'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' vanaf 1 september terug bij RTL 5

maandag 31 augustus 2020

Vanaf dinsdag 1 september is Kees van der Spek terug met een nieuwe reeks uitzendingen bij RTL 5. In dit seizoen reist Kees opnieuw de hele wereld over om bijzondere en onthutsende vormen van oplichting en andere criminaliteit aan de kaak te stellen.

Deze reeks trapt af in Suriname. Kees en zijn team onderzoeken hier het gerucht dat er sprake zou zijn van een handel in overleden menselijke embryo’s tussen Suriname en Nederland. Dit alles heeft te maken met Winti, de Surinaamse variant van voodoo. Het onderzoek brengt Kees naar een erf net buiten Paramaribo waar lokale voodoopriesters de embryo’s in grote plastic speelgoedpoppen verstopten en zo naar Nederland smokkelden.


Kees zegt hier zelf over: 'De Amsterdamse politie heeft zelfs in 2017 nog hernieuwd onderzoek gedaan naar vier menselijke foetussen die in de tweede helft van de jaren ‘90 bij een Surinaamse voodoopriester in Amsterdam waren aangetroffen. Het leverde niets op. Ik kan de politie nu voor het eerst haarfijn uitleggen wat de achtergrond is van dit bizarre gebruik. In Suriname verzekeren een wintipriester, een journalist en een ex-politieman dat deze praktijken nog steeds aan de orde van de dag zijn.'

Verder dit seizoen
De confrontatie met een dubieuze bankmedewerker in Zuid-Afrika die het leven van twee Zandvoortse broers ruïneerde. Angstige momenten in Ivoorkust waar een getraceerde afperser met de politie lijkt samen te werken. Een emotionele zoektocht in New Delhi met een totaal gedesillusioneerde advocate die 4 ton verloor aan een nepmagiër en de ontsnapping aan een groepje roofovervallers in Kaapstad.

'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!', vanaf dinsdag 1 september om 20.30 uur bij RTL 5.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Stukken van Mensen' (Play)

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.

'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    01:30
    Gooische Vrouwen
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:50
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:55
    The Big Bang Theory
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:10
    Xena: Warrior Princess
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 02:05
    The Winter King
    01:15
    Fear Factor USA.
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:30
    Botched
  • 02:25
    Big Sky
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:34
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:45
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:05
    Winterse Kost
  • 01:50
    Inspector George Gently
    01:00
    Devil's Peak
  • 02:25
    Scrubs
    01:10
    Below Deck Down Under
  • 02:25
    NOS Journaal Laat
    01:30
    Pauw & De Wit
  • 02:15
    Nieuwsuur
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 02:15
    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    01:15
    Je Zal Het Maar Hebben