KRO-NCRV's 'Kruispunt:' De andere kant van… Wopke Hoekstra

zaterdag 19 maart 2022
Foto: © KRO-NCRV 2020

Hij is nog maar net twee maanden minister van Buitenlandse Zaken en wordt nu geconfronteerd met de grootste internationale crisis sinds de Tweede Wereldoorlog. KRO-NCRV 'Kruispunt' schetst een portret van Wopke Hoekstra, de man die Nederland vertegenwoordigt nu vrijheid en vrede op het spel staan.

De grote belofte van het CDA, zo wordt Hoekstra lange tijd gezien, de nieuwe Ruud Lubbers. Een briljante jongen met een rechtsliberaal corps-imago. Hij heeft al een glanzende carrière in het bedrijfsleven achter de rug, als hij de politiek in gaat. Zijn ideeën zijn lenig, zijn ideologisch profiel weinig uitgesproken. Hij heeft iets ongrijpbaars. In 'Kruispunt' werpen vrienden, collega’s, een dominee en een politiek duider licht op deze boomlange minister. Zijn carrière-pad kent tot nu toe geen diepe dalen, maar in zijn privéleven kreeg hij het nodige voor zijn kiezen. Wopke Hoekstra (1975) groeit op in een gelovig, remonstrants gezin in het chique Zeist.


Dominee Claartje Cruijff, die Hoekstra’s huwelijk met Liselot voltrok, zegt in KRO-NCRV 'Kruispunt': 'Hij komt graag in de kerk. Hij ziet het als een tegenplek, waar je iets hoort dat je aan het denken zet en misschien ook aan het twijfelen brengt.'

Sybrand van Haersma Buma, oud-fractieleider van het CDA, tegenwoordig burgemeester van Leeuwarden, zag Hoekstra zijn entree maken op het Binnenhof: 'Wopke geeft een moderne invulling aan de C van het CDA. Minder kerkelijk, meer maatschappelijk.'

Politiek journalist Carla Joosten (Elseviers Weekblad) noemt Wopke Hoekstra 'misschien wel te aardig voor de politiek' en 'geen politiek dier'. Ze vraagt zich dan ook af of hij niet de Kamer in had moeten gaan om het politieke handwerk echt onder de knie te krijgen. 'Het is hem tot nu toe in zijn carrière wellicht allemaal te makkelijke afgegaan, hij is echt een 'zeven-vinker', iemand met een bevoorrechte positie.'

Vriend Iwan Lawerman, leerde Hoekstra kennen bij de Leidse studentenvereniging Minerva. Hij maakte hem mee tijdens een moeilijke periode, toen een van zijn vier kinderen ernstig ziek was. Ook voerden ze gesprekken over de impact die het overlijden van zijn moeder, Hoekstra was pas 20 jaar oud, op zijn leven heeft gehad. 'Wopke nam meteen een zorgende rol aan voor zijn broertje en zusje. Daar is hij krachtig in geweest en hij heeft daar ook kracht uit gehaald. Het heeft zijn kijk op het leven veranderd'.

'Kruispunt: De andere kant van… Wopke Hoekstra', zondag 20 maart om 17.45 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo AVROTROS logo

Nederlandse dramafilm. Op missie in Afghanistan leidt Marco Kroon zijn manschappen op heldhaftige wijze door vuurgevechten. Hij ontvangt daarvoor de hoogste onderscheiding die Nederland kent: de militaire Willems-Orde. In de jaren erna raakt Kroon echter in opspraak. Tegelijk worstelt de militair met trauma’s die hij zelfs met zijn liefde Mirjam niet kan delen en in de media en op straat heeft iedereen een mening over hem. Kroon belandt in een emotionele rollercoaster. Wanneer hij zijn gelijk probeert te bewijzen, staat hij misschien wel voor zijn moeilijkste missie ooit.

'De Vuurlinie', om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:00
    Casper en Emma maken theater
    04:55
    Geen uitzending
  • 09:35
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 01:25
    Geen uitzending
    11:05
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:40
    Manifest
    02:50
    Geen uitzending
  • 09:55
    Two and a Half Men
    02:55
    Pawn Stars
  • 10:10
    Hello Goodbye
    02:35
    Geen uitzending
  • 09:35
    Interview With a Killer
    02:05
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:03
    De perfecte badkamer
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:40
    Het Weekmenu
    02:45
    De Zomerkeuken
  • 10:00
    Murdoch Mysteries
    02:15
    Doctor Foster
  • 10:10
    Below Deck
    03:40
    Grey's Anatomy
  • 10:00
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:10
    Bumba
    02:05
    Nog Eén Keer Fit