Jurre Geluk bezoekt jongeren die ondanks hun ziekte of beperking alles uit het leven halen

maandag 14 oktober 2019

Je hebt jezelf aangeleerd om alles met je voeten te doen omdat je geen armen hebt, je hebt zo'n extreme angst voor kots dat je je huis niet meer uit durft of je hebt geen gezichtsuitdrukking omdat je ziekte een spierafbreuk veroorzaakt.

In het negentiende seizoen van 'Je Zal Het Maar Hebben' gaat presentator Jurre Geluk langs bij 16 jongeren met een zeldzame aandoening of ziekte. Ze laten zien hoe ze leven met hun aandoening of ziekte, maar deze niet de baas over hun leven laten zijn.


Jurre Geluk: 'Ik ben alles (maar dan ook álles) te weten gekomen van 16 jonge mensen die net zo zijn als jij en ik, maar door hun ziekte of aandoening sommige dingen net anders moeten aanpakken. Wat me erg is bijgebleven is het verhaal van Liset, die een erfelijke aandoening heeft waardoor alle lichaamsfuncties langzaam uitvallen. Want hoe is het om te leven met de ziekte die voor je vader uiteindelijk zo heftig werd dat hij besloot euthanasie te plegen? Ik vond het bijzonder om te zien hoe zij hiermee omgaat en al kickboksend een middelvinger geeft aan haar ziekte. Maar bijvoorbeeld ook Juriaan die 24/7 met een heftige piep in zijn oren leeft, Chantal die wordt nagestaard door haar gezichtsaandoening en Wouter die door zijn PTSS nog vaak zijn oorlogstrauma's moet herleven, hebben indruk op me gemaakt.'

Aflevering 1: Danny en Leonie
In de eerste aflevering van 'Je Zal Het Maar Hebben' bezoekt Jurre Danny (26) die op zijn vierde ernstige verwondingen opliep tijdens een woningbrand. Terwijl hij en zijn moeder lagen te slapen, ontplofte de cv-ketel waardoor Danny's gezicht nu voor 50 procent verbrand is. Hoewel Danny's afwijkende uiterlijk in zijn pubertijd voor veel problemen heeft gezorgd, heeft hij zijn handicap inmiddels volledig geaccepteerd en een leuke baan en vriendin gevonden.

Leonie (21) is door het zeer zeldzame Freeman Sheldon Syndroom slechts 1.35m lang, heeft een longinhoud van 40% en de spieren in haar gezicht staan zo strak, dat ze eruitziet alsof ze liters botox heeft gebruikt. Toch weerhoudt dit Leonie er niet van om de sterren van de hemel te dansen en een hbo-opleiding Toegepaste Psychologie af te ronden.

'Je Zal Het Maar Hebben', vanaf 15 oktober om 21.25 uur bij BNNVARA op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Op een dag komt een Amerikaanse man niet naar huis. Uiteindelijk belt zijn vrouw naar de hulpdiensten. Zij vertellen haar dat hij in de gevangenis zit op verdenking van sekshandel. Daarna blijkt dat hij interesse heeft in kinderen tussen de elf en de veertien jaar. Amanda balanceert tussen ongeloof, het gezin niet willen opgeven en toch uiteindelijk de plicht om haar kinderen een veiligere omgeving te kunnen bieden.

'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 12:00
    Zig & Sharko
    12:05
    Karrewiet met VGT
  • 11:30
    Met Vier in Bed
    12:20
    B&B zoekt Lief
  • 11:45
    Filthy House SOS
    12:35
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:20
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    All New Traffic Cops
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 11:20
    Oogappels
    12:20
    Lang Leve de Liefde
  • 11:35
    FBI: International
    12:30
    NCIS
  • 11:50
    3rd Rock From the Sun
    12:45
    Storage Wars
  • 11:15
    The Block Australia
    12:30
    Botched
  • 11:20
    Garage Sale Mystery: Murder Most Medieval
    12:55
    Murdered at First Sight
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:00
    Kan ik het ook?
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:00
    Peppe's Toscane
  • 12:00
    Father Brown
    13:05
    Hudson & Rex
  • 11:50
    Grey's Anatomy
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 11:50
    Het Zandkasteel
    12:05
    Simon