KRO-NCRV herdenkt Watersnoodramp tijdens speciale radio-uitzending 'Volgspot'

In de nacht van 31 januari op 1 februari is het exact zeventig jaar geleden dat Nederland werd getroffen door de Watersnoodramp in 1953. Het KRO-NCRV-radioprogramma 'Volgspot' staat stil bij de grootste natuurramp die ons land in de afgelopen eeuwen heeft gekend.
Op dinsdagavond 31 januari zendt het NPO Radio 5 programma live uit om 20.00 uur vanuit het Watersnoodmuseum in Ouwekerk, Zeeland.
In 1953 keer het water zich tegen ons land. Dijken breken, grote delen van Zeeland komen onder water te staan en mensen verliezen de strijd tegen het water. Nu, precies zeventig jaar later, wordt er teruggeblikt op deze ramp in het KRO-NCRV-programma 'Volgspot'. Op dinsdagavond 31 januari komt het radioprogramma live vanuit het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Niet alleen wordt er teruggekeken naar het verleden, maar ook met een blik naar de toekomst. Er moet worden voorkomen dat de geschiedenis zich gaat herhalen en dat kan maar op één manier: met alle kracht proberen de opwarming van de aarde en daarmee de stijging van de zeespiegel tegen te gaan.
Zeeuwse makers Laurens Joensen, Broeder Dieleman, Maxim Ventulé, Maurits Fondse en Britta Maria presenteren tijdens de uitzending van Volgspot een nieuw nummer dat terugkijkt en herdenkt aan de ramp. Een lied dat ons bewust maakt van onze eigen kwetsbaarheid, want ook na zeventig jaar kan de kracht van het water opnieuw vernietigend zijn.
Podcast Toen Was Ik Twaalf
In de tweede aflevering van het tweede seizoen van de familiepodcast Toen Was Ik Twaalf wordt het waargebeurde verhaal verteld over Mina. Stel je voor, je gaat lekker op tijd naar bed want morgen moet je weer naar school. Net als altijd. Maar dan breken opeens de dijken door, terwijl je ligt te slapen. In het Zeeuwse dorp Nieuwerkerk waar Mina woont, wordt rond zes uur 's morgens hard op de deur gebonkt. Het water komt eraan! Klim de daken op! In de aflevering hoor je het spannende verhaal van de Watersnoodramp van 1953, verteld door iemand die het heeft meegemaakt: Mina Verton-Kooijman.
'Volgspot', dinsdag 31 januari tussen 20.00 en 22.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5. Luister via DAB+ en de NPO Radio 5 app of kom langs in het Watersnoodmuseum.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Streamz Original ‘Putain’ wint de Ha! van HUMO 2025
- Suzy Hendrikx, pionier van VTM Nieuws, overleden
- KRO-NCRV maakt thema 'The Passion 2026' bekend en opent inschrijvingen voor kruisdragers
- Mis niets van de Olympische Winterspelen Milaan Cortina bij Sporza
- Roos Moggré twee weken achtereen op de late avond op NPO 1
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
- 'Opsporing Verzocht' kijk je vanaf nu op maandag
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.
'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.



































