'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' vanaf 1 september terug bij RTL 5

maandag 31 augustus 2020

Vanaf dinsdag 1 september is Kees van der Spek terug met een nieuwe reeks uitzendingen bij RTL 5. In dit seizoen reist Kees opnieuw de hele wereld over om bijzondere en onthutsende vormen van oplichting en andere criminaliteit aan de kaak te stellen.

Deze reeks trapt af in Suriname. Kees en zijn team onderzoeken hier het gerucht dat er sprake zou zijn van een handel in overleden menselijke embryo’s tussen Suriname en Nederland. Dit alles heeft te maken met Winti, de Surinaamse variant van voodoo. Het onderzoek brengt Kees naar een erf net buiten Paramaribo waar lokale voodoopriesters de embryo’s in grote plastic speelgoedpoppen verstopten en zo naar Nederland smokkelden.


Kees zegt hier zelf over: 'De Amsterdamse politie heeft zelfs in 2017 nog hernieuwd onderzoek gedaan naar vier menselijke foetussen die in de tweede helft van de jaren ‘90 bij een Surinaamse voodoopriester in Amsterdam waren aangetroffen. Het leverde niets op. Ik kan de politie nu voor het eerst haarfijn uitleggen wat de achtergrond is van dit bizarre gebruik. In Suriname verzekeren een wintipriester, een journalist en een ex-politieman dat deze praktijken nog steeds aan de orde van de dag zijn.'

Verder dit seizoen
De confrontatie met een dubieuze bankmedewerker in Zuid-Afrika die het leven van twee Zandvoortse broers ruïneerde. Angstige momenten in Ivoorkust waar een getraceerde afperser met de politie lijkt samen te werken. Een emotionele zoektocht in New Delhi met een totaal gedesillusioneerde advocate die 4 ton verloor aan een nepmagiër en de ontsnapping aan een groepje roofovervallers in Kaapstad.

'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!', vanaf dinsdag 1 september om 20.30 uur bij RTL 5.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:05
    Flikken Maastricht
    16:55
    Witse
  • 16:15
    The Loneliness of the Leopard
    17:10
    Record On
  • 16:30
    Gruwelijke Rijmen Deel 2
    17:00
    Nachtwacht
  • 16:30
    The Voice van Vlaanderen
    19:00
    VTM Nieuws
  • 15:25
    A Royal Runaway Romance
    17:05
    Interrogation Raw
  • 15:05
    G.I. Joe: The Rise of Cobra
    17:00
    9-1-1
  • 16:25
    Baywatch Hawaii
    17:20
    Police Interceptors
  • 16:40
    Allegiance
    19:45
    S.W.A.T.
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 16:35
    Huizenjagers
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 16:05
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 16:35
    Two and a Half Men
    20:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 16:35
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 16:10
    Snapped
    16:55
    World's Most Evil Killers
  • 16:35
    Trends Talk
    17:09
    De CFO podcast
  • 16:25
    Mijn tuin
    18:00
    Classics 55
  • 16:40
    De Smaaktoerist
    17:10
    De Zomerkeuken
  • 15:55
    Father Brown
    16:55
    Art Detectives
  • 16:20
    Station 19
    18:10
    White Collar
  • 15:55
    Het Familiediner
    16:45
    Maestro: Speciale editie
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:30
    Blok 5
    16:45
    Checkpoint