Joram Kaat gaat in 'Life Rules' op zoek naar rust en orde in de chaos

maandag 27 maart 2023
Foto: © Evangelische Omroep 2023

'Niet geleefd worden, maar leven', dat is het motto van de community 'Life Rules', een nieuw initiatief van de EO onder leiding van presentator Joram Kaat.

Vanuit zijn drukke leven vol keuzes, prikkels en gehaast zijn gaat Joram op zoek naar een levensstijl waarin rust, aandacht, liefde, blijdschap en vrede centraal staan. Daarin wil de EO-presentator zich laten inspireren door de manier van leven van Jezus. Op maandag 3 april start de bijbehorende wekelijkse podcast. Gasten zijn onder andere Gert-Jan Segers en Michelle van Dusseldorp.


De 'Life Rules' community is geboren uit onvrede over het herkenbare gevoel van 'geleefd worden'. Voortgejaagd door de oneindige to-do-lijstjes, de fear of missing out die social media creëren, eindeloze keuzemogelijkheden en de ongenadige eisen van onze prestatiemaatschappij. 'Life Rules' gaat daarom op zoek naar rust en orde in de moderne chaos.

Spiritueel fit
Joram Kaat: 'We gaan haast ten onder aan de hoge lat die we onszelf opleggen, de druk op het mooiste, beste en leukste uit ons leven te halen. Daarom wil ik met 'Life Rules' op zoek naar een levensstijl om spiritueel en emotioneel fit te blijven in een overweldigende wereld. Met de levensstijl van Jezus als belangrijkste inspiratiebron. Samen met luisteraars, volgers en deelnemers van 'Life Rules' gaan we daarom bezig met onze eigen ‘leefregels’.'

Manifest
Er zijn tien verschillende thema’s uitgewerkt in het bijbehorende 'Life Rules' manifest dat recent is gelanceerd. Met stellingen als ‘Laat je aandacht niet kapen’, ‘’Het kan minder’, ‘Eet samen’, ‘Luister naar je lijf’ of ‘Vier de rustdag’.

In de bijbehorende podcast bespreekt Joram deze onderwerpen samen met bekende experts en ervaringsdeskundigen.

Gasten
In de twaalf verschillende podcastafleveringen spreekt Joram onder andere met de Ugandese bisschop Zac Niringiye over de vraag ‘Hoe kom je uit je bubbel?’, en met voormalig ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers over het thema ‘Stilte’. Andere gasten zijn psychologe Michelle van Dusseldorp, filosoof Hans Schnitzler, activiste Rozemarijn van ’t Einde, boswachter Jonathan Leeuwis en de Canadese schrijfster Ann Voskamp.

De 'Life Rules' community is te vinden via instagram.com/liferuleseo en op Telegram. De bijbehorende podcast bestaat uit 12 afleveringen, die vanaf maandag 3 april wekelijks verschijnen op de bekende podcastplatforms.

De wekelijkse podcast 'Life Rules' start op maandag 3 april.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'I Can See Your Voice' (VTM)

Zussen Kimberly en Stefanie mogen in deze aflevering bepalen wie aan de zijde van Sam Gooris zal staan bij het duet van de klassieker 'Laat het gras maar groeien'. Ze hebben de keuze uit onder meer 'De Mooiboy', 'De Drummer Girl' en 'Pink Lady'. Wordt het een muzikaal hoogtepunt of een hilarische verrassing?

'I Can See Your Voice', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    13:30
    Andermans zaken
  • 23:50
    Nachtlus
    10:00
    Lentebeelden
  • 05:00
    Geen uitzending
    14:00
    Tik Tak
  • 05:55
    Kabouter Plop
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:30
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:05
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:55
    De Zussen Coorevits
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:55
    NCIS
  • 05:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:25
    Next Level Chef
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:15
    Snapped
  • 00:30
    Herhalingslus
    13:05
    City Reports
  • 05:52
    Roger
    14:00
    Vitamine 55
  • 05:45
    Peppe's Toscane
  • 05:10
    Midsomer Murders
    14:45
    Death in Paradise
  • 05:55
    Make You Laugh Out Loud
    13:20
    Hudson & Rex
  • 05:55
    Nederland in Beweging
    12:50
    NOS Sport: La Vuelta Femenina 2025
  • 02:20
    Nieuwsuur
    14:00
    Meldpunt
  • 05:53
    Tom en de boterham met aardbeienjam en honing
    13:55
    Mees Kees