KRO-NCRV 2Doc: Ne me quitte pas

In een klein dorp aan het einde van België delen de Vlaamse Bob en de Waalse Marcel met verve eenzaamheid, humor en drankzucht. Zelfmoord is volgens hen de beste oplossing als het echt niet meer gaat.
Dan maken ze er samen een eind aan en ze weten ook al waar: onder de levensboom van Bob. Ne me quitte pas is een tragikomische ode aan de mislukking. De film won in 2014 het Gouden Kalf voor de beste lange documentaire op het Nederlands Film Festival.
Bob is een vrijbuiter in ruste, die zijn laatste dagen in stilte wil doorbrengen terwijl Marcel een gezin heeft dat hij niet wil verliezen. In het Waalse dorp tikt de tijd langzaam door. Gelukkig moet er hout gehakt worden, moeten er vliegenvangers worden opgehangen en moeten ze naar de tandarts. De drank vult de rest van de tijd.
In een direct gefilmde stijl zien we een Waals carnaval, een auto-ongeluk en zijn we getuige van een mislukte poging om de zoon van Bob te vinden. Zelfs de beruchte levensboom van Bob blijkt te zijn gekapt. Maar zelfmedelijden is aan deze twee Belgen niet besteed. Samen staan ze sterk, tot Marcel besluit om te stoppen met drinken en Bob weigert hem te vergezellen naar de afkickkliniek.
Ne me quitte pas is een Waals drama over het leven aan de rand van de samenleving die een ontnuchterende schoonheid en relativering bevat. De openheid van de hoofdpersonen is confronterend en pijnlijk maar ook vermakelijk en charmant. Het is een verhaal over vergankelijkheid daar waar de tijd lijkt stil te staan.
Ne me quitte pas is een film van Niels van Koevorden en Sabine Lubbe Bakker. De documentaire ontving na de première op het IDFA in 2013 meerdere nominaties en won op internationale festivals al meer dan twintig prijzen. Ne me quitte pas is een productie van Pieter van Huystee Film en werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Nederlands Filmfonds.
'KRO-NCRV 2Doc: Ne me quitte pas', dinsdag 14 januari om 20.20 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer: weervrouw Jacotte Brokken wordt actrice
- Netflix kondigt de start van productie aan voor 'Knokke Off: De Film'
- #LikeMe-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie'
- Van tv-programma tot community: 'Altijd in de Buurt' brengt mensen samen
- 'Double Lives of Suburban Wives' nieuw op TLC
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Woensdag in 'Kristel': Ongeneeslijk ziek
- Axel Daeseleire als dragqueen, slecht nieuws van het thuisfront en een moedige bekentenis
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.
'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.



































