Jolande Withuis, Colson Whitehead en Murat Isik in 'Brommer Op Zee'

zaterdag 6 november 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Jolande Withuis, Colson Whitehead en Emma Curvers.

Te gast in de uitzending is socioloog en schrijver Jolande Withuis (1949). In 2016 verscheen haar bestseller 'Juliana. Vorstin in een mannenwereld'. Wilfried de Jong en Ruth Joos spreken haar over haar nieuwe biografie 'Geen tijd verliezen' waarin ze de bekende kunstenaar Jeanne Bieruma Oosting portretteert. Tegen de wil van haar adellijke en puissant rijke Friese familie in, weigerde Bieruma Oosting aan het begin van de twintigste eeuw te trouwen en bouwde ze tot grote onvrede van de familie een bestaan als kunstenaar op. Door haar keuzes kende ze grote vrijheid maar ook abjecte armoede en tegenslag.


Met Colson Whitehead (1969) bespreken Wilfried en Ruth zijn net vertaalde boek 'Harlem Shuffle'. De Amerikaanse schrijver is bekend van bestsellers als 'The Underground Railroad' en 'The Nickel Boys'. 'Harlem Shuffle' vertelt het verhaal van Ray Carney, een beschaafde meubelverkoper die in een te krap appartement in New York woont samen met zijn zwangere vrouw. Zijn verleden lijkt echter niet altijd zo braaf te zijn geweest en langzamerhand wordt hij terug de Harlemse onderwereld ingezogen.

In het schrijfhok neemt columnist en schrijver Emma Curvers (1985) plaats, ze schrijft een brief aan één van de geadresseerden op het rad. Eerder dit jaar verscheen haar tweede roman 'Melktanden'.

En de nieuwe boekenclubhost is te gast: Murat Isik (1977). Gedurende de maand november leest de boekenclub met hem zijn boek 'Wees onzichtbaar'. Het boek is gratis te lezen via de app van Brommer op zee, met notities en leesopdrachten van Isik zelf.

'Brommer Op Zee', zondag 7 november om 19.20 uur bij VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Iedereen zomert
    13:55
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:45
    De WieWats
    13:55
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:45
    Rich Kids Go Skint
    14:40
    Project Runway
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:25
    All New Traffic Cops
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:00
    Huizenjagers
    13:55
    De Container Cup
  • 13:35
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:30
    Elsbeth
  • 13:00
    Blue Bloods
    13:50
    The First 48
  • 13:00
    Botched
    13:50
    De wereld op je bord
  • 12:30
    The Real Serpent: Investigating A Serial Killer
    13:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 13:40
    Aan de wand
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:40
    Vanavond bij ons
    14:15
    Becoming Meewis
  • 13:05
    Hudson & Rex
    14:00
    Grantchester
  • 13:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 13:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:20
    Verborgen verleden
    14:10
    Kunststof
  • 13:46
    Zin in Zappelin
    13:50
    Mike de Ridder