'Klassiekers met Kleinsma' ontvangt André van Duin

Simone Kleinsma presenteert 'Klassiekers met Kleinsma' voor MAX. In het programma staan de parels uit de Nederlandse kleinkunst centraal. Elke week ontvangt Simone een collega uit haar vakgebied en samen bespreken ze de mooiste liedjes uit de grote kleinkunst-schatkist die Nederland rijk is.
In de vierde aflevering staat niemand minder dan André van Duin centraal. 'Klassiekers met Kleinsma' werpt een persoonlijke, humoristische en eigentijdse blik op de kleinkunstnummers die tot ons cultureel erfgoed behoren en die we niet mogen vergeten.
In de vierde aflevering van 'Klassiekers met Kleinsma' laat André van Duin zijn keuzes horen uit het rijke archief van de Nederlandse kleinkunst. Welke liedjes vindt hij mooi, waardoor wordt hij geraakt en om welk liedje moet hij smakelijk lachen? André vertelt het aan Simone in een uitgebreid, intiem gesprek.
De aflevering wordt afgetrapt met Dit is een plek om lief te hebben. Simone brengt het nummer van Toon Hermans ten gehore. Grote voorbeelden van André blijken Dorus (Tom Manders) en Rudi Carrell te zijn. Wat maakt ze zo bijzonder? Ook namen als Johnny & Rijk, Het Cocktail Trio, Brigitte Kaandorp en Jochem Myjer komen in deze aflevering aan bod.
André deelt opmerkelijke anekdotes. Zo heeft hij ooit in het voorprogramma van The Rolling Stones gestaan, in het Kurhaus. Hoe kwam hij daar terecht? En er wordt uiteraard nog meer gezongen. Het lied La bohème kan niet ontbreken; André zingt zijn prachtige bewerking van het nummer van Charles Aznavour. En het gesprek wordt afgesloten met een duet. Simone en André verblijden de kijkers met Mooi Amsterdam, het nummer van Wim Sonneveld en Willy Alberti.
Over 'Klassiekers met Kleinsma'
In een intieme studiosetting praat Simone Kleinsma met haar gasten over fragmenten uit de Nederlandse kleinkunst. Wat maakt de liedjes zo mooi, goed of ontroerend en waarom weten ze te raken? Mooie archiefbeelden worden op speelse wijze uit- en afgewisseld. Daarbij mogen anekdotes over nummers, schrijvers en uitvoerders niet ontbreken. In 'Klassiekers met Kleinsma' worden verschillende klassiekers eens grondig afgestoft. Een aantal wordt, in een nieuwe uitvoering, ten gehore gebracht met behulp van een zeskoppige band onder leiding van Bernd van den Bos. In deze reeks van 'Klassiekers met Kleinsma' staan Brigitte Kaandorp, Paul de Leeuw, Jörgen Raymann, Jenny Arean, Stef Bos en André van Duin centraal.
'Klassiekers met Kleinsma', zondag 4 juli om 21.10 uur bij Omroep MAX op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 7, 8 en 9 augustus 2026
- Vanaf dan kijk je naar het nieuwe seizoen van 'Familie'!
- 'Ramon's Buitenkeuken' keert terug met een tweede seizoen op 24Kitchen
- Anniko van Santen presenteert 'AVROTROS Triviant'
- Nederlandse presentator Ruben Nicolai neemt plaats achter de quizdesk in 'Ik Weet Er Alles Van!'
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2'
Kijktip van de dag

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).
'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.



































