Kader Abdolah 70 jaar: documentaire in 'Het Uur van de Wolf'
Hoe raak je als vluchteling geworteld in een ander land? Hoe vind je je een weg in een nieuwe taal? Als iemand daarover mee kan praten is het wel schrijver Kader Abdolah (1954), die op dinsdag 12 november zijn 70e verjaardag viert.
Nadat hij in 1988 zijn thuisland Iran ontvlucht, leert hij in rap tempo Nederlands en groeit hij in korte tijd uit tot een toonaangevend Nederlands schrijver.
De documentaire geeft een persoonlijke inkijk in het familieleven van Abdolah en zijn integratie in Nederland, waarbij hij zijn eigen stem en cultuur probeert te behouden. Een verlangen waar hij scherp op is: ‘Dat is Nederland. Ze proberen een Nederlander van je te maken. Dat is mooi, maar dat gebeurt nooit. Ik hou van dit land. Ik aanvaard het en ik verander het.’
Met zijn begeesterde stem neemt rasverteller Abdolah ons mee op een reis door zijn leven en de geschiedenis van Iran. Het land waar hij opgroeide als zoon van een doofstomme tapijtverkoper en waar hij de literatuur ontdekte. ‘Mijn vader kon mij niet onder druk zetten om dit te lezen of dat te doen, daardoor kon ik alle boeken lezen die ik maar wilde.’ Iran is ook het land dat hij met pijn in zijn hart moet verlaten om uiteindelijk een nieuw thuis te vinden in Nederland. In de film vertelt hij indringend over de achtergrond van zijn vlucht.
Met behulp van onder meer de kinderboeken van Annie M.G. Schmidt maakt hij zich een nieuwe taal eigen en begint hij verhalen in het Nederlands te schrijven. ‘Ik was een astronaut die een ruimtewandeling maakte in het onbekende, maar het gaf vrijheid mijn eigen taal achter me te laten.’
Kader Abdolah – Ouder worden is prachtig vertelt het verhaal van een schrijver die verliefd is op de rijkdom van taal en onverminderd blijft zoeken naar precies de juiste woorden om zich in uit te drukken.
Regisseur: Fabrizio Polpettini
Producent: La Bête
'Het Uur van de Wolf: Kader Abdolah – Ouder worden is prachtig', dinsdag 12 november om 22.40 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Femke danst zich naar de top en wint 'So You Think You Can Dance'
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Wie wordt de beste danser van de Lage Landen en wint 'So You Think You Can Dance'?
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Ontdek nieuwe afleveringen van jouw favorieten op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.
'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.



































