Janny van der Heijden aan de bak bij bijzondere Friese ondernemers in 'Janny's Frieskist'

donderdag 6 januari 2022
Foto: Omroep MAX - © Roland J Reinders 2021

'Denkend aan Holland'-presentator Janny van der Heijden brengt opnieuw een bezoek aan Friesland. Ditmaal om bijzondere ondernemers te helpen op hun bedrijf. Dat doet Janny alleen niet 'om niet'. Ze hoopt - in ruil voor haar hulp - producten van de ondernemers te krijgen, om daar De Meest Friese Maaltijd Ooit van te maken.

Het is te zien in de 4-delige serie 'Janny’s Frieskist', waarvan de eerste aflevering nu beschikbaar is op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


In de eerste aflevering gaat Janny op bezoek bij Welmoed, een 24-jarige boerinfluencer (boerin én influencer). Welmoed heeft tienduizenden volgers op sociale media, die ze via Instagram op de hoogte houdt van het reilen en zeilen op haar biologische melkveehouderij in Friesland. Janny hoopt boter en kaas bij Welmoed te scoren, voor in haar Frieskist. Maar voordat ze dat krijgt, zet Welmoed haar aan het werk. De koeien moeten gemolken worden en nu Janny er toch is, kan ze mooi wat foto’s maken voor op Welmoeds sociale media. En misschien is er ook nog wat tijd over voor een klein TikTok-dansje.

In de rest van de serie sorteert Janny duizenden aardappelen, probeert ze - al rijdend op een quad - een kudde schapen in het gareel te houden en komt ze erachter dat in Friesland oesterzwammen op koffie worden gekweekt. Ondertussen polsen we de kennis van de Friese keuken van mensen buiten de provincie in de rubriek Vies of Fries én leren we een aantal typisch Friese spreekwoorden.

In een extra aflevering wordt 'Janny's Frieskist' geleegd: lukt het Janny om met de ingrediënten De Meest Friese Maaltijd Ooit te maken?

'Janny's Frieskist' ('Denkend aan Holland, de Elfstedentocht').
Elke zondag een nieuwe aflevering op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    Down The Road
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:30
    Spaak
    18:25
    The Brokenwood Mysteries
  • 18:15
    Zig & Sharko
    18:25
    Wannabe's
  • 18:15
    SOS Piet XL
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    Verslaafd!
    18:45
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 18:10
    9-1-1
    19:00
    Fit for a Prince
  • 18:05
    Police Interceptors
    22:30
    Act of Valor
  • 18:10
    Alert: Missing Persons Unit
    19:45
    Allegiance
  • 17:55
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:05
    Huizenjagers
    19:00
    Brieven aan Samson
  • 17:40
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 18:15
    Two and a Half Men
    20:35
    Noah
  • 18:00
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 17:45
    World's Most Evil Killers
  • 18:12
    City Reports
    18:27
    Business Branding
  • 18:12
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:45
    Het Weekmenu
    18:25
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:50
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:20
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    Glory Road
  • 18:20
    NOS Sportjournaal
    18:30
    EenVandaag
  • 18:10
    Nederland Zingt
    18:35
    Ik mis je
  • 18:15
    Rachel en Elbert passen op
    18:45
    Steken en Prikken in Zuid-Afrika