'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' vanaf 1 september terug bij RTL 5

maandag 31 augustus 2020

Vanaf dinsdag 1 september is Kees van der Spek terug met een nieuwe reeks uitzendingen bij RTL 5. In dit seizoen reist Kees opnieuw de hele wereld over om bijzondere en onthutsende vormen van oplichting en andere criminaliteit aan de kaak te stellen.

Deze reeks trapt af in Suriname. Kees en zijn team onderzoeken hier het gerucht dat er sprake zou zijn van een handel in overleden menselijke embryo’s tussen Suriname en Nederland. Dit alles heeft te maken met Winti, de Surinaamse variant van voodoo. Het onderzoek brengt Kees naar een erf net buiten Paramaribo waar lokale voodoopriesters de embryo’s in grote plastic speelgoedpoppen verstopten en zo naar Nederland smokkelden.


Kees zegt hier zelf over: 'De Amsterdamse politie heeft zelfs in 2017 nog hernieuwd onderzoek gedaan naar vier menselijke foetussen die in de tweede helft van de jaren ‘90 bij een Surinaamse voodoopriester in Amsterdam waren aangetroffen. Het leverde niets op. Ik kan de politie nu voor het eerst haarfijn uitleggen wat de achtergrond is van dit bizarre gebruik. In Suriname verzekeren een wintipriester, een journalist en een ex-politieman dat deze praktijken nog steeds aan de orde van de dag zijn.'

Verder dit seizoen
De confrontatie met een dubieuze bankmedewerker in Zuid-Afrika die het leven van twee Zandvoortse broers ruïneerde. Angstige momenten in Ivoorkust waar een getraceerde afperser met de politie lijkt samen te werken. Een emotionele zoektocht in New Delhi met een totaal gedesillusioneerde advocate die 4 ton verloor aan een nepmagiër en de ontsnapping aan een groepje roofovervallers in Kaapstad.

'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!', vanaf dinsdag 1 september om 20.30 uur bij RTL 5.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende en interessante landgenoten. In deze aflevering blikken Maaike Cafmeyer, Karl Vannieuwkerke en Marc Van Ranst terug op hun uitspraken van toen.

'Over 5 Jaar', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:06
    Keno
    00:45
    Journaallus
  • 23:14
    Het weer (laat)
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 23:25
    Blind getrouwd
    01:45
    Geen uitzending
  • 20:00
    WK Darts 2026
    01:10
    Geen uitzending
  • 23:50
    Narcos
    01:20
    Geen uitzending
  • 22:20
    Last Survivors
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:40
    A December Bride
    01:35
    JOE XMAS
  • 23:55
    Home Improvement
    00:50
    SOS Piet
  • 23:40
    De Tafel van Gert
    01:00
    Vik & Gert
  • 23:50
    New Girl
    01:05
    New Amsterdam
  • 23:40
    Storage Wars
    01:20
    Cobra Kai
  • 23:55
    Rodeo Christmas Romance
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 00:00
    Coroner
    01:15
    My Life is Murder
  • 00:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:04
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:05
    Guillaume's Paris
  • 00:05
    Dalziel and Pascoe
    01:00
    Beyond Paradise
  • 23:25
    Hudson & Rex
    01:50
    First Dates Australia
  • 00:00
    Eva
    01:20
    Pauw & De Wit
  • 00:05
    De Nachtzoen
    01:05
    Nieuwsuur
  • 23:50
    Onderweg naar liefde
    01:55
    Eva