Jurre Geluk bezoekt jongeren die ondanks hun ziekte of beperking alles uit het leven halen

maandag 14 oktober 2019

Je hebt jezelf aangeleerd om alles met je voeten te doen omdat je geen armen hebt, je hebt zo'n extreme angst voor kots dat je je huis niet meer uit durft of je hebt geen gezichtsuitdrukking omdat je ziekte een spierafbreuk veroorzaakt.

In het negentiende seizoen van 'Je Zal Het Maar Hebben' gaat presentator Jurre Geluk langs bij 16 jongeren met een zeldzame aandoening of ziekte. Ze laten zien hoe ze leven met hun aandoening of ziekte, maar deze niet de baas over hun leven laten zijn.


Jurre Geluk: 'Ik ben alles (maar dan ook álles) te weten gekomen van 16 jonge mensen die net zo zijn als jij en ik, maar door hun ziekte of aandoening sommige dingen net anders moeten aanpakken. Wat me erg is bijgebleven is het verhaal van Liset, die een erfelijke aandoening heeft waardoor alle lichaamsfuncties langzaam uitvallen. Want hoe is het om te leven met de ziekte die voor je vader uiteindelijk zo heftig werd dat hij besloot euthanasie te plegen? Ik vond het bijzonder om te zien hoe zij hiermee omgaat en al kickboksend een middelvinger geeft aan haar ziekte. Maar bijvoorbeeld ook Juriaan die 24/7 met een heftige piep in zijn oren leeft, Chantal die wordt nagestaard door haar gezichtsaandoening en Wouter die door zijn PTSS nog vaak zijn oorlogstrauma's moet herleven, hebben indruk op me gemaakt.'

Aflevering 1: Danny en Leonie
In de eerste aflevering van 'Je Zal Het Maar Hebben' bezoekt Jurre Danny (26) die op zijn vierde ernstige verwondingen opliep tijdens een woningbrand. Terwijl hij en zijn moeder lagen te slapen, ontplofte de cv-ketel waardoor Danny's gezicht nu voor 50 procent verbrand is. Hoewel Danny's afwijkende uiterlijk in zijn pubertijd voor veel problemen heeft gezorgd, heeft hij zijn handicap inmiddels volledig geaccepteerd en een leuke baan en vriendin gevonden.

Leonie (21) is door het zeer zeldzame Freeman Sheldon Syndroom slechts 1.35m lang, heeft een longinhoud van 40% en de spieren in haar gezicht staan zo strak, dat ze eruitziet alsof ze liters botox heeft gebruikt. Toch weerhoudt dit Leonie er niet van om de sterren van de hemel te dansen en een hbo-opleiding Toegepaste Psychologie af te ronden.

'Je Zal Het Maar Hebben', vanaf 15 oktober om 21.25 uur bij BNNVARA op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Salut en de Kost' (Play)

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.

'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:45
    F*ck you, flik
    22:30
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Poorten van Europa
    22:20
    De ideale wereld
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Blind getrouwd
    22:00
    Goens Docu: Cel Vermiste Personen
  • 21:35
    Murder in a Small Town
    22:30
    The Equalizer
  • 20:35
    The Bourne Supremacy
    22:40
    Last Knights
  • 20:35
    Assault on Precinct 13
    22:35
    Street Cops
  • 20:35
    The Christmas Cure
    22:15
    Six Degrees of Santa
  • 21:40
    Tegen de Sterren Op
    22:20
    Cheers
  • 21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
    22:30
    Salut & De Kost
  • 20:35
    The Curious Case of Benjamin Button
    23:45
    Friends
  • 20:35
    Harry Potter and the Chamber of Secrets
    23:40
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 21:30
    World's Most Evil Killers
  • 21:49
    Vodcast WOW Money Talks
    22:14
    Z-Sustainable Future
  • 21:46
    Zo doe je het!
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Meat Timon
    22:10
    Soep!
  • 21:00
    The Chelsea Detective
    21:55
    Inspector George Gently
  • 21:30
    Scandal
    22:25
    NCIS
  • 21:35
    De slimste mens
    22:30
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    De Spookvoetballer
    22:15
    Draadstaal