Januari filmmaand in 'Het Uur van de Wolf'

'Het Uur van de Wolf' staat in januari in het teken van FILM. Met daarin drie fijne documentaires: op 13 januari over Paul Verhoeven en zijn film 'Showgirls', op 20 januari over Quentin Tarantino en zijn eerste acht films, en tenslotte op 27 januari over het oeuvre van Stanley Kubrick en diens unieke werkwijze.
Paul Verhoeven en de comeback van 'Showgirls'
Woensdag 13 januari om 23.15 uur op NPO 2
'Een ranzige film vol vrouwenhaat met lachwekkende dialogen en stuitend slechte acteurs.' De filmcritici buitelen in 1995 over elkaar heen bij het neersabelen van Paul Verhoevens 'Showgirls'. De film flopt genadeloos in de bioscoop, maar haalt vervolgens 100 miljoen dollar op via video- en dvd-verkoop en groeit in 25 jaar uit tot een cult-klassieker. Is 'Showgirls' eigenlijk een miskend meesterwerk? Die vraag staat centraal in de documentaire 'Paul Verhoeven en de comeback van 'Showgirls'' waarin op inventieve wijze ook talloze fragmenten uit onder meer Spetters, Zwartboek, Starship Troopers en De vierde man zijn verweven.
'QT8 - Quentin Tarantino: The first eight'
Woensdag 20 januari om 22.55 uur op NPO 2
Het is op een filmset van Quentin Tarantino onmogelijk om je nìet aan te laten steken door zijn plezier in het maken. Dat vertellen bevriende acteurs als Samuel L. Jackson en Tim Roth in 'QT8 - Quentin Tarantino: The first eight'; een documentaire over de eerste acht films uit Tarantino’s oeuvre. De documentaire zélf is al net zo aanstekelijk: na het zien van alle filmfragmenten is de aandrang om weer eens een 'oude' Tarantino uit de kast te pakken groot.
'Kubrick over Kubrick'
Woensdag 27 januari om 22.50 uur op NPO 2
Filmlegende Stanley Kubrick laat twee decennia na zijn dood opnieuw van zich horen. In de documentaire 'Kubrick over Kubrick' reflecteert hij op zijn oeuvre en vertelt hij over zijn unieke werkwijze. Kubrick trad zelden in de publiciteit, maar in een serie audio-interviews met de Franse filmcriticus Michel Ciment is hij openhartig over zijn vak en toont hij zich een intelligente en originele auteur. Deze interviews vormen, samen met talloze onvergetelijke filmfragmenten, de ruggengraat van de documentaire. Daarnaast vertellen acteurs over hun ervaringen op de set, onder wie Jack Nicholson ('The Shining'), Malcolm McDowell ('A Clockwork Orange') en Nicole Kidman ('Eyes Wide Shut').
'Het Uur van de Wolf: januari filmmaand', 13 januari tot 27 januari rond 23.00 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Aida Macpherson versterkt het team van 'Karrewiet'
- Kijkcijfers: donderdag 5 februari 2026
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Ruben Van Gucht trapt jubileumseizoen van 'Stukken Van Mensen' op gang
- Talpa scherpt strategie aan en verandert topstructuur
- Ortál Vriend is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Deze onderwerpen behandelt 'Kassa' zaterdag
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Rosie Stuart, TROY en WASTE zijn de winnaars van De Nieuwe Lichting 2026
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
- Nostalgie presenteert 'De Grote Nummer 1 Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.
'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.



































