KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

dinsdag 23 februari 2021

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.

Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.


Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'

De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.

Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.

'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Witse
    17:40
    Sporza: rally
  • 17:30
    Ancient Egypt by Train
    18:20
    Professor T: UK
  • 16:30
    Nelly Rapp - Monsteragent
    18:00
    Ket & Doc
  • 16:50
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 17:10
    Hollandse Makelaars Aan De Costa
    18:05
    Kitchen Nightmares
  • 17:20
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Racer
  • 17:15
    Police Interceptors
    22:30
    The Untouchables
  • 17:20
    ER
    00:35
    Murder in a Small Town
  • 17:20
    SOS Piet
    19:30
    Hallo België!
  • 17:30
    De Container Cup
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:05
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:30
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Journey 2: The Mysterious Island
  • 17:20
    Komen Eten
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 17:20
    Fear Thy Roommate
    20:30
    Serial Killer Wives
  • 17:23
    Transport & Van.TV
    17:52
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 17:30
    Zo doe je het!
    18:00
    Classics 55
  • 17:20
    Toasted!
    17:50
    Het Weekmenu
  • 17:25
    Murdoch Mysteries
    18:15
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 17:05
    De kleine reuzenpanda - Het echte leven in de dierentuin
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:10
    Pauscast
    17:45
    Moderne Profeten
  • 17:25
    13 in de oorlog
    17:45
    Ons huis op Mars