'Knappe Koppen' behandelt de kijkersvraag van Kes

dinsdag 19 mei 2020

In 'Knappe Koppen' geven topwetenschappers antwoord op kijkersvragen. De vraag van vandaag is van Kes. Hij wil weten of je dementie kan voorkomen.

Kes woont in Woudenberg, waar hij een winkeltje met LP-s en boeken heeft. Toen zijn buurman kort geleden plotseling stierf, kwam aan het licht dat ook zijn buurvrouw ernstig ziek was. Zij heeft dementie.


In het Trippenhuis, de zetel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van de Wetenschappen, krijgt Kes antwoord op zijn vraag in de vorm van een privécollege van professor epidemiologie Arfan Ikram. Hij onderzoekt waarom de ene persoon wel en de andere niet wordt getroffen door dementie.

Arfan Ikram is hoogleraar aan het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam en het Amerikaanse Harvard. Hij staat aan het hoofd van het langstlopende bevolkingsonderzoek in Nederland. Arfan Ikram kan Kes zijn vraag zeker beantwoorden.

'Knappe Koppen', woensdag 20 mei om 21.10 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:05
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:50
    Samson en Marie