politie. Na het onderzoek van 'Pointer' heeft Telegram het kanaal offline gehaald.

'Pointer', donderdag 24 april om 16.00 uur bij KRO-NCRV op YouTube.


Pointer op tv
Donderdag 21 mei 2026 om 21u10  »
NPO 2
Onderzoeksjournalistiek programma. Met jouw tips duiken we in maatschappelijke vraagstukken en sporen we misstanden op. U vraagt, wij graven.
Donderdag 28 mei 2026 om 13u25  »
NPO 2
Onderzoeksjournalistiek programma. Met jouw tips duiken we in maatschappelijke vraagstukken en sporen we misstanden op. U vraagt, wij graven.

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Flikken Maastricht
    16:20
    Chateau Planckaert
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:00
    Sara
  • 15:00
    Urk!
    15:45
    Een Eigen Huis
  • 15:20
    The Goldbergs
    15:50
    Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
  • 15:35
    Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:45
    Joe
  • 15:20
    Junior Bake Off Vlaanderen
    16:10
    De Zussen Coorevits
  • 13:40
    House of Gucci
    16:15
    This Is Us
  • 15:15
    Bar Rescue
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:25
    911 Crisis Center
    16:15
    Property Brothers
  • 15:35
    The First 48
    17:05
    The Toolbox Murders
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:36
    Alles over je terras
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:15
    Apero - Dining
    15:45
    Veldvers
  • 15:10
    Murdoch Mysteries
    16:05
    Call the Midwife
  • 15:00
    Law & Order: Organized Crime
    15:55
    White Collar
  • 15:35
    Tussen Kunst en Kitsch
    16:30
    Soep, Sores en Soelaas
  • 15:35
    Nu te Zien!
    15:40
    Op de planken
  • 15:35
    Shaun het schaap: Avonturen op de boerderij
    15:45
    Interstellar Ella