'Krabbé zoekt Chagall': vluchten in een kleurrijke fantasiewereld

maandag 16 maart 2020

Marc Chagall staat centraal in de vierde reeks van het succesvolle programma 'Krabbé zoekt'. Jeroen Krabbé reist in de voetsporen van de kunstenaar die zijn hele leven op de vlucht is geweest.

Chagalls leven is een aangrijpende, spannende reis door de moderne wereldgeschiedenis. Hij woonde en werkte op talloze prachtige en bijzondere locaties. Jeroen reist naar Vitebsk, Moskou, Petersburg, Parijs, Berlijn, New York, Zuid-Frankrijk en Jeruzalem om het levensverhaal te vertellen van een kunstenaar wiens werk én leven zeer kleurrijk waren.


Chagalls werk heeft een hele eigen stijl, waarin mensen kunnen vliegen en de liefde en dieren vaak een grote rol spelen. Hij haalde zijn inspiratie uit de Russische volkskunst, zijn herinneringen aan zijn jeugd in Vitebsk en de rol van het Jodendom hierin. Hij combineerde dat met de kleur van de moderne stijlen die hij in Parijs zag, waar hij werkte tussen de beroemdste kunstenaars.

De kleurrijke fantasiewereld die hij schilderde, stond in schril contrast met de harde realiteit. Als Russisch-Joodse vluchteling overleefde hij het regime van de Tsaar, de Eerste Wereldoorlog, de revolutie en de Tweede Wereldoorlog. Chagall werd beschimpt en vervolgd, maar ook bejubeld en geadoreerd en werd zelfs de eerste kunstenaar ter wereld met een eigen museum.

Jeroen Krabbé: 'Chagall schilderde een droomwereld. Zwevende dieren en mensen, half dier- half mens. Alles kon. Picasso zei ooit; 'ik weet niet waar hij dat allemaal vandaan heeft. Er moet een engel in zijn hoofd zitten.' Ik ga in deze reeks op zoek naar die engel in zijn kop. Wat speelde zich allemaal af in dat brein? Chagall was mijn held in mijn kindertijd. En dat is misschien ook niet zo gek, want eigenlijk moet je zijn werk met het brein van een kind bekijken.'

Krabbé kijkt verder
Op NPO 2 Extra gaat Jeroen Krabbé direct na iedere aflevering samen met regisseur Richard den Dulk dieper in op opvallende momenten tijdens de opnames. In zijn atelier bespreken zij het bijzondere werk en leven van Chagall en anekdotes die de uitzending niet hebben gehaald, maar toch ook niet gemist kunnen worden.

'Krabbé zoekt Chagall', vanaf dinsdag 17 maart om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De grofgebekte Elizabeth Halsey heeft één doel in haar leven: een man met veel geld aan de haak slaan. Wanneer ze door haar verloofde in de steek wordt gelaten, heeft ze geen andere keuze dan terug voor de klas te gaan staan. Daar zet ze al snel haar zinnen op de knappe en rijke vervangleerkracht Scott Delacorte. Ze is echter niet de enige. Ook haar overenthousiaste collega Amy heeft haar oog laten vallen op Scott.

'Bad Teacher', film uit 2011 met oa. Cameron Diaz en Justin Timberlake, om 22.15 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:38
    Euromillions winstverdeling
    23:40
    Het weer (laat)
  • 21:45
    Licorice Pizza
    23:55
    The Tourist
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Alloo bij de Wegpolitie
    23:40
    Operatiekamer
  • 23:25
    The Island
    01:50
    Ozark Law
  • 22:15
    Bad Teacher
    00:00
    Bel-Air
  • 22:30
    Triassic World
    00:15
    60 Days In
  • 22:20
    A Christmas to Cherish
    00:00
    Candy Cane Christmas
  • 23:25
    Tegen de Sterren Op
    00:10
    Cheers
  • 22:55
    Achter de schermen
    00:10
    De Tafel van de Week
  • 23:05
    Criminal Minds
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:45
    Superman Returns
    01:45
    Taking Lives
  • 23:30
    Naked Attraction
    00:35
    Kopen Of Slopen?
  • 22:25
    Believe Me: The Abduction of Lisa McVey
    00:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:16
    Herhalingslus
    00:01
    Trends Talk
  • 23:35
    De Branche-Expert
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:25
    Meat Timon
    00:00
    Indian Summer
  • 23:05
    Blue Lights
    00:10
    Hope Street
  • 23:35
    The Resident
    05:05
    First Dates Australia
  • 23:15
    NOS Studio Sport
    23:50
    NOS Journaal Laat
  • 23:15
    Carmen Curlers
    01:00
    De Nachtzoen
  • 22:15
    Alpha.
    23:55
    Vier Handen Op Eén Buik