'Kassa' helpt kijker op weg naar een gezonde leefstijl

vrijdag 8 januari 2021

Meer dan de helft van de volwassen Nederlanders heeft te maken met matig tot ernstig overgewicht. En in deze coronatijd hebben nog veel meer mensen last van extra quarantaine-kilo's.

Overgewicht heeft grote gevolgen. Het hangt vaak samen met o.a. diabetes en hart- en vaatziekten. Daarom zet 'Kassa' zich de komende maanden in voor een gezonde leefstijl. Uit honderden aanmeldingen is een groep van negen deelnemers geselecteerd, die gezamenlijk gaan werken aan een gezondere leefstijl. Daarbij staat niet alleen afvallen centraal, maar wordt ook gekeken naar onderliggende oorzaken als slaaptekort, stress en medicijngebruik. De ontwikkelingen van de groep worden de komende maanden regelmatig gevolgd.


'Kassa'-presentator Amber Kortzorg: 'Te lang zijn mensen met overgewicht in het verdomhoekje geplaatst. 'Dan moet je maar niet zo veel eten', wordt vaak gezegd. 'Kassa' gaat, samen met negen fantastische kandidaten, laten zien dat bij gezond leven zo veel méér komt kijken dan alleen minder eten en meer bewegen. Ik hoop dat iedereen die naar 'Kassa' kijkt, geïnspireerd raakt om mee te doen. Want ook als je geen overgewicht hebt, kun je veel van het leefstijlprogramma leren.'

Deelnemer Carlo (33): 'Van jongs af aan ben ik stevig geweest. Stoppen met roken, stressvolle situaties en een druk leven met een gezin van drie kinderen hebben voor nog meer overgewicht gezorgd. Vaak heb ik geprobeerd om af te vallen. Dit lukte wel, maar telkens kwam het jojo-effect om de hoek kijken. Ik kwam weer op het oude gewicht of werd zelfs zwaarder. Afgelopen zomer zag ik de oproep op tv en heb ik me direct aangemeld, omdat ik graag gezonder wil leren leven.'

Komende zaterdag ondergaan de negen deelnemers in 'Kassa' verschillende metingen in het Erasmus MC. Arts Liesbeth van Rossum en leefstijlcoach Jolande van Teeffelen geven daarnaast uitleg over de Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI), die de deelnemers gaan volgen. Het GLI-traject is gericht op gedragsverandering om een gezonde leefstijl te bereiken én te behouden. Per individu wordt gezocht naar een stijl die echt bij die persoon past.

Volg alles online
'Kassa' wil graag meer mensen een helpende hand bieden bij een nieuwe en blijvend gezondere leefstijl. Omdat 'Kassa' helaas niet iedereen kan volgen, kun je zelf online meedoen. Vanaf vandaag vind je op kassa.bnnvara.nl dagelijks artikelen en video's over bijvoorbeeld voeding en beweging, en kun je deelnemers volgen door middel van hun vlogs. Ook kun je je aanmelden bij de Facebookgroep 'Kassa: op weg naar een gezondere leefstijl'. In deze groep kun je alle ervaringen, tips, filmpjes, recepten en nog veel meer delen met anderen.

'Kassa', vanaf komende zaterdag 9 januari om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:15
    Lou
    01:00
    Het weer (laat)
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Herfstbeelden
  • 06:15
    Ellie de olifant
    06:00
    Tik Tak
  • 06:05
    Maya de Bij
    07:00
    Jabaloe
  • 02:50
    Geen uitzending
    00:10
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    23:50
    A Holiday Spectacular
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:25
    Cobra Kai
  • 05:55
    The Block Australia
    01:25
    Love It or List It UK
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    My Life is Murder
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:06
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:10
    Het Weekmenu
    01:50
    Winterse Kost
  • 06:00
    The Good Ship Murder
    01:45
    Inside Man
  • 06:00
    Shipping Wars
    01:00
    Hudson & Rex
  • 06:05
    MAX Geheugentrainer
    00:50
    NOS Journaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:10
    Pip en Posy
    00:20
    Onderweg naar liefde