Kersverse winnaar Sonja Barend Award start met nieuw seizoen 'De Kist'

zondag 5 januari 2020

EO-presentator Kefah Allush, de kersverse winnaar van de Sonja Barend Award trapt in januari af met een gesprek met zanger en acteur Bob Fosko.

In het nieuwe seizoen van 'De Kist' gaat Allush wederom met bekende Nederlanders in gesprek over de dood, de zin van het leven en de mogelijkheid van een leven na de dood. Zonder al te veel omwegen komen ook dit seizoen de grote vragen van het leven op tafel.


Slokdarmkanker, met uitzaaiingen naar onder meer de lever. Niet meer te genezen. Die diagnose kreeg Bob Fosko, zanger van de Raggende Manne, in januari 2019 voor zijn kiezen.  Bang voor de dood is hij niet, vertelt hij aan Allush. 'Ik heb geen moeite om het te accepteren. Het is confronterend, maar ik heb er geen verdriet van.'

Fosko heeft zoveel mooie momenten in het leven meegemaakt dat hij zich vooral dankbaar voelt. 'Ik word ondergedompeld in liefde. We doen leuke dingen samen. Mijn vrouw en kinderen geeft het troost dat ik er niet te zwaar aan til.'

Allush blij en dankbaar dat Fosko ondanks zijn ziekte hem wilde ontvangen en in gesprek wilde. Het is een van de mooie, nieuwe gesprekken van weer een breed palet aan gasten: 'De dood blijkt nog steeds een sterk vertrekpunt voor een goed gesprek over het leven.'

Naast Bob Fosko zijn onder meer actrice Liz Snoijink, cabaretier Freek de Jonge, fluitiste Berdien Stenberg en wetenschapsjournalist Diederik Jekel en zanger Gers Pardoel te gast. Nieuw dit seizoen is dat de uitzendingen van 'De Kist' van de zondag naar de maandag verhuizen.

'De Kist', vanaf 6 januari elke maandag om 23.20 uur op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    01:10
    VRT NWS laat
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 22:50
    Sergio Over De Grens
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 22:20
    Wanted
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:30
    The Forever Purge
    00:15
    Dave
  • 22:30
    Twins
    00:25
    Mee met de Flikken
  • 23:45
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 23:15
    De Planckaerts
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:25
    Achter De Schermen: Masterclasses
  • 22:50
    Criminal Minds
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:30
    Ready Player One
    01:10
    Blood & Treasure
  • 22:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
    01:45
    48 Hours to Buy
  • 23:35
    My Life is Murder
    00:25
    The Spencer Sisters
  • 23:47
    Business Branding
    23:57
    Z-Weekoverzicht
  • 23:35
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:00
    Guillaume's Paris
  • 22:50
    Ripper Street
    23:50
    The Doctor Blake Mysteries
  • 23:05
    From
    00:05
    Below Deck
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    01:22
    NOS Journaal
  • 23:30
    A Woman of Substance
    00:20
    De Nachtzoen
  • 22:40
    Vlam
    00:05
    First Dates