KRO-NCRV's 'Kruispunt:' de maatschappelijke antenne van Máxima

zondag 25 april 2021

Koningin Máxima wordt in mei vijftig. Ze is het populairste lid van het Oranjehuis en we kennen haar vooral van haar mooie glimlach en modieuze creaties. Maar ze is meer dan dat.

Naast de koning staat een vrouw die zich met volle overgave wil inzetten voor onze samenleving. En die probeert te inspireren en te verbinden. Wat drijft haar? Hoe maakt ze het verschil? Maar ook: wat is haar valkuil?


'Kruispunt' spreekt met schrijfster Marcia Luyten. Ze maakte een biografisch portret van de koningin. 'Ze komt uit een geëngageerde familie met sterke geëmancipeerde vrouwen. Maatschappelijke betrokkenheid is haar met de paplepel ingegoten. Er loopt een rechte lijn van haar jeugd in Argentinië naar haar rol nu hier in Nederland. In alles wat ze aangrijpt is ze authentiek. Dat is haar kracht.'

Hans Clevers, voormalig wetenschappelijk directeur van het Prinses Máxima Centrum, dat gespecialiseerd is in kinderoncologie, vertelt dat de koningin zeer betrokken is en niet schroomt om zelf in actie te komen. 'Een ziekenhuis wilde haar uitnodigen, maar had nog een rekening bij ons open staan. Door de telefoon zei ze dat ze best wilde komen maar dat dan eerst die factuur betaald moest worden. Niet veel later stond het bedrag op onze rekening.'

Royalty-watcher Rick Evers volgde Máxima een jaar lang voor het boek dat hij over haar schreef. Hij zag een professionele en invoelende koningin. Hij was verbaasd toen hij hoorde dat ze in coronatijd met haar gezin naar Griekenland was afgereisd. En vraagt zich af waarom haar maatschappelijke antenne toen niet goed afgesteld stond.

In 'Kruispunt' komen ook gewone Nederlanders aan het woord die de jarige Máxima de afgelopen jaren hebben ontmoet. Zoals kankerpatiëntje Saméo en zijn moeder Saskia. 'Het treffen was erg ontroerend. Máxima gaf Saméo een kus. En ze hebben geknuffeld. Haar liefde voor de zieke kinderen spatte ervan af. Er ging een enorme kracht van haar uit.'

'Kruispunt', maandag 26 april om 22.50 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.

'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:25
    VRT NWS laat
  • 21:25
    La mécanique du crime
    23:00
    Once Upon a Time in Northern Ireland
  • 22:30
    VRT NWS Journaal
    22:45
    Geen uitzending
  • 22:10
    Telefacts Zomer
    23:05
    Chicago Fire
  • 21:55
    Only Joling
    23:05
    Ik Vertrek
  • 20:35
    Meet Joe Black
    23:40
    The Irrational
  • 22:30
    VTM Docu: Fatal Flight: Shoreham
    23:30
    MythBusters
  • 22:30
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:20
    Airwolf
    23:15
    Nonkel Jef
  • 22:15
    Lang Leve de Liefde
    22:45
    Stukken van mensen
  • 21:40
    Happy Face
    22:50
    Friends
  • 22:20
    Leverage: Redemption
    23:20
    Blue Bloods
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:40
    Komen Eten
  • 22:05
    Without a Trace
    22:55
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:22
    Trends Doc
    22:51
    Z-Energy
  • 22:19
    Hobbyklus
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:00
    Foyle's War
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:10
    Nederland in Beweging
  • 22:35
    Rutgers Lobby
    23:05
    De dierenarts van Yorkshire
  • 21:45
    De pufclub
    22:40
    Dertigers