Jurre Geluk bezoekt jongeren die ondanks hun ziekte of beperking alles uit het leven halen

maandag 14 oktober 2019

Je hebt jezelf aangeleerd om alles met je voeten te doen omdat je geen armen hebt, je hebt zo'n extreme angst voor kots dat je je huis niet meer uit durft of je hebt geen gezichtsuitdrukking omdat je ziekte een spierafbreuk veroorzaakt.

In het negentiende seizoen van 'Je Zal Het Maar Hebben' gaat presentator Jurre Geluk langs bij 16 jongeren met een zeldzame aandoening of ziekte. Ze laten zien hoe ze leven met hun aandoening of ziekte, maar deze niet de baas over hun leven laten zijn.


Jurre Geluk: 'Ik ben alles (maar dan ook álles) te weten gekomen van 16 jonge mensen die net zo zijn als jij en ik, maar door hun ziekte of aandoening sommige dingen net anders moeten aanpakken. Wat me erg is bijgebleven is het verhaal van Liset, die een erfelijke aandoening heeft waardoor alle lichaamsfuncties langzaam uitvallen. Want hoe is het om te leven met de ziekte die voor je vader uiteindelijk zo heftig werd dat hij besloot euthanasie te plegen? Ik vond het bijzonder om te zien hoe zij hiermee omgaat en al kickboksend een middelvinger geeft aan haar ziekte. Maar bijvoorbeeld ook Juriaan die 24/7 met een heftige piep in zijn oren leeft, Chantal die wordt nagestaard door haar gezichtsaandoening en Wouter die door zijn PTSS nog vaak zijn oorlogstrauma's moet herleven, hebben indruk op me gemaakt.'

Aflevering 1: Danny en Leonie
In de eerste aflevering van 'Je Zal Het Maar Hebben' bezoekt Jurre Danny (26) die op zijn vierde ernstige verwondingen opliep tijdens een woningbrand. Terwijl hij en zijn moeder lagen te slapen, ontplofte de cv-ketel waardoor Danny's gezicht nu voor 50 procent verbrand is. Hoewel Danny's afwijkende uiterlijk in zijn pubertijd voor veel problemen heeft gezorgd, heeft hij zijn handicap inmiddels volledig geaccepteerd en een leuke baan en vriendin gevonden.

Leonie (21) is door het zeer zeldzame Freeman Sheldon Syndroom slechts 1.35m lang, heeft een longinhoud van 40% en de spieren in haar gezicht staan zo strak, dat ze eruitziet alsof ze liters botox heeft gebruikt. Toch weerhoudt dit Leonie er niet van om de sterren van de hemel te dansen en een hbo-opleiding Toegepaste Psychologie af te ronden.

'Je Zal Het Maar Hebben', vanaf 15 oktober om 21.25 uur bij BNNVARA op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    01:00
    Het weer (laat)
  • 13:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 15:55
    Samson en Marie
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:25
    Gooische Vrouwen
    02:15
    Kan ik het ook?
  • 15:00
    Blind Getrouwd UK
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:10
    The Pursuit of Happyness
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:35
    Zorro
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:15
    Baywatch
    01:25
    Geen uitzending
  • 15:55
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 15:50
    Huizenjagers
    01:15
    Geen uitzending
  • 15:10
    The Rookie
    01:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 15:50
    NCIS: Los Angeles
    01:30
    Running Wild With Bear Grylls
  • 15:10
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:40
    Embarrassing Bodies
  • 15:55
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:54
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:55
    Uit de Schelp
    01:05
    De Chalet aan de Semois
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    01:45
    Brian and Maggie
  • 15:55
    Below Deck Mediterranean
    01:10
    Hudson & Rex
  • 15:35
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 15:45
    Nu te Zien!
    01:00
    Nieuwsuur
  • 15:50
    Nils Holgersson
    01:30
    Sterk