'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' vanaf 1 september terug bij RTL 5

maandag 31 augustus 2020

Vanaf dinsdag 1 september is Kees van der Spek terug met een nieuwe reeks uitzendingen bij RTL 5. In dit seizoen reist Kees opnieuw de hele wereld over om bijzondere en onthutsende vormen van oplichting en andere criminaliteit aan de kaak te stellen.

Deze reeks trapt af in Suriname. Kees en zijn team onderzoeken hier het gerucht dat er sprake zou zijn van een handel in overleden menselijke embryo’s tussen Suriname en Nederland. Dit alles heeft te maken met Winti, de Surinaamse variant van voodoo. Het onderzoek brengt Kees naar een erf net buiten Paramaribo waar lokale voodoopriesters de embryo’s in grote plastic speelgoedpoppen verstopten en zo naar Nederland smokkelden.


Kees zegt hier zelf over: 'De Amsterdamse politie heeft zelfs in 2017 nog hernieuwd onderzoek gedaan naar vier menselijke foetussen die in de tweede helft van de jaren ‘90 bij een Surinaamse voodoopriester in Amsterdam waren aangetroffen. Het leverde niets op. Ik kan de politie nu voor het eerst haarfijn uitleggen wat de achtergrond is van dit bizarre gebruik. In Suriname verzekeren een wintipriester, een journalist en een ex-politieman dat deze praktijken nog steeds aan de orde van de dag zijn.'

Verder dit seizoen
De confrontatie met een dubieuze bankmedewerker in Zuid-Afrika die het leven van twee Zandvoortse broers ruïneerde. Angstige momenten in Ivoorkust waar een getraceerde afperser met de politie lijkt samen te werken. Een emotionele zoektocht in New Delhi met een totaal gedesillusioneerde advocate die 4 ton verloor aan een nepmagiër en de ontsnapping aan een groepje roofovervallers in Kaapstad.

'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!', vanaf dinsdag 1 september om 20.30 uur bij RTL 5.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Laura doet haar best om kalm te blijven nu ze via het nieuws vernomen heeft dat Ibrahim misschien nog leeft. Ze richt zich op de rechtszaak die op het punt staat te beginnen en de vele verhoren die ze daar zal ondergaan.

'Laura H.', om 22.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Vlaanderen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:35
    Top Guns: Inside the RAF
    18:20
    The Chelsea Detective
  • 16:30
    Stormwind 3: op weg naar Ora
    18:10
    Ket & Doc
  • 16:45
    The Floor
    18:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 17:50
    Kitchen Nightmares
    18:40
    De Augurkenkoning
  • 17:30
    The Big Bang Theory
    20:35
    De Zonen van Van As - De Cross
  • 17:10
    All New Traffic Cops
    22:30
    Clear and Present Danger
  • 17:30
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 17:40
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 17:45
    Komen Eten
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:55
    Family Matters
    20:35
    Cash Truck
  • 17:45
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 17:55
    Fear Thy Neighbour
    20:30
    Still Missing Morgan
  • 17:33
    Logistics TV
    18:11
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 17:58
    De ambachter
    18:00
    Classics 55
  • 17:50
    Het Weekmenu
    18:35
    Over (h)eerlijke groenten
  • 17:15
    Murdoch Mysteries
    18:10
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 17:35
    Moderne Profeten
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:35
    Outer Space
    18:00
    Taarten van Babel