'KRO-NCRV Teledoc: Missie NS' op NPO 2

Maandag 22 juni, 20.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 2: de 'Teledoc Missie NS' van Catherine van Campen, een mozaïekvertelling over het vervoersbedrijf dat hard werkt om zijn reizigers tevreden te houden en de rauwe dagelijkse realiteit van wisselstoringen en te korte spitstreinen.
De trein. We wachten er op. We reizen ermee. We klagen erover. Omdat de trein te laat is, te vol, te duur. Met een miljoen reizigers per dag kent iedere Nederlander de NS. En we hebben er allemaal een mening over.
De 'Teledoc Missie NS' van Catherine van Campen(Garage 2.0) toont een onbekende kant van het bedrijf: de worsteling achter de schermen om de reiziger blij en tevreden te houden. Voor die missie worden verhalen geconstrueerd, want verhalen geven houvast in een wereld die complex en ingewikkeld is geworden. Het zijn verhalen die de reiziger gelukkig moeten maken, ook al rijdt de trein niet op tijd.
'Missie NS' is een mozaïekvertelling vanuit twee sterk contrasterende werelden. Enerzijds het formele hoofdkantoor waar met hart en ziel wordt gewerkt aan een klantvriendelijker imago en waar voor iedere vergadering een film of een vlog wordt gemaakt om het personeel mee op te peppen. Anderzijds de werkvloer, waar vaak een heel andere realiteit heerst dan het verhaal dat degenen die daar werken uit moeten dragen. Een dagelijkse, veel rauwere realiteit, waar haast, anonimiteit, onverschilligheid en ontevredenheid heerst. Waar veel reizigers, met oordopjes in, in hun eigen verhaal lijken te zitten, onwetend van wat zich om hen heen afspeelt.
'Missie NS' gaat niet alleen over NS maar ook over Nederland anno 2020, waar iedereen zich elke dag opnieuw kan uitvinden.
De 'Teledoc Missie NS' is een coproductie van Witfilm en KRO-NCRV, in samenwerking met CoBO en het Nederlands Filmfonds. Een Teledoc is een lange documentaire met een eigentijds Nederlands onderwerp dat op een prikkelende, toegankelijke en cinematografische manier wordt verteld en bestemd is voor een groot publiek.
'Teledoc: Missie NS', maandag 22 juni om 20.00 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































