KRO-NCRV zendt documentaire uit over laatste levensfase van christelijke zangeres Kinga Bán

zaterdag 5 november 2022

Zondag 6 en zondag 13 november zendt de KRO-NCRV de rauwe, ontroerende documentaire '24 uur met Kinga Bán' in twee delen uit in een speciale uitzending van 'Jacobine op 2'.

Zangeres Kinga Bán overleed in mei 2019 op 37-jarige leeftijd aan kanker. Ze was een van de grootste Nederlandse christelijke zangeressen van dat moment. Veel mensen kennen haar vooral van de band Sela.


De documentaire volgt de zangeres een dag lang in aanloop naar één van haar laatste concerten. Een verhaal met unieke beelden van haar privéleven met als hoogtepunt haar concert ‘U weet het toch’. Filmmaker Willemijn Goos laat Kinga Bán zien puur zoals ze is en weet kanten van haar voor het voetlicht te brengen die nog niet bekend waren voor het grote publiek. Het resultaat is een uniek en intiem portret.

Van dichtbij
Tijdens het kijken maak je de voorbereidingen op het concert van dichtbij mee. Van het uitzoeken van geschikte kleding tot een ziekenhuisbezoek tussendoor. Van een middagmeditatie in de zon tot het opmaken voor het concert zelf. De momenten met haar kinderen. Vele grote en kleine hoogtepunten en zelfs haar vertolking van de liederen tijdens het concert 'U weet het toch' komen voorbij, waarvan een van de bekendste nummers ‘Ik Zal Er Zijn’.

Willemijn Goos
Filmmaker Willemijn Goos: 'De documentaire is in twee dagen gedraaid. Ik zag Kinga vooral vermoeid liggen en kon gewoon niet geloven dat zij nog een concert kon geven. Een paar maanden later overleed ze.' Goos koos ervoor puur te registreren zodat het verhaal zichzelf vDertelt. 'Je ziet een vrouw die nog de mooiste tijd van haar leven maakt. Hoe ze steeds voor het leven bleef kiezen met de dood dichtbij. Het leven omarmend, ondanks haar breekbare lichaam dat aftakelde. Je ziet het alledaagse, dat natuurlijk helemaal niet meer alledaags was.'

Reinder IJmker
Een grote rol in ‘24 uur met Kinga Bán’ is weggelegd voor haar man Reinder IJmker die haar in alles ondersteunde. In eerste instantie aarzelde hij over het maken van een film. Reinder: 'Ik dacht nog: ‘moet dat nou?’, maar als ik terugkijk vind ik dat regisseur Willemijn Goos het heel mooi heeft gedaan. Ze heeft echt het karakter van Kinga kunnen vangen, bijvoorbeeld dat zij in elke situatie een bepaalde humor behield. Dat markeerde ook echt haar persoonlijkheid. Kinga was tot op het laatst alert en helder van geest en kon zich makkelijk over dingen heen zetten. Haar boodschap was dat je het leven moet leven en ze getuigde van haar liefde voor God. Ik ben heel blij met het resultaat. Ondanks het gemist brengen deze beelden mooie herinneringen boven.'

Sela
Kinga Bán begon vanaf haar 12e jaar met zingen in de kerk en op school. Ze studeerde aan het conservatorium In Utrecht. In 2005 `trouwde ze met Reinder. Samen kregen ze drie kinderen; dochters Ike en Liva en zoon Kene.

Voor het grote publiek werd ze bekend als zangeres van de band Sela, waar ze in 2008 zangeres werd. Kinga kreeg borstkanker. Ondanks haar ziekte bleef ze zingen. Tot haar verdriet moest ze eind 2017 stoppen bij de band Sela. Daarna ging ze solo verder. De ziekte bleek onomkeerbaar.

Deel van '24 uur met Kinga Bán' 1 is te zien op zondag 6 november bij de KRO-NCRV om 17.10 uur op NPO 2. Deel 2 is te zien op 13 november om 17.10 uur op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:30
    Thuis
    23:55
    Dagelijkse kost
  • 22:50
    90 minutes
    00:50
    Nachtlus
  • 23:10
    VRT NWS journaal met VGT
    23:55
    Geen uitzending
  • 22:50
    Ze Zeggen Dat
    00:05
    The Good Doctor
  • 23:05
    9-1-1: Lone Star
    23:55
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:30
    Security
    00:10
    How I Met Your Mother
  • 23:05
    Night Coppers
    00:05
    Ultimate Police Interceptors
  • 23:15
    ER
    00:00
    Suits
  • 23:45
    Nonkel Jef
    00:10
    Ramona
  • 23:20
    Brieven aan Samson
    00:25
    De Tafel van Gert
  • 23:25
    Friends
    23:50
    Fuller House
  • 23:10
    Blood & Treasure
    23:55
    The Paddock
  • 23:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
    00:05
    Interior Design Masters
  • 23:45
    The Rookie
    00:30
    FBI: International
  • 23:45
    Z-Weekoverzicht
    00:03
    Trends DataNews Awards
  • 23:30
    Het appartement
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Lekker Messy - Weekmenu
    23:55
    Het Weekmenu
  • 22:55
    Grantchester
    23:50
    Scott & Bailey
  • 23:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:20
    The Resident
  • 23:25
    Eva
    00:20
    NOS Journaal Laat
  • 23:45
    Pauscast
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:05
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    00:05
    Hunted VIPS