KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

dinsdag 23 februari 2021

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.

Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.


Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'

De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.

Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.

'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    De Columbus
    01:05
    Journaallus
  • 20:00
    The Death of Bunny Munro
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    06:00
    Tik Tak
  • 20:00
    Bestemming X
    01:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    01:30
    Geen uitzending
  • 19:40
    9-1-1: Lone Star
    01:20
    Geen uitzending
  • 19:30
    Caught on Dashcam
    01:40
    Geen uitzending
  • 19:40
    ER
    01:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Hallo België!
    01:00
    The Golden Girls
  • 20:00
    Scheire en de Schepping
    01:10
    Geen uitzending
  • 19:30
    Criminal Minds
    01:10
    Fire Country
  • 19:20
    The Summit Nederland
    01:20
    Taxi Driver
  • 19:45
    Komen eten
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 19:30
    Cold Justice
    01:15
    C.S.I. New York
  • 19:53
    Fleet TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:16
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 20:10
    De Sterrenkaart - Nederland
    01:00
    Tot op de Graat
  • 20:00
    Blue Lights
    01:35
    London Kills
  • 20:00
    Grey's Anatomy
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:20
    Ruben langs de Zuid-Chinese Zee
    01:30
    Buitenhof
  • 20:20
    ALPHA 00
    01:35
    NOS Studio Sport