KRO-NCRV's 'Kruispunt:' de maatschappelijke antenne van Máxima

zondag 25 april 2021

Koningin Máxima wordt in mei vijftig. Ze is het populairste lid van het Oranjehuis en we kennen haar vooral van haar mooie glimlach en modieuze creaties. Maar ze is meer dan dat.

Naast de koning staat een vrouw die zich met volle overgave wil inzetten voor onze samenleving. En die probeert te inspireren en te verbinden. Wat drijft haar? Hoe maakt ze het verschil? Maar ook: wat is haar valkuil?


'Kruispunt' spreekt met schrijfster Marcia Luyten. Ze maakte een biografisch portret van de koningin. 'Ze komt uit een geëngageerde familie met sterke geëmancipeerde vrouwen. Maatschappelijke betrokkenheid is haar met de paplepel ingegoten. Er loopt een rechte lijn van haar jeugd in Argentinië naar haar rol nu hier in Nederland. In alles wat ze aangrijpt is ze authentiek. Dat is haar kracht.'

Hans Clevers, voormalig wetenschappelijk directeur van het Prinses Máxima Centrum, dat gespecialiseerd is in kinderoncologie, vertelt dat de koningin zeer betrokken is en niet schroomt om zelf in actie te komen. 'Een ziekenhuis wilde haar uitnodigen, maar had nog een rekening bij ons open staan. Door de telefoon zei ze dat ze best wilde komen maar dat dan eerst die factuur betaald moest worden. Niet veel later stond het bedrag op onze rekening.'

Royalty-watcher Rick Evers volgde Máxima een jaar lang voor het boek dat hij over haar schreef. Hij zag een professionele en invoelende koningin. Hij was verbaasd toen hij hoorde dat ze in coronatijd met haar gezin naar Griekenland was afgereisd. En vraagt zich af waarom haar maatschappelijke antenne toen niet goed afgesteld stond.

In 'Kruispunt' komen ook gewone Nederlanders aan het woord die de jarige Máxima de afgelopen jaren hebben ontmoet. Zoals kankerpatiëntje Saméo en zijn moeder Saskia. 'Het treffen was erg ontroerend. Máxima gaf Saméo een kus. En ze hebben geknuffeld. Haar liefde voor de zieke kinderen spatte ervan af. Er ging een enorme kracht van haar uit.'

'Kruispunt', maandag 26 april om 22.50 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:35
    Thuis
    21:00
    De laatste lach
  • 20:35
    Sporza: UEFA Europa League
    23:05
    De ideale wereld
  • 20:40
    VRT NWS journaal met VGT
    21:25
    Geen uitzending
  • 20:40
    Mijn Restaurant
    21:50
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 20:20
    De Augurkenkoning
    21:40
    Axel Gaat Binnen
  • 20:35
    Crescent City
    22:35
    Blackhat
  • 20:35
    The Nutty Professor
    22:25
    Foute vrienden
  • 20:35
    Jolly Good Christmas
    22:10
    Coyote Creek Christmas
  • 20:35
    Cordon
    22:35
    Cheers
  • 20:00
    De Tafel van Ruben
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 20:35
    Doc
    22:25
    Friends
  • 20:35
    Into the Storm
    22:20
    Twisted Metal
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    24 Hours in Police Custody
    21:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:54
    Z-Defensie
  • 20:36
    De tip
    20:55
    Mannenverzorging
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:55
    Guillaume's Paris
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Blue Murder Motel
  • 20:35
    Below Deck Down Under
    21:20
    Hudson & Rex
  • 20:40
    Wat speelt er
    21:35
    De slimste mens
  • 20:25
    Medialogica
    21:15
    Zembla
  • 20:25
    Bij ons op de Wallen
    21:20
    Bovensloters