KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

dinsdag 23 februari 2021

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.

Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.


Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'

De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.

Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.

'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    00:45
    Journaallus
  • 09:00
    Winterbeelden
    00:40
    90 minutes
  • 10:25
    Sarah speelt
    21:00
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    06:00
    Vegesauriërs
  • 10:00
    Ik Vertrek
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:10
    60 Days In
  • 08:35
    Geen uitzending
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 09:55
    Walker
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:05
    The First 48 Presents Critical Minutes
    00:35
    Bar Rescue
  • 10:15
    A Place in the Sun
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 10:25
    Snapped
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:26
    Hobbyklus
    00:00
    Oh What A Night
  • 09:45
    Bon Appetit
    00:05
    Guten Appetit
  • 10:00
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 10:15
    American Pickers
    00:15
    The Resident
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 09:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:25
    Bing
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe