KRO-NCRV zendt op dierendag documentaire 'Pugly' uit

We kennen ze allemaal: Pugs, kleine mopshondjes met hun platte gezicht. Ze zijn aanhankelijk, vrolijk en speels en razend populair bij hondenliefhebbers en op social media. We zien mopshonden acteren in films, motorrijden, volgers hebben op Instagramaccounts, en geld inzamelen om andere mopshonden te redden.
Door de grote vraag zijn er hondenfokkers die niet goed op de variatie in de lijn letten. Mopshonden worden gefokt als liefhebbende schoothondjes, maar dat zijn ze lang niet allemaal. Honden met een platte neus hebben veel kop-staart-, en andere gezondheidsproblemen. Toch zijn mopshonden populairder dan ooit.
Blanche Axton van Pugalug runt een opvanghuis voor mopshonden in Toronto. Ze vangt honden op die om verschillende reden niet langer bij hun eigen baasje kunnen blijven. Zij gaat regelmatig met haar honden naar de dierenarts voor een gezondheidscheck. De bezoekjes laten de onkostenteller hoog oplopen. Pugalug is afhankelijk van giften om te kunnen blijven bestaan.
Gunner is zojuist bij Pugalug binnengebracht. Na een röntgenfoto blijkt hij last te hebben van zijn heup. Het is het gevolg van incorrect fokken. Blanche maakt een afspraak bij de dierenarts voor de operatie.
Titus, de kreupele en halfblinde hond is er slecht aan toe vanwege verlamde achterpoten. Na een operatie knapt hij op, maar intensieve verzorging blijft nodig. Ondanks de lichamelijke problemen is Titus vrolijk. Hij jaagt en blaft naar snel rijdende metro’s in het park.
Tracey Silverthorn organiseert bijeenkomsten om geld in te zamelen voor de hondenopvang met de verkoop van zelf gemaakt kalenders met foto’s van haar eigen squishy-faced honden.
Tawnie is een brutale mopshondenteef die de hondenopvang op hoge kosten jaagt. Ze heeft last van niergruis. De vraag is of ze ter adoptie kan worden aangeboden omdat haar nierproblemen telkens lijken terug te komen.
Vinden de mopshonden Gunner en Tawnie een liefdevol huis? Haalt Titus zijn trein? En wie komt als eerste over de finish bij de legendarische 'Running of the Pugs'?
'3Doc Pugly', maandag 4 oktober dierendag om 22.15 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wijzigingen bij 'Holland's Got Talent': nieuwe samenwerking en andere presentatoren
- Queen Pommelien Thijs! Dit zijn alle winnaars van de MIA's 2025
- Kijk vanaf vrijdag 'Ed Stafford's Rite of Passage' op Discovery
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- 'Kindig Customs: Road to the Ridler' vanaf donderdag op Discovery
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.
'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.



































