KRO-NCRV's 'BinnensteBuiten' viert 750 jaar Amsterdam met feestelijke special

zondag 27 april 2025
Foto: © KRO-NCRV 2025

Ter ere van het 750-jarige bestaan van onze hoofdstad komt KRO-NCRV op maandag 28 april met een speciale aflevering van het duurzame lifestyleprogramma 'BinnensteBuiten'. Vanuit het hart van Amsterdam laten verschillende experts van 'BinnensteBuiten' zien hoe verleden en heden samenkomen.

Van een stadswandeling over de Wallen met architectuurhistoricus Valentijn Carbo, tot een culinair bezoek aan het Rijksmuseum met chef-koks Rosah van Schendelen en Joris Bijdendijk.


Stadswandeling met architectuurhistoricus Valentijn Carbo
Een half jaar vóór de officiële jubileumdatum op 27 oktober start architectuurhistoricus Valentijn Carbo zijn ontdekkingstocht door de stad. De BinnensteBuiten-expert leidt de kijker door de scheef oplopende steegjes aan het Damrak waar Amsterdam ooit ontstond, bezoekt de 17e-eeuwse gildekamer in het Waaggebouw en eindigt in het middeleeuwse Bethaniënklooster op de Wallen. Via de website van 'BinnensteBuiten' is de volledige wandelroute van Valentijn te downloaden. Ook is daar een top 10 te vinden van de mooiste historische panden in Amsterdam, die het KRO-NCRV-programma eerder in beeld bracht.

De smaken van Mokum
'BinnensteBuiten'-chef Rosah van Schendelen gaat met sterrenkok Joris Bijdendijk naar het Rijksmuseum om via kunstwerken de culinaire geschiedenis van Amsterdam te ontrafelen. Geïnspireerd door schilderijen uit de Gouden Eeuw zetten zij – samen met culinair journalist Diny Schouten – een traditioneel Amsterdams stokvisgerecht opnieuw op de kaart.

Wilde natuur, midden in de stad
Wist je dat er in Amsterdam nog echte wildernis te vinden is? Natuurbeheerder Willem Pepping neemt de kijker mee naar De Bretten, een uniek natuurgebied vlakbij Sloterdijk. Hier leven bijzondere planten én dieren, zoals de blauwborst en de boommarter. Kijkers die zelf ook op avontuur willen gaan, kunnen op de website van BinnensteBuiten de natuurroute vinden.

'BinnensteBuiten special: 750 jaar Amsterdam', maandag 28 april om 19.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Het weer (laat)
    22:45
    Sporza: Giro magazine
  • 22:20
    Maigret
    23:15
    Helsinki Syndrome
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:50
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    White House Down
    22:50
    Central Intelligence
  • 22:05
    Signs
    00:00
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    The Interpreter
    22:50
    Swamp Shark
  • 21:50
    Narcos
    22:45
    ER
  • 22:20
    Baywatch
    23:10
    Nonkel Jef
  • 20:35
    Kong: Skull Island
    22:45
    Vik & Gert
  • 22:15
    FBI: International
    00:00
    Fire Country
  • 22:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 22:20
    48 Hours to Buy
    23:15
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:10
    Without a Trace
    22:50
    The Spencer Sisters
  • 22:25
    Trends Talk
    23:02
    Z-Nieuws
  • 22:32
    Hobbyklus
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:20
    Meat Timon
    22:55
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 21:55
    Lynley
    22:50
    McDonald and Dodds
  • 22:25
    Gifted
    00:20
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Jan-Willem Ruimt Op!
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
    23:05
    Unforgotten
  • 22:05
    Abba Silver, Abba Gold
    23:05
    Sluipschutters