Joost Prinsen in 'Volle Zalen': 'Ik had vaker buiten de lijntjes kunnen kleuren'

zaterdag 24 december 2022

Acteur, tv-persoonlijkheid, zanger en schrijver Joost Prinsen is dit jaar tachtig jaar geworden. In een exclusief gesprek met Cornald Maas vertelt hij wat hem in het acteren en het toneel heeft geïnspireerd en wie hij bewondert.

De toneelcarrière van Prinsen begon met een rol in De Kleine Parade (1969), een musical van Wim Sonneveld en Friso Wiegersma. In 'Volle Zalen' zijn bijzondere beelden te zien van de totstandkoming van die musical. Acteur en regisseur Ton Lutz is zijn grote voorbeeld geweest, vertelt Prinsen aan Maas. Wat hij van hem heeft geleerd? 'Toneelspelen is je hoofd erbij houden en nadenken. Je inleven? Het moeten voelen? Daar had Lutz niks mee, en daar had hij gelijk in.'


Als toneeldocent gaf Prinsen les aan artiesten als Wende Snijders, Alex Klaasen, Remko Vrijdag en Paul de Munnik. Hij kon ze amper iets leren, het was een kwestie van 'talent niet in de weg lopen.' Over zichzelf zegt Prinsen dat hij wat vaker buiten de lijntjes had kunnen kleuren. Hij kijkt met bewondering naar Wende, die ooit het lied ‘Mens durf te leven’ ten gehore bracht met alleen een bas als begeleiding, maar ook naar iemand als Gerard Joling die gestoken in een verenpak een trap afkomt. 'Daar is moed voor nodig en daaraan heeft het mij soms ontbroken.' Het schrijven van zijn boek 'Na Emma', verschenen na het overlijden van zijn vrouw Emma in 2020, noemt hij in dat opzicht het moeest moedige wat hij ooit heeft gedaan.

Samen met zijn nieuwe partner Noraly Beyer brengt Joost Prinsen nog regelmatig een bezoek aan het theater. Hij bekent geroerd te zijn geweest door de voorstelling ‘Gedeelde Smart’ van Brigitte Kaandorp en Jenny Arean. De laatste, met wie hij veel heeft gewerkt, vertolkte het nummer ‘Zing dan’ tijdens de uitvaart van zijn overleden vrouw, zegt hij in 'Volle Zalen'.

Het programma eindigt op verzoek van Prinsen met het tonen van een fragment uit ‘Mooi’ van Maarten van Roozendaal. Volgens de 80-jarige maestro is Van Roozendaal om meerdere redenen de beste singer-songwriter die we in Nederland hebben gehad.

Al eerder maakte het AVROTROS-programma 'Volle Zalen' speciale afleveringen met de jarige Joop van den Ende, Herman van Veen en Joke Bruijs en met de inmiddels overleden Jan Rot.

'Volle Zalen: Joost Prinsen 80 Jaar', zondag 25 december om 21.45 uur bij AVROTROS op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    Dennis Tyfus eindelijk op canvas
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Home Sweet Rome!
  • 18:25
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:30
    Home and Away
    19:00
    Blind getrouwd: Australië
  • 18:20
    The Goldbergs
    18:45
    The Simpsons
  • 18:40
    Police Interceptors
    20:35
    The Last of the Mohicans
  • 18:25
    ER
    19:10
    Allegiance
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:20
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    19:05
    De Container Cup
  • 18:00
    So Help Me Todd
    18:50
    The Rookie
  • 18:15
    3rd Rock From the Sun
    18:50
    Pawn Stars
  • 17:55
    A Place in the Sun
    18:50
    Masterchef USA
  • 18:40
    Fear Thy Neighbour
    19:35
    Snapped
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:32
    Zo doe je het!
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:35
    Comfort Food
    18:55
    Pasta & Risotto
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 17:50
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:15
    BinnensteBuiten
  • 18:30
    De eerste keer
    18:45
    Het Klokhuis