Jurre Geluk bezoekt jongeren die ondanks hun ziekte of beperking alles uit het leven halen

maandag 14 oktober 2019

Je hebt jezelf aangeleerd om alles met je voeten te doen omdat je geen armen hebt, je hebt zo'n extreme angst voor kots dat je je huis niet meer uit durft of je hebt geen gezichtsuitdrukking omdat je ziekte een spierafbreuk veroorzaakt.

In het negentiende seizoen van 'Je Zal Het Maar Hebben' gaat presentator Jurre Geluk langs bij 16 jongeren met een zeldzame aandoening of ziekte. Ze laten zien hoe ze leven met hun aandoening of ziekte, maar deze niet de baas over hun leven laten zijn.


Jurre Geluk: 'Ik ben alles (maar dan ook álles) te weten gekomen van 16 jonge mensen die net zo zijn als jij en ik, maar door hun ziekte of aandoening sommige dingen net anders moeten aanpakken. Wat me erg is bijgebleven is het verhaal van Liset, die een erfelijke aandoening heeft waardoor alle lichaamsfuncties langzaam uitvallen. Want hoe is het om te leven met de ziekte die voor je vader uiteindelijk zo heftig werd dat hij besloot euthanasie te plegen? Ik vond het bijzonder om te zien hoe zij hiermee omgaat en al kickboksend een middelvinger geeft aan haar ziekte. Maar bijvoorbeeld ook Juriaan die 24/7 met een heftige piep in zijn oren leeft, Chantal die wordt nagestaard door haar gezichtsaandoening en Wouter die door zijn PTSS nog vaak zijn oorlogstrauma's moet herleven, hebben indruk op me gemaakt.'

Aflevering 1: Danny en Leonie
In de eerste aflevering van 'Je Zal Het Maar Hebben' bezoekt Jurre Danny (26) die op zijn vierde ernstige verwondingen opliep tijdens een woningbrand. Terwijl hij en zijn moeder lagen te slapen, ontplofte de cv-ketel waardoor Danny's gezicht nu voor 50 procent verbrand is. Hoewel Danny's afwijkende uiterlijk in zijn pubertijd voor veel problemen heeft gezorgd, heeft hij zijn handicap inmiddels volledig geaccepteerd en een leuke baan en vriendin gevonden.

Leonie (21) is door het zeer zeldzame Freeman Sheldon Syndroom slechts 1.35m lang, heeft een longinhoud van 40% en de spieren in haar gezicht staan zo strak, dat ze eruitziet alsof ze liters botox heeft gebruikt. Toch weerhoudt dit Leonie er niet van om de sterren van de hemel te dansen en een hbo-opleiding Toegepaste Psychologie af te ronden.

'Je Zal Het Maar Hebben', vanaf 15 oktober om 21.25 uur bij BNNVARA op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Single Bells' (VTM/Streamz)

De familie Verbeke viert kerst bij Mina en Roel thuis. Alles moet perfect gaan, want Mina ontmoet haar schoonmoeder Alice. Maar Annie staat plots voor de deur en ze heeft slecht nieuws: zij en Piet zijn uit elkaar. De zussen smeden daarom een plan.

'Single Bells', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    00:50
    Journaallus
  • 18:20
    Amazing Hotels: Life Beyond the Lobby
    01:10
    Nachtlus
  • 18:20
    Shaun het schaap
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:20
    Behind The Mask
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 18:20
    Home and Away
    00:00
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 18:15
    Parks and Recreation
    06:00
    Qmusic
  • 17:40
    All New Traffic Cops
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 17:40
    Holiday Hotline
    01:30
    JOE XMAS
  • 18:05
    Sturm der Liebe
    01:30
    Geen uitzending
  • 17:50
    Celebrity MasterChef Kerst
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    My Life is Murder
    00:30
    New Girl
  • 18:20
    Two and a Half Men
    00:15
    60 Days In
  • 17:15
    Christmas on the Alpaca Farm
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:50
    Holly Jolly Homicides
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 18:00
    Z-Extra
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:14
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:45
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    01:30
    Winterse Kost
  • 18:00
    Death in Paradise
    02:15
    All Creatures Great and Small
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:55
    Storage Wars
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    00:50
    Pauw & De Wit
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    01:15
    Nieuwsuur
  • 18:10
    Zapp kerstclip: de serie
    06:15
    Ella, Oscar & Hoo