Januari filmmaand in 'Het Uur van de Wolf'

'Het Uur van de Wolf' staat in januari in het teken van FILM. Met daarin drie fijne documentaires: op 13 januari over Paul Verhoeven en zijn film 'Showgirls', op 20 januari over Quentin Tarantino en zijn eerste acht films, en tenslotte op 27 januari over het oeuvre van Stanley Kubrick en diens unieke werkwijze.
Paul Verhoeven en de comeback van 'Showgirls'
Woensdag 13 januari om 23.15 uur op NPO 2
'Een ranzige film vol vrouwenhaat met lachwekkende dialogen en stuitend slechte acteurs.' De filmcritici buitelen in 1995 over elkaar heen bij het neersabelen van Paul Verhoevens 'Showgirls'. De film flopt genadeloos in de bioscoop, maar haalt vervolgens 100 miljoen dollar op via video- en dvd-verkoop en groeit in 25 jaar uit tot een cult-klassieker. Is 'Showgirls' eigenlijk een miskend meesterwerk? Die vraag staat centraal in de documentaire 'Paul Verhoeven en de comeback van 'Showgirls'' waarin op inventieve wijze ook talloze fragmenten uit onder meer Spetters, Zwartboek, Starship Troopers en De vierde man zijn verweven.
'QT8 - Quentin Tarantino: The first eight'
Woensdag 20 januari om 22.55 uur op NPO 2
Het is op een filmset van Quentin Tarantino onmogelijk om je nìet aan te laten steken door zijn plezier in het maken. Dat vertellen bevriende acteurs als Samuel L. Jackson en Tim Roth in 'QT8 - Quentin Tarantino: The first eight'; een documentaire over de eerste acht films uit Tarantino’s oeuvre. De documentaire zélf is al net zo aanstekelijk: na het zien van alle filmfragmenten is de aandrang om weer eens een 'oude' Tarantino uit de kast te pakken groot.
'Kubrick over Kubrick'
Woensdag 27 januari om 22.50 uur op NPO 2
Filmlegende Stanley Kubrick laat twee decennia na zijn dood opnieuw van zich horen. In de documentaire 'Kubrick over Kubrick' reflecteert hij op zijn oeuvre en vertelt hij over zijn unieke werkwijze. Kubrick trad zelden in de publiciteit, maar in een serie audio-interviews met de Franse filmcriticus Michel Ciment is hij openhartig over zijn vak en toont hij zich een intelligente en originele auteur. Deze interviews vormen, samen met talloze onvergetelijke filmfragmenten, de ruggengraat van de documentaire. Daarnaast vertellen acteurs over hun ervaringen op de set, onder wie Jack Nicholson ('The Shining'), Malcolm McDowell ('A Clockwork Orange') en Nicole Kidman ('Eyes Wide Shut').
'Het Uur van de Wolf: januari filmmaand', 13 januari tot 27 januari rond 23.00 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Temptation Island' onder vuur: koppel blijkt samen een kind te hebben
- Kijkcijfers: maandag 27 april 2027
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens premičre in Cannes
- Andy Peelman ontmaskert ondernemer achter malafide webshop in 'Ze Zeggen Dat'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De ondergrondse bank
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Dit alles zie je in mei bij RTL
- Q-Beach House blijft aan Belgische kust: Oostende verlengt succesformule tot 2032
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max
Kijktip van de dag

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.


































