KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.
Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.
Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'
De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.
Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.
'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Unieke onthulling KRO-NCRV in 'Holland Gate - de vlucht uit Kabul'
- 'Het Verhaal van Nederland – De tweede Wereldoorlog' duikt in een donkere periode van onze geschiedenis
- 'Die moet ik in mijn team hebben': Coach Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen'
- Studio 100 hoopt nieuw tijdelijk theater te bouwen in Hofstade
- Dan keert 'Blind Gekocht' terug op Play
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Manon
- Politie toont verdachte explosie Atrium in 'Opsporing Verzocht'
- Toby Alderweireld gaat culinaire strijd aan met drie West-Vlamingen in 'Komen Eten'
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+
Kijktip van de dag

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.
'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































