Kersverse winnaar Sonja Barend Award start met nieuw seizoen 'De Kist'

zondag 5 januari 2020

EO-presentator Kefah Allush, de kersverse winnaar van de Sonja Barend Award trapt in januari af met een gesprek met zanger en acteur Bob Fosko.

In het nieuwe seizoen van 'De Kist' gaat Allush wederom met bekende Nederlanders in gesprek over de dood, de zin van het leven en de mogelijkheid van een leven na de dood. Zonder al te veel omwegen komen ook dit seizoen de grote vragen van het leven op tafel.


Slokdarmkanker, met uitzaaiingen naar onder meer de lever. Niet meer te genezen. Die diagnose kreeg Bob Fosko, zanger van de Raggende Manne, in januari 2019 voor zijn kiezen.  Bang voor de dood is hij niet, vertelt hij aan Allush. 'Ik heb geen moeite om het te accepteren. Het is confronterend, maar ik heb er geen verdriet van.'

Fosko heeft zoveel mooie momenten in het leven meegemaakt dat hij zich vooral dankbaar voelt. 'Ik word ondergedompeld in liefde. We doen leuke dingen samen. Mijn vrouw en kinderen geeft het troost dat ik er niet te zwaar aan til.'

Allush blij en dankbaar dat Fosko ondanks zijn ziekte hem wilde ontvangen en in gesprek wilde. Het is een van de mooie, nieuwe gesprekken van weer een breed palet aan gasten: 'De dood blijkt nog steeds een sterk vertrekpunt voor een goed gesprek over het leven.'

Naast Bob Fosko zijn onder meer actrice Liz Snoijink, cabaretier Freek de Jonge, fluitiste Berdien Stenberg en wetenschapsjournalist Diederik Jekel en zanger Gers Pardoel te gast. Nieuw dit seizoen is dat de uitzendingen van 'De Kist' van de zondag naar de maandag verhuizen.

'De Kist', vanaf 6 januari elke maandag om 23.20 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    In bed met Olly
    06:05
    Ninja Express
  • 06:00
    Radio 2 Top 2000
    01:55
    Nachtlus
  • 06:00
    Tik Tak
    04:55
    Geen uitzending
  • 06:00
    Kabouter Plop
    01:15
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 06:00
    Qmusic
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:35
    Five Gold Rings
  • 06:00
    Joe
    00:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:15
    Huizenjagers
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    00:30
    New Girl
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    00:15
    60 Days In
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    07:00
    Feest van Eigen Bodem
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    My Life is Murder
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:51
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:50
    Bal National - FEEST
    01:30
    Winterse Kost
  • 06:00
    Mrs Sidhu Investigates
    01:30
    Death in Paradise
  • 06:00
    Shipping Wars
    01:00
    Hudson & Rex
  • 05:50
    Nederland in Beweging
    01:05
    NOS Journaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:00
    Timmy tijd
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal