Joost Prinsen in 'Volle Zalen': 'Ik had vaker buiten de lijntjes kunnen kleuren'

zaterdag 24 december 2022

Acteur, tv-persoonlijkheid, zanger en schrijver Joost Prinsen is dit jaar tachtig jaar geworden. In een exclusief gesprek met Cornald Maas vertelt hij wat hem in het acteren en het toneel heeft geïnspireerd en wie hij bewondert.

De toneelcarrière van Prinsen begon met een rol in De Kleine Parade (1969), een musical van Wim Sonneveld en Friso Wiegersma. In 'Volle Zalen' zijn bijzondere beelden te zien van de totstandkoming van die musical. Acteur en regisseur Ton Lutz is zijn grote voorbeeld geweest, vertelt Prinsen aan Maas. Wat hij van hem heeft geleerd? 'Toneelspelen is je hoofd erbij houden en nadenken. Je inleven? Het moeten voelen? Daar had Lutz niks mee, en daar had hij gelijk in.'


Als toneeldocent gaf Prinsen les aan artiesten als Wende Snijders, Alex Klaasen, Remko Vrijdag en Paul de Munnik. Hij kon ze amper iets leren, het was een kwestie van 'talent niet in de weg lopen.' Over zichzelf zegt Prinsen dat hij wat vaker buiten de lijntjes had kunnen kleuren. Hij kijkt met bewondering naar Wende, die ooit het lied ‘Mens durf te leven’ ten gehore bracht met alleen een bas als begeleiding, maar ook naar iemand als Gerard Joling die gestoken in een verenpak een trap afkomt. 'Daar is moed voor nodig en daaraan heeft het mij soms ontbroken.' Het schrijven van zijn boek 'Na Emma', verschenen na het overlijden van zijn vrouw Emma in 2020, noemt hij in dat opzicht het moeest moedige wat hij ooit heeft gedaan.

Samen met zijn nieuwe partner Noraly Beyer brengt Joost Prinsen nog regelmatig een bezoek aan het theater. Hij bekent geroerd te zijn geweest door de voorstelling ‘Gedeelde Smart’ van Brigitte Kaandorp en Jenny Arean. De laatste, met wie hij veel heeft gewerkt, vertolkte het nummer ‘Zing dan’ tijdens de uitvaart van zijn overleden vrouw, zegt hij in 'Volle Zalen'.

Het programma eindigt op verzoek van Prinsen met het tonen van een fragment uit ‘Mooi’ van Maarten van Roozendaal. Volgens de 80-jarige maestro is Van Roozendaal om meerdere redenen de beste singer-songwriter die we in Nederland hebben gehad.

Al eerder maakte het AVROTROS-programma 'Volle Zalen' speciale afleveringen met de jarige Joop van den Ende, Herman van Veen en Joke Bruijs en met de inmiddels overleden Jan Rot.

'Volle Zalen: Joost Prinsen 80 Jaar', zondag 25 december om 21.45 uur bij AVROTROS op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?

'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:50
    Sporza: Memorial Van Damme
    22:00
    Loslopend wild
  • 20:00
    The Sixth Commandment
    21:55
    Das Lehrerzimmer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    K3 en het lied van de zeemeermin
    22:00
    The Equalizer 3
  • 19:05
    Help, Mijn Man Is Klusser
    20:30
    Jurassic World: Fallen Kingdom
  • 18:15
    Five Feet Apart
    20:30
    Emmanuelle
  • 19:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:45
    24
    00:45
    Suits
  • 20:00
    Chez Bompa Lawijt
    00:25
    Slisse & Cesar
  • 20:00
    Kijken en Kijken Kijken
    21:05
    Bockie Gaat Naar School
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:35
    Two and a Half Men
    20:30
    Road House
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:56
    CEO van mijn leven
    20:41
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 20:00
    De Muziekshow
    20:30
    Sunset Boulevard
  • 19:50
    Lekker Messy - Weekmenu
    20:40
    Open Vuur
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Luther
  • 20:00
    Iron Man
    22:15
    A Murder at the End of the World
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Wolven
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:30
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
  • 19:45
    Zapp Recordbrekers
    20:14
    Socutera