'Klaas Kan Alles': kan Klaas een schipbreuk overleven?

In het populairwetenschappelijk familieprogramma 'Klaas Kan Alles' draait alles om technologie, wetenschap en slimme gadgets.
Presentator Klaas van Kruistum krijgt elke week een aantal spannende opdrachten die hij met behulp van technologie en wetenschap probeert te laten slagen.
Deze week staat Klaas voor een gevaarlijke uitdaging. De missie is: 'Kan Klaas een schipbreuk overleven?' Wilbert van Haneghem heeft in 2014 schipbreuk meegemaakt tijdens zijn vakantie in Indonesië. Hij heeft 40 uur in het water gelegen voordat hij gered werd. Klaas beseft dat het dit keer een ingewikkelde opdracht gaat worden en krijgt vervolgens een intensieve training van Esmeralda Crielaard. Ze is instructeur voor de maritieme en offshore sector. Zij traint mensen die op zee werken om zich voor te bereiden op noodsituaties.
De ultieme proef krijgt Klaas op de Noordzee. Een plek waar jaarlijks vele ongelukken gebeuren en soms ook met dodelijke afloop. Klaas krijgt hulp van Bas Carpay. Hij heeft een innovatieve rugzak. Als deze in aanraking komt met het water blaast de zak zich op tot een reddingsvest en bootje met overlevingspakket. Onder toeziend oog van de Katwijkse reddingsbrigade gaat Klaas de uitdaging aan. Lukt het Klaas op tijd in het bootje te klimmen en de reddingsbrigade te waarschuwen?
Iedere week daagt Klaas een BN’er uit voor een duel. Deze week neemt Klaas het op tegen multitalent Pip Pellens. Ze is bekend geworden van haar rol als Wiet in 'Goede Tijden Slechte Tijden'. Ze speelde daarna in diverse films. Samen met haar vriend Pim Wessels won ze het programma 'Dance Dance Dance'.
Vandaag begeven Pip en Klaas zich op glad ijs. In schaatsstadion Thialf gaan ze, onder leiding van bondscoach Jeroen Otter, een shorttrack duel aan. Hierbij krijgen ze hulp van de 'Jet Engine’' een licht rugzakje met een motortje waar een propeller op gemonteerd is, dat zorgt voor een extra stuwing tijdens het schaatsen. Een serieuze gadget, want ook de Olympische schaatsploeg traint hiermee. Pip en Klaas worden bijgestaan door Xandra Velzeboer en Georgie Dalrymple. Beiden goed voor goud bij het WK Shorttrack Junioren.
Judith Geerts is samen met haar team verantwoordelijk voor alle topstukken in het Rijksmuseum. De waarde van sommige schilderijen lopen in de miljoenen euro's. Vandaag is Klaas verantwoordelijk voor de schoonmaak van diverse topstukken. Houdt hij zijn hoofd koel bij het ophangen van een zeer kostbaar schilderij?
'Klaas Kan Alles', zaterdag 9 januari om 19.25 uur bij KRO-NCRV op NPO Zapp.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Bloeit daar iets moois? Jongste duo moet 'puppy love' tonen op de dansvloer van 'So You Think You Can Dance'
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- Viktor Verhulst geraakt door verhaal van Silvie in 'Brieven Aan Samson'
- 'Wortelboer en Van Rossem' donderdag over de dood
- Tom Egbers onderzoekt onbekend oorlogsverhaal in EO-documentaire 'De Brief'
- 'De Bi-Kwestie': over identiteit, liefde en biseksualiteit
- Andy Peelman ontmaskert ondernemer achter malafide webshop in 'Ze Zeggen Dat'
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'?
Kijktip van de dag

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.


































