'Klaas Kan Alles': Kan Klaas een selfie versturen zonder internet?

In het populair-wetenschappelijke familieprogramma 'Klaas Kan Alles' draait alles om technologie, wetenschap en slimme gadgets.
Presentator Klaas van Kruistum krijgt elke week een aantal spannende opdrachten die hij met behulp van technologie en wetenschap probeert te laten slagen.
We versturen allemaal weleens een selfie, maar hoe doe je dat als er geen internet is en je geen mobiele verbinding hebt met je telefoon?
Als voorwaarde voor deze missie wordt gesteld dat de selfie binnen 15 seconden over een afstand van 400 meter bezorgd wordt. Rennen is dus geen optie. Als eerste zoekt Klaas een oplossing in het verleden. Remco van Haaren is lid van het gilde in Grave, dat in 1527 werd opgericht. Om de stad te verdedigen werden de muren uitgerust met kanonnen. Met dit kanon probeert Klaas zijn selfie over de Maas te schieten.
Klaas vervolgt zijn missie bij het studententeam van de Technische Universiteit Eindhoven. Dit team werkt sinds 2015 aan manieren waarop we drones kunnen gebruiken in ons dagelijks leven. Met de Blue Jay-drone doet hij een tweede poging. Maar om zijn missie te halen doet Klaas een ultieme poging met een dragrace auto. Deze speciale auto wordt ingezet tijdens dragracen oftewel vanuit stilstand zo snel mogelijk met een auto over een rechte baan scheuren. Daarbij is het van belang dat je de auto zo snel mogelijk optrekt. Lukt het Klaas om binnen 15 seconden zijn selfie af te leveren?
Iedere week daagt Klaas een BN-er uit voor een duel. In deze strijd maken ze gebruik van de nieuwste gadgets. Voor het duel van deze week daagt Klaas StukTV -host Thomas van der Vlugt uit. Deze week gaan ze in Groningen de hoogste vrijstaande klimmuur (37 meter) van Europa beklimmen met een touwbrommer. Touwbrommers worden door klimmers ingezet bij hoge en moeilijk bereikbare plekken, zoals windmolens, maar ook bij het evacueren van slachtoffers bij rampen en het wegtakelen van puin. Overwint Klaas zijn hoogtevrees en is hij eerder boven dan Thomas?
En Klaas is voor 1 dag 'culinair recensent'. Met eten proeven je geld verdienen, dat wil toch iedereen. De Amsterdamse Gilles van der Loo is het gelukt. Iedere week gaat hij voor de krant Het Parool op pad en geeft hij zijn ongezouten mening over de restaurants waar hij eet. Zijn Klaas smaakpapillen goed genoeg om een recensie te schrijven over een sterrenrestaurant?
'Klaas Kan Alles', zaterdag 23 november om 19.25 uur bij KRO-NCRV op NPO Zapp.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Joris wint 'De Box' en neemt 17.500 euro mee naar huis
- Rachel en Elbert runnen een zeehondenopvang in nieuw seizoen 'Rachel en Elbert passen op'
- De ongekende schoonheid van het Ierland van Van Boven
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'
- An Lemmens kruipt in 'The Masked Singer'-pak om kandidaat te verrassen in 'The Voice'
- Alle hens aan dek wanneer verwarde man op de sporen belandt in 'De Trein'
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- De Nostalgie-luisteraar eert Prince met een plek op nr. 1 in de '80's Top 1500'
- Esmee uit Beneden-Leeuwen door JOE-dj Kai Merckx gekroond tot nieuwe ‘vorstin’ van Nederland
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
Multimedia SPOTLIGHT
-
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië
Kijktip van de dag

Rechercheur Aníta keert na vijftien jaar terug naar haar geboorteplaats. Ze heeft geen zin in het weerzien met de mensen die ze al die tijd heeft ontweken, onder wie haar eigen moeder. Onderweg naar daar wordt ze opgeroepen omdat er een lichaam is gevonden in Glerarsandar. Daar ontmoet ze een oude vriend, nieuwe collega en ex-geliefde.
'Blacks Sands', om 23.05 uur op VRT Canvas.



































