Jolande Withuis, Colson Whitehead en Murat Isik in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 6 november 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Jolande Withuis, Colson Whitehead en Emma Curvers.

Te gast in de uitzending is socioloog en schrijver Jolande Withuis (1949). In 2016 verscheen haar bestseller 'Juliana. Vorstin in een mannenwereld'. Wilfried de Jong en Ruth Joos spreken haar over haar nieuwe biografie 'Geen tijd verliezen' waarin ze de bekende kunstenaar Jeanne Bieruma Oosting portretteert. Tegen de wil van haar adellijke en puissant rijke Friese familie in, weigerde Bieruma Oosting aan het begin van de twintigste eeuw te trouwen en bouwde ze tot grote onvrede van de familie een bestaan als kunstenaar op. Door haar keuzes kende ze grote vrijheid maar ook abjecte armoede en tegenslag.


Met Colson Whitehead (1969) bespreken Wilfried en Ruth zijn net vertaalde boek 'Harlem Shuffle'. De Amerikaanse schrijver is bekend van bestsellers als 'The Underground Railroad' en 'The Nickel Boys'. 'Harlem Shuffle' vertelt het verhaal van Ray Carney, een beschaafde meubelverkoper die in een te krap appartement in New York woont samen met zijn zwangere vrouw. Zijn verleden lijkt echter niet altijd zo braaf te zijn geweest en langzamerhand wordt hij terug de Harlemse onderwereld ingezogen.

In het schrijfhok neemt columnist en schrijver Emma Curvers (1985) plaats, ze schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad. Eerder dit jaar verscheen haar tweede roman 'Melktanden'.

En de nieuwe boekenclubhost is te gast: Murat Isik (1977). Gedurende de maand november leest de boekenclub met hem zijn boek 'Wees onzichtbaar'. Het boek is gratis te lezen via de app van Brommer op zee, met notities en leesopdrachten van Isik zelf.

'Brommer Op Zee', zondag 7 november om 19.20 uur bij VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Operatiekamer' - Jacques Vermeire (VTM)

Twaalf jaar na zijn darmkanker keert Jacques Vermeire terug naar de ingreep die zijn leven veranderde. Samen met zijn chirurg blikt hij terug op de operatie en vertelt hij openhartig over de diagnose en zijn veerkracht.

'De Operatiekamer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:35
    Thuis
    21:00
    VRT NWS Pano
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Therapie
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    VRT NWS Pano met VGT
  • 20:35
    Blind getrouwd
    21:50
    Operatiekamer
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:20
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Hannibal
    23:00
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Ride Along
    22:30
    60 Days In
  • 20:35
    The Christmas Chalet
    22:15
    Merry & Bright
  • 20:35
    Hallo België!
    21:40
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 20:35
    Magic Mike XXL
    22:50
    Friends
  • 20:35
    The Apprentice
    22:55
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    24 Hours in Police Custody
    21:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:20
    CEO van mijn leven
    20:46
    Z-Moving Forward
  • 20:26
    Publireportage
    20:55
    Mannenverzorging
  • 19:50
    De Chalet aan zee
    20:40
    Winterse Kost
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Ms. X
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    White Collar
  • 20:34
    Zussen
    21:30
    De slimste mens
  • 20:30
    Meisjes van de Goede Herder - Het vervolg
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    21:20
    De sleutel van Pete