KRO-NCRV brengt nieuwe reeks 'Levenslang met Dwang?' met Jan Kooijman

dinsdag 23 februari 2021

In de achtdelige KRO-NCRV reeks 'Levenslang met Dwang?' volgt Jan Kooijman zes kandidaten met ernstige dwangstoornissen die vechten voor een normaal bestaan.

Een bestaan dat tot nu toe compleet in het teken staat van hun dwang waardoor ze vaak geen relatie, werk of sociale contacten kunnen onderhouden.


Jan Kooijman: 'Ik ben erg blij dat we voor KRO-NCRV een nieuw seizoen van 'Levenslang met Dwang?' mogen maken. Dat is, zeker in deze tijd, hard nodig. Corona heeft het leven van mensen met een dwangstoornis er niet makkelijker op gemaakt. Het streven is dat de psychologen de kandidaten de nodige tools kunnen geven om hun dwang te verminderen. Hopelijk kan ik voor wat relativering en een luisterend oor zorgen!'

De zes deelnemers, tussen de 17 en 39 jaar, hebben de meest uiteenlopende soorten dwang zoals teldwang, poetsdwang, symmetriedwang, controledwang of een angststoornis. Achter elke dwang zit een persoonlijk verhaal dat de angst en daarmee dwang herleidt. De kandidaten ondergaan twee weken intensieve exposuretherapie onder leiding van vier therapeuten werkzaam bij gespecialiseerde centra. Levenslang met dwang? volgt de kandidaten en hun therapie tijdens een reis door Nederland, naar steeds primitievere locaties. Deze trip, de verplaatsingen en het telkens weer moeten wennen aan een nieuwe locatie is onderdeel van de therapie. Na deze twee weken kunnen de kandidaten hopelijk weer zo normaal mogelijk functioneren in het dagelijks leven.

Aan het einde van de reis gaan de therapeuten mee naar huis om te kijken in hoeverre de kandidaten ook thuis hun dwang onder controle blijven houden. Een aantal weken na de reis komt iedereen weer bij elkaar om te vertellen hoe het ze zonder de groep en hulp van de therapeuten is vergaan.

'Levenslang met Dwang?', vanaf dinsdag 6 april om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' Koen Wauters Chantal Janzen

Eerste auditieshow waarin de meest uiteenlopende acts uit Vlaanderen en Nederland staan te popelen om hun talent te tonen. Cul de Bas zoekt de limiet met een adembenemende circusact. Lisanne verbaast met kracht en lenigheid. Race Fernando zet de zaal in beweging met pure energie. Mini Mate Move droomt groot en straalt zelfvertrouwen uit. Wie steelt uiteindelijk ieders hart en maakt de meeste indruk?

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    De Verrekijkers
    01:20
    Het weer
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:20
    Blind getrouwd
    00:40
    NYPD Blue
  • 00:25
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    01:20
    Geen uitzending
  • 23:05
    A.I. Artificial Intelligence
    01:45
    S.W.A.T.
  • 23:55
    Most Daring
    00:50
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 00:05
    Suits
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:05
    'Allo 'Allo!
  • 00:00
    De Tafel van Gert
    01:20
    Zeg Eens Euh
  • 00:30
    Superman & Lois
    01:35
    How to Get Away With Murder
  • 23:55
    The Ark
    01:00
    NCIS: Los Angeles
  • 00:25
    MasterChef UK
    01:05
    A Place in the Sun
  • 00:10
    Cold Case
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:02
    Herhalingslus
    00:38
    Business Branding
  • 00:33
    Roger
    00:49
    De tip
  • 00:10
    Hidden Gems
    00:55
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
  • 00:00
    Whitechapel
    00:45
    Sally Lockhart Mysteries
  • 00:30
    Burn Notice
    02:00
    Below Deck Down Under
  • 00:35
    NOS Journaal Laat
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 00:30
    De Nachtzoen
    00:45
    Nieuwsuur
  • 00:00
    De Grannies van Amsterdam
    01:00
    Rutger en de buitenlanders