'Kassa' helpt kijker op weg naar een gezonde leefstijl

vrijdag 8 januari 2021

Meer dan de helft van de volwassen Nederlanders heeft te maken met matig tot ernstig overgewicht. En in deze coronatijd hebben nog veel meer mensen last van extra quarantaine-kilo's.

Overgewicht heeft grote gevolgen. Het hangt vaak samen met o.a. diabetes en hart- en vaatziekten. Daarom zet 'Kassa' zich de komende maanden in voor een gezonde leefstijl. Uit honderden aanmeldingen is een groep van negen deelnemers geselecteerd, die gezamenlijk gaan werken aan een gezondere leefstijl. Daarbij staat niet alleen afvallen centraal, maar wordt ook gekeken naar onderliggende oorzaken als slaaptekort, stress en medicijngebruik. De ontwikkelingen van de groep worden de komende maanden regelmatig gevolgd.


'Kassa'-presentator Amber Kortzorg: 'Te lang zijn mensen met overgewicht in het verdomhoekje geplaatst. 'Dan moet je maar niet zo veel eten', wordt vaak gezegd. 'Kassa' gaat, samen met negen fantastische kandidaten, laten zien dat bij gezond leven zo veel méér komt kijken dan alleen minder eten en meer bewegen. Ik hoop dat iedereen die naar 'Kassa' kijkt, geïnspireerd raakt om mee te doen. Want ook als je geen overgewicht hebt, kun je veel van het leefstijlprogramma leren.'

Deelnemer Carlo (33): 'Van jongs af aan ben ik stevig geweest. Stoppen met roken, stressvolle situaties en een druk leven met een gezin van drie kinderen hebben voor nog meer overgewicht gezorgd. Vaak heb ik geprobeerd om af te vallen. Dit lukte wel, maar telkens kwam het jojo-effect om de hoek kijken. Ik kwam weer op het oude gewicht of werd zelfs zwaarder. Afgelopen zomer zag ik de oproep op tv en heb ik me direct aangemeld, omdat ik graag gezonder wil leren leven.'

Komende zaterdag ondergaan de negen deelnemers in 'Kassa' verschillende metingen in het Erasmus MC. Arts Liesbeth van Rossum en leefstijlcoach Jolande van Teeffelen geven daarnaast uitleg over de Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI), die de deelnemers gaan volgen. Het GLI-traject is gericht op gedragsverandering om een gezonde leefstijl te bereiken én te behouden. Per individu wordt gezocht naar een stijl die echt bij die persoon past.

Volg alles online
'Kassa' wil graag meer mensen een helpende hand bieden bij een nieuwe en blijvend gezondere leefstijl. Omdat 'Kassa' helaas niet iedereen kan volgen, kun je zelf online meedoen. Vanaf vandaag vind je op kassa.bnnvara.nl dagelijks artikelen en video's over bijvoorbeeld voeding en beweging, en kun je deelnemers volgen door middel van hun vlogs. Ook kun je je aanmelden bij de Facebookgroep 'Kassa: op weg naar een gezondere leefstijl'. In deze groep kun je alle ervaringen, tips, filmpjes, recepten en nog veel meer delen met anderen.

'Kassa', vanaf komende zaterdag 9 januari om 19.05 uur bij BNNVARA op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    VRT NWS laat
    01:00
    Het weer
  • 00:50
    Terzake
    01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    The Good Doctor
    01:30
    Geen uitzending
  • 23:10
    Wolf
    01:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 00:40
    How I Met Your Mother
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 00:50
    Wat nu weer?
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:05
    Oogappels
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:45
    This Is Us
    01:35
    Geen uitzending
  • 22:40
    Argo
    01:00
    Blue Bloods
  • 00:35
    Come Dine with Me: The Professionals
    01:35
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 00:40
    The Rookie
    01:25
    FBI: International
  • 00:13
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:54
    Kan ik het ook?
    01:07
    Hallo Roger
  • 00:30
    Vanavond bij ons
    01:05
    Toasted on wheels!
  • 23:20
    McDonald and Dodds
    01:00
    Marie Antoinette
  • 00:50
    Scrubs
    01:15
    American Housewife
  • 00:35
    NOS Journaal
    01:20
    NOS WK Avond
  • 00:50
    De Nachtzoen
    01:05
    Nieuwsuur
  • 00:15
    Reizen Waes: de bucketlist
    01:05
    Sluipschutters