KRO-NCRV's 'BinnensteBuiten' viert 750 jaar Amsterdam met feestelijke special

zondag 27 april 2025
Foto: © KRO-NCRV 2025

Ter ere van het 750-jarige bestaan van onze hoofdstad komt KRO-NCRV op maandag 28 april met een speciale aflevering van het duurzame lifestyleprogramma 'BinnensteBuiten'. Vanuit het hart van Amsterdam laten verschillende experts van 'BinnensteBuiten' zien hoe verleden en heden samenkomen.

Van een stadswandeling over de Wallen met architectuurhistoricus Valentijn Carbo, tot een culinair bezoek aan het Rijksmuseum met chef-koks Rosah van Schendelen en Joris Bijdendijk.


Stadswandeling met architectuurhistoricus Valentijn Carbo
Een half jaar vóór de officiële jubileumdatum op 27 oktober start architectuurhistoricus Valentijn Carbo zijn ontdekkingstocht door de stad. De BinnensteBuiten-expert leidt de kijker door de scheef oplopende steegjes aan het Damrak waar Amsterdam ooit ontstond, bezoekt de 17e-eeuwse gildekamer in het Waaggebouw en eindigt in het middeleeuwse Bethaniënklooster op de Wallen. Via de website van 'BinnensteBuiten' is de volledige wandelroute van Valentijn te downloaden. Ook is daar een top 10 te vinden van de mooiste historische panden in Amsterdam, die het KRO-NCRV-programma eerder in beeld bracht.

De smaken van Mokum
'BinnensteBuiten'-chef Rosah van Schendelen gaat met sterrenkok Joris Bijdendijk naar het Rijksmuseum om via kunstwerken de culinaire geschiedenis van Amsterdam te ontrafelen. Geïnspireerd door schilderijen uit de Gouden Eeuw zetten zij – samen met culinair journalist Diny Schouten – een traditioneel Amsterdams stokvisgerecht opnieuw op de kaart.

Wilde natuur, midden in de stad
Wist je dat er in Amsterdam nog echte wildernis te vinden is? Natuurbeheerder Willem Pepping neemt de kijker mee naar De Bretten, een uniek natuurgebied vlakbij Sloterdijk. Hier leven bijzondere planten én dieren, zoals de blauwborst en de boommarter. Kijkers die zelf ook op avontuur willen gaan, kunnen op de website van BinnensteBuiten de natuurroute vinden.

'BinnensteBuiten special: 750 jaar Amsterdam', maandag 28 april om 19.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    00:45
    Journaallus
  • 20:35
    De Afspraak
    00:40
    90 minutes
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    Een Echte Job
    06:00
    Vegesauriërs
  • 20:35
    Tracker
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 20:35
    Elysium
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    The Kill Team
    00:10
    60 Days In
  • 20:35
    Snowpiercer
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 20:35
    The X-Files
    01:00
    The Golden Girls
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    02:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Grease
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    00:35
    Bar Rescue
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    00:15
    Family Law
  • 20:23
    De CFO podcast
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:45
    Zelf gedaan, goed gedaan
    00:00
    Oh What A Night
  • 20:40
    Winterse Kost
    00:05
    Guten Appetit
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    00:40
    Marie Antoinette
  • 20:35
    The Equalizer
    00:15
    The Resident
  • 20:40
    Floortje naar het einde van de wereld
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 20:25
    Radar
    00:25
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Nog Eén Keer Fit
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe