KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

dinsdag 23 februari 2021

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.

Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.


Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'

De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.

Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.

'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.

'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:30
    Geen uitzending
    01:30
    De Container Cup
  • 03:30
    Geen uitzending
    06:10
    This Is Us
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:50
    Blood & Treasure
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:15
    Paris in Love
  • 01:30
    Geen uitzending
    02:10
    FBI
  • 00:16
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:46
    Zelf gedaan, goed gedaan
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:45
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:35
    Foodies & The City
  • 03:30
    Return to Paradise
    02:15
    DCI Banks
  • 03:35
    Grey's Anatomy
  • 03:50
    NOS Journaal Laat
    02:00
    EenVandaag
  • 00:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:25
    Eva
    02:00
    Je Zal Het Maar Hebben Special