'Krabbé zoekt Chagall': vluchten in een kleurrijke fantasiewereld

maandag 16 maart 2020

Marc Chagall staat centraal in de vierde reeks van het succesvolle programma 'Krabbé zoekt'. Jeroen Krabbé reist in de voetsporen van de kunstenaar die zijn hele leven op de vlucht is geweest.

Chagalls leven is een aangrijpende, spannende reis door de moderne wereldgeschiedenis. Hij woonde en werkte op talloze prachtige en bijzondere locaties. Jeroen reist naar Vitebsk, Moskou, Petersburg, Parijs, Berlijn, New York, Zuid-Frankrijk en Jeruzalem om het levensverhaal te vertellen van een kunstenaar wiens werk én leven zeer kleurrijk waren.


Chagalls werk heeft een hele eigen stijl, waarin mensen kunnen vliegen en de liefde en dieren vaak een grote rol spelen. Hij haalde zijn inspiratie uit de Russische volkskunst, zijn herinneringen aan zijn jeugd in Vitebsk en de rol van het Jodendom hierin. Hij combineerde dat met de kleur van de moderne stijlen die hij in Parijs zag, waar hij werkte tussen de beroemdste kunstenaars.

De kleurrijke fantasiewereld die hij schilderde, stond in schril contrast met de harde realiteit. Als Russisch-Joodse vluchteling overleefde hij het regime van de Tsaar, de Eerste Wereldoorlog, de revolutie en de Tweede Wereldoorlog. Chagall werd beschimpt en vervolgd, maar ook bejubeld en geadoreerd en werd zelfs de eerste kunstenaar ter wereld met een eigen museum.

Jeroen Krabbé: 'Chagall schilderde een droomwereld. Zwevende dieren en mensen, half dier- half mens. Alles kon. Picasso zei ooit; 'ik weet niet waar hij dat allemaal vandaan heeft. Er moet een engel in zijn hoofd zitten.' Ik ga in deze reeks op zoek naar die engel in zijn kop. Wat speelde zich allemaal af in dat brein? Chagall was mijn held in mijn kindertijd. En dat is misschien ook niet zo gek, want eigenlijk moet je zijn werk met het brein van een kind bekijken.'

Krabbé kijkt verder
Op NPO 2 Extra gaat Jeroen Krabbé direct na iedere aflevering samen met regisseur Richard den Dulk dieper in op opvallende momenten tijdens de opnames. In zijn atelier bespreken zij het bijzondere werk en leven van Chagall en anekdotes die de uitzending niet hebben gehaald, maar toch ook niet gemist kunnen worden.

'Krabbé zoekt Chagall', vanaf dinsdag 17 maart om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eyecatchers' nieuw op VRT MAX

Wat een teambuilding op de kartbaan moest worden, ontaardt in een pijnlijk parcours vol botsende ego’s. Wanneer een geheim over Eline aan het licht komt, krijgt vooral Hadisa een klap die ze niet zag aankomen.

'Eyecatchers', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Eyecatchers
    21:50
    VRT NWS laat
  • 20:15
    Sporza: EK Atletiek 2026
    22:50
    Plus que jamais
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:20
    Ik Weet Er Alles Van!
    22:05
    Telefacts Zomer
  • 20:10
    Midway
    22:30
    21 Bridges
  • 20:30
    My Best Friend's Wedding
  • 20:35
    Point Break
    22:20
    Boy George & Culture Club
  • 21:35
    Grosse Pointe Garden Society
    22:25
    ER
  • 21:30
    Rupel
    22:25
    Cheers
  • 21:40
    Celebrity Klopjacht
    22:50
    Blind Gekocht
  • 21:10
    Pam & Tommy
    21:45
    Friends
  • 20:35
    Reservoir Dogs
    22:30
    The Wheel of Time
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:35
    Komen Eten
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:38
    Z-Beurs
    21:51
    20 jaar POM
  • 21:31
    Leven als vakman
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:05
    Foodies & The City
    21:45
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    Death Valley
    21:55
    Luther
  • 21:25
    White Collar
    22:15
    A Murder at the End of the World
  • 21:25
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 21:20
    Natuur in de Cariben
    22:00
    Nieuwsuur
  • 19:50
    NOS Sport: EK Atletiek 2026
    23:20
    Yorkshire Air 999