Kersverse winnaar Sonja Barend Award start met nieuw seizoen 'De Kist'

zondag 5 januari 2020

EO-presentator Kefah Allush, de kersverse winnaar van de Sonja Barend Award trapt in januari af met een gesprek met zanger en acteur Bob Fosko.

In het nieuwe seizoen van 'De Kist' gaat Allush wederom met bekende Nederlanders in gesprek over de dood, de zin van het leven en de mogelijkheid van een leven na de dood. Zonder al te veel omwegen komen ook dit seizoen de grote vragen van het leven op tafel.


Slokdarmkanker, met uitzaaiingen naar onder meer de lever. Niet meer te genezen. Die diagnose kreeg Bob Fosko, zanger van de Raggende Manne, in januari 2019 voor zijn kiezen.  Bang voor de dood is hij niet, vertelt hij aan Allush. 'Ik heb geen moeite om het te accepteren. Het is confronterend, maar ik heb er geen verdriet van.'

Fosko heeft zoveel mooie momenten in het leven meegemaakt dat hij zich vooral dankbaar voelt. 'Ik word ondergedompeld in liefde. We doen leuke dingen samen. Mijn vrouw en kinderen geeft het troost dat ik er niet te zwaar aan til.'

Allush blij en dankbaar dat Fosko ondanks zijn ziekte hem wilde ontvangen en in gesprek wilde. Het is een van de mooie, nieuwe gesprekken van weer een breed palet aan gasten: 'De dood blijkt nog steeds een sterk vertrekpunt voor een goed gesprek over het leven.'

Naast Bob Fosko zijn onder meer actrice Liz Snoijink, cabaretier Freek de Jonge, fluitiste Berdien Stenberg en wetenschapsjournalist Diederik Jekel en zanger Gers Pardoel te gast. Nieuw dit seizoen is dat de uitzendingen van 'De Kist' van de zondag naar de maandag verhuizen.

'De Kist', vanaf 6 januari elke maandag om 23.20 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:15
    VRT NWS laat
    23:31
    Winst joker+ / lotto
  • 21:40
    8 Mile
    23:25
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:20
    The Mummy
    00:25
    Huis Gemaakt
  • 23:00
    Freelancers
    00:55
    Geen uitzending
  • 22:25
    The Black Phone
    00:25
    Breeders
  • 22:30
    The Naked Gun
    00:05
    Night Coppers
  • 22:55
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 23:15
    Tegen de Sterren Op
    00:05
    Wat nu weer?
  • 21:50
    Blind Gekocht
    23:25
    Kopen Of Slopen?
  • 23:00
    Criminal Minds
    02:40
    Geen uitzending
  • 23:10
    The Meg
    01:15
    Blue Bloods
  • 22:45
    Paradise Hotel
    01:00
    48 Hours to Buy
  • 22:15
    A Wife's Nightmare
  • 23:09
    Trends Talk
    23:43
    CEO van mijn leven
  • 23:13
    Kan ik het ook?
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    23:50
    Guillaume's Paris
  • 22:50
    The Doctor Blake Mysteries
    00:50
    Murdoch Mysteries
  • 23:00
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:55
    Grey's Anatomy
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    NOS WK Avond
  • 23:20
    NOS Journaal Laat
    23:35
    After the Flood
  • 22:00
    Holland Zingt Hazes
    23:40
    Dertigers