'Klassiekers met Kleinsma': Simone ontvangt Jenny Arean

Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma' voor MAX. In het programma staan de parels uit de Nederlandse kleinkunst centraal. Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste liedjes uit de grote kleinkunst-schatkist die Nederland rijk is.
In de laatste aflevering van dit seizoen staat niemand minder dan Jenny Arean centraal. 'Klassiekers met Kleinsma' werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de kleinkunstnummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten.
Aflevering 6 - Zondag 25 juli om 21.20 uur op NPO 1
In deze aflevering van 'Klassiekers met Kleinsma' laat Jenny Arean haar keuzes horen uit het rijke archief van de Nederlandse kleinkunst. Als er één vrouw is die al zoveel prachtige juweeltjes heeft gezongen, is zij het wel. Maar wanneer vindt ze een liedje een juweeltje, wie bewondert ze en heeft ze zelf weleens de pen ter hand genomen om een lied te schrijven? Jenny vertelt het Simone in een uitgebreid, intiem gesprek. De aflevering wordt afgetrapt met Op een mooie pinksterdag. Het nummer wordt voor het eerst door twee vrouwen gezongen: Simone en Jenny brengen het nummer van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink ten gehore. Grote voorbeelden van Jenny blijken o.a. Wim Sonneveld, Wim Kan en Jules de Corte te zijn. Wat maakt ze zo bijzonder? Ook namen als George Groot, Maarten van Roozendaal, Drs. P, Alex Klaasen en Brigitte Kaandorp komen in deze aflevering aan bod. Jenny zingt zelf het lied Cimetière, een prachtig lied uit 1996, dat over de Tweede Wereldoorlog en de brokstukken ervan gaat. Jenny is geboren in 1942, midden in de oorlog en volgt en leest alles wat ermee te maken heeft. De aflevering wordt afgesloten door Simone. Zij verrast Jenny met haar eigen nummer: Les filles en rose uit 1999 (origineel gezongen door Conny Stuart).
Over 'Klassiekers met Kleinsma'
In een intieme studiosetting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse kleinkunst. Wat maakt de liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Daarbij mogen anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers eens grondig afgestoft. Een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een zeskoppige band onder leiding van Bernd van den Bos. In deze reeks van 'Klassiekers met Kleinsma' staan Brigitte Kaandorp, Paul de Leeuw, Jörgen Raymann, Jenny Arean, Stef Bos en André van Duin centraal.
'Klassiekers met Kleinsma', zondag 25 juli om 21.20 uur bij Omroep MAX op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jacotte Brokken verwacht kindje
- Ruben Van Gucht onthult nieuwe details over VTM-talkshow 'Happy Hour'
- Nieuwe serie 'Engineering from Above' op Discovery
- Publiek gezocht voor nieuwe opnames van 'Switch' met Fien Germijns
- Margriet Hermans krijgt ontroerend eerbetoon tijdens VRT Zomerhit 2026: bekijk het optreden opnieuw
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- Deze highlights ontdek je in augustus op CANAL+
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

Isaura is benieuwd naar wat vrijgezel Mathias denkt over panseksualiteit. In Kaapstad raakt Jelle steeds meer in de ban van de nieuwe vrijgezel. Op de camping van Aniek zet de gastvrouw alles op alles om haar mannen beter te leren kennen.
'B&B Zoekt Lief', om 19.55 uur op VTM.



































