'Klaas Kan Alles': Kan Klaas een file voorbij zonder om te rijden?

In het populairwetenschappelijk familieprogramma 'Klaas Kan Alles' draait alles om technologie, wetenschap en slimme gadgets. Presentator Klaas van Kruistum krijgt elke week een aantal spannende opdrachten die hij met behulp van technologie en wetenschap probeert te laten slagen.
In de laatste aflevering van dit seizoen een missie die al lang op het verlanglijstje van Klaas staat, namelijk: Kan Klaas een file voorbij zonder om te rijden? De Nederlandse wegen staan al jaren vol files. De eerste geregistreerde files in Nederland dateren uit de jaren ‘50. De langste file ooit gemeten was op 22 januari 2019, 2157 kilometer lang. Tom Tukker is wegverkeersleider bij Rijkswaterstaat. Door middel van camerabeelden en computersystemen zorgen hij en zijn collega's vanuit dit centrum voor een goede doorstroming van het verkeer op de snelweg. Als het zo vol staat kan je er niet zomaar voorbij, tenzij je beschikt over een vliegende auto. Robert Dingemanse is de baas van Pal-V, het bedrijf dat een vliegende auto bouwt. Al sinds 2010 wordt er uitvoerig getest met het prototype die van een auto met drie wielen kan veranderen in een gyrocopter. Net als de PAL-V hier in Nederland wordt er over de hele wereld gewerkt aan vliegende auto’s. Lukt het Klaas om met één van deze futuristische auto’s een file voorbij te vliegen?
Klaas neemt het in een bizar duel op tegen acteur en presentator Patrick Martens. In de jaren ‘50 waren serveersters op rolschaatsen enorm populair in Amerika bij de zogenaamde drive-in diners. Patrick en Klaas doen vandaag hetzelfde maar pakken het iets moderner aan. Met de nieuwste hoverboards serveren ze shakes en hamburgers aan beroemde gasten zoals Donald Trump en Joe Biden.
Senna Cobben doet al 16 jaar aan kunstrolschaatsen en beoordeelt wie dit duel wint.
Voor het bijzondere beroep van deze week reist Klaas af naar de Azoren. Voor één dag is hij mariene bioloog. De Azoren is een Portugese eilandengroep midden in de Atlantische Oceaan, daarom een hele gunstige plek om walvissen te spotten. Mariene bioloog Laura González doet onderzoek naar de onderwaterwereld en weet dus heel veel over walvissen. Lukt het Klaas om een walvis te spotten en op de foto vast te leggen?
'Klaas Kan Alles', zaterdag 6 februari om 19.25 uur bij KRO-NCRV op NPO Zapp.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Finale in zicht! Dit zijn de vier finalisten van 'The Voice van Vlaanderen' 2026
- Na alle ophef: VRT stelt in opspraak geraakt onderzoek 'Foto van Vlaanderen' open voor grotere groep experten
- Kijkcijfers: donderdag 21 mei 2026
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies?
Kijktip van de dag

De dames blikken samen met Jani Kazaltzis terug op een bewogen seizoen vol glamour, vriendschap en drama.
'The Real Housewives of Antwerp', om 20.00 uur op Play.



































