KRO-NCRV documentaire 'Jongen van hout' op NPO 3

vrijdag 21 oktober 2022

Een jaar geleden vloog Stijn (14) uit de bocht; hij stopte met school en verbrak uit schaamte het contact met zijn moeder. Nu probeert hij houvast te vinden in zijn wereld vol verleidingen en verwachtingen, en vrede te maken met zijn omgeving en zichzelf.

'Jongen van hout' volgt Stijn in zijn roerige dagelijks leven en tijdens zijn leertraject bij een sociale werkplaats. In de werkplaats leert hij werken met hout en metaal, en heeft hij openhartige gesprekken met zijn begeleider Duco over alles wat hij meemaakt, over zijn onzekerheden en zijn toekomst.


Stijn droomt ervan om weer naar school te gaan en daarmee anderen te kunnen laten zien dat hij zijn leven heeft gebeterd en zijn omgeving trots te kunnen maken. Om dit voor elkaar te krijgen moet hij weerstand bieden tegen zijn patronen van vroeger.

Vertoningen en nominaties  
'Jongen van hout' ging in première tijdens het Keep an Eye Filmacademie Festival. Tijdens het Nederlands Filmfestival is de korte documentaire genomineerd voor drie awards van de Studentencompetitie.

De jury van de NFF Talent Award: 'In dit psychologische documentaire portret tonen de makers veel verschillende kanten van Stijn, een kwetsbare, getroebleerde maar ook lieve jongen die kampt met schaamte, zichzelf, en de wereld om hem heen. Het wordt met zo’n overtuiging en zeggingskracht gedaan dat je als kijker heel dichtbij komt en van hem gaat houden. Dit komt niet alleen door goed gestuurde diepte-interviews maar ook door intieme scènes waarbij het lijkt alsof de camera en crew in de omgeving opgaan en Stijn en zijn naasten volledig in het moment zijn.'

'Jongen van hout' is geregisseerd door Eva Oosterveld en geproduceerd door Myrthe Laarakker en Hannah van Helden. Samen met de rest van de crew studeren zij dit jaar af aan de Nederlandse Filmacademie.

'Jongen van hout', zaterdag 22 oktober om 23.40 uur bij KRO-NCRV op NPO3.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Homo Universalis
    20:10
    Het weer
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Tracker
  • 20:05
    How I Met Your Mother
    20:35
    Men in Black II
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    Marauders
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Snowpiercer
  • 20:05
    Ramona
    20:35
    Patrouille Linkeroever
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Sex and the City 2
  • 19:40
    Lost Car Rescue
    20:35
    The First 48
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 19:57
    Red de meubelen
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:55
    Apero - Dining
    20:20
    Soep!
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Beyond Paradise
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    From
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Blauw
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    Radar
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Het dubbelleven van Marijn Kuipers