Joost Prinsen in 'Volle Zalen': 'Ik had vaker buiten de lijntjes kunnen kleuren'

Acteur, tv-persoonlijkheid, zanger en schrijver Joost Prinsen is dit jaar tachtig jaar geworden. In een exclusief gesprek met Cornald Maas vertelt hij wat hem in het acteren en het toneel heeft geïnspireerd en wie hij bewondert.
De toneelcarrière van Prinsen begon met een rol in De Kleine Parade (1969), een musical van Wim Sonneveld en Friso Wiegersma. In 'Volle Zalen' zijn bijzondere beelden te zien van de totstandkoming van die musical. Acteur en regisseur Ton Lutz is zijn grote voorbeeld geweest, vertelt Prinsen aan Maas. Wat hij van hem heeft geleerd? 'Toneelspelen is je hoofd erbij houden en nadenken. Je inleven? Het moeten voelen? Daar had Lutz niks mee, en daar had hij gelijk in.'
Als toneeldocent gaf Prinsen les aan artiesten als Wende Snijders, Alex Klaasen, Remko Vrijdag en Paul de Munnik. Hij kon ze amper iets leren, het was een kwestie van 'talent niet in de weg lopen.' Over zichzelf zegt Prinsen dat hij wat vaker buiten de lijntjes had kunnen kleuren. Hij kijkt met bewondering naar Wende, die ooit het lied ‘Mens durf te leven’ ten gehore bracht met alleen een bas als begeleiding, maar ook naar iemand als Gerard Joling die gestoken in een verenpak een trap afkomt. 'Daar is moed voor nodig en daaraan heeft het mij soms ontbroken.' Het schrijven van zijn boek 'Na Emma', verschenen na het overlijden van zijn vrouw Emma in 2020, noemt hij in dat opzicht het moeest moedige wat hij ooit heeft gedaan.
Samen met zijn nieuwe partner Noraly Beyer brengt Joost Prinsen nog regelmatig een bezoek aan het theater. Hij bekent geroerd te zijn geweest door de voorstelling ‘Gedeelde Smart’ van Brigitte Kaandorp en Jenny Arean. De laatste, met wie hij veel heeft gewerkt, vertolkte het nummer ‘Zing dan’ tijdens de uitvaart van zijn overleden vrouw, zegt hij in 'Volle Zalen'.
Het programma eindigt op verzoek van Prinsen met het tonen van een fragment uit ‘Mooi’ van Maarten van Roozendaal. Volgens de 80-jarige maestro is Van Roozendaal om meerdere redenen de beste singer-songwriter die we in Nederland hebben gehad.
Al eerder maakte het AVROTROS-programma 'Volle Zalen' speciale afleveringen met de jarige Joop van den Ende, Herman van Veen en Joke Bruijs en met de inmiddels overleden Jan Rot.
'Volle Zalen: Joost Prinsen 80 Jaar', zondag 25 december om 21.45 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Erik Van Looy trapt het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
- 'In Transit' toont de strijd van Indigo voor een leven buiten genderhokjes
- Ook VTM zendt het verhaal van slachtoffers seksueel misbruik in 'Het Bestaat' uit voor een breed publiek
- KRO-NCRV lanceert 'Alle Dagen Druk': een chaotische talkshow over ADHD voor kinderen én ouders
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- BNXT League live van start op Play Sports
- Een oktober vol nieuwe avonturen en griezelplezier met Cartoon Network
- Dit potje kookt 24Kitchen in oktober
- BBC Belgium in oktober: nieuwe zaken, oude geheimen en bovennatuurlijke chaos
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in oktober
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
Multimedia SPOTLIGHT
-
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.
'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.



































