Kersverse winnaar Sonja Barend Award start met nieuw seizoen 'De Kist'

zondag 5 januari 2020

EO-presentator Kefah Allush, de kersverse winnaar van de Sonja Barend Award trapt in januari af met een gesprek met zanger en acteur Bob Fosko.

In het nieuwe seizoen van 'De Kist' gaat Allush wederom met bekende Nederlanders in gesprek over de dood, de zin van het leven en de mogelijkheid van een leven na de dood. Zonder al te veel omwegen komen ook dit seizoen de grote vragen van het leven op tafel.


Slokdarmkanker, met uitzaaiingen naar onder meer de lever. Niet meer te genezen. Die diagnose kreeg Bob Fosko, zanger van de Raggende Manne, in januari 2019 voor zijn kiezen.  Bang voor de dood is hij niet, vertelt hij aan Allush. 'Ik heb geen moeite om het te accepteren. Het is confronterend, maar ik heb er geen verdriet van.'

Fosko heeft zoveel mooie momenten in het leven meegemaakt dat hij zich vooral dankbaar voelt. 'Ik word ondergedompeld in liefde. We doen leuke dingen samen. Mijn vrouw en kinderen geeft het troost dat ik er niet te zwaar aan til.'

Allush blij en dankbaar dat Fosko ondanks zijn ziekte hem wilde ontvangen en in gesprek wilde. Het is een van de mooie, nieuwe gesprekken van weer een breed palet aan gasten: 'De dood blijkt nog steeds een sterk vertrekpunt voor een goed gesprek over het leven.'

Naast Bob Fosko zijn onder meer actrice Liz Snoijink, cabaretier Freek de Jonge, fluitiste Berdien Stenberg en wetenschapsjournalist Diederik Jekel en zanger Gers Pardoel te gast. Nieuw dit seizoen is dat de uitzendingen van 'De Kist' van de zondag naar de maandag verhuizen.

'De Kist', vanaf 6 januari elke maandag om 23.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:00
    Witse
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 17:20
    Sporza: UEFA Futsal Euro 2026
    13:00
    Winterbeelden
  • 17:55
    Karrewiet
    12:55
    Mega Mindy
  • 17:15
    Welkom Aan Boord
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:45
    De Pfaffs
    12:30
    Ambulance
  • 17:15
    S.W.A.T.
    18:35
    Animal Control
  • 17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:15
    ER
    09:05
    Geen uitzending
  • 17:35
    Nonkel Jef
    10:00
    Joe
  • 17:50
    Scheire en de Schepping
    12:30
    De Tafel van Gert
  • 17:50
    Big Sky
    12:25
    NCIS
  • 17:30
    Family Matters
    12:30
    See
  • 17:40
    A Place in the Sun
    12:35
    Body Shockers
  • 17:35
    The Flight Attendant Murders
    11:45
    Amish Affair
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:54
    Mijn tuin
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    De Chalet aan de Semois
    12:50
    Bon Appetit
  • 17:55
    Death in Paradise
    12:10
    Darby and Joan
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    12:40
    Storage Wars
  • 17:58
    Politieke Partijen
    13:00
    NOS Journaal
  • 17:00
    Natuur op 2: Earth's Great Rivers
  • 17:45
    Brugklas
    13:00
    Saïd & Anna