Janny van der Heijden aan de bak bij bijzondere Friese ondernemers in 'Janny's Frieskist'

donderdag 6 januari 2022
Foto: Omroep MAX - © Roland J Reinders 2021

'Denkend aan Holland'-presentator Janny van der Heijden brengt opnieuw een bezoek aan Friesland. Ditmaal om bijzondere ondernemers te helpen op hun bedrijf. Dat doet Janny alleen niet 'om niet'. Ze hoopt - in ruil voor haar hulp - producten van de ondernemers te krijgen, om daar De Meest Friese Maaltijd Ooit van te maken.

Het is te zien in de 4-delige serie 'Janny’s Frieskist', waarvan de eerste aflevering nu beschikbaar is op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


In de eerste aflevering gaat Janny op bezoek bij Welmoed, een 24-jarige boerinfluencer (boerin én influencer). Welmoed heeft tienduizenden volgers op sociale media, die ze via Instagram op de hoogte houdt van het reilen en zeilen op haar biologische melkveehouderij in Friesland. Janny hoopt boter en kaas bij Welmoed te scoren, voor in haar Frieskist. Maar voordat ze dat krijgt, zet Welmoed haar aan het werk. De koeien moeten gemolken worden en nu Janny er toch is, kan ze mooi wat foto’s maken voor op Welmoeds sociale media. En misschien is er ook nog wat tijd over voor een klein TikTok-dansje.

In de rest van de serie sorteert Janny duizenden aardappelen, probeert ze - al rijdend op een quad - een kudde schapen in het gareel te houden en komt ze erachter dat in Friesland oesterzwammen op koffie worden gekweekt. Ondertussen polsen we de kennis van de Friese keuken van mensen buiten de provincie in de rubriek Vies of Fries én leren we een aantal typisch Friese spreekwoorden.

In een extra aflevering wordt 'Janny's Frieskist' geleegd: lukt het Janny om met de ingrediënten De Meest Friese Maaltijd Ooit te maken?

'Janny's Frieskist' ('Denkend aan Holland, de Elfstedentocht').
Elke zondag een nieuwe aflevering op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (VTM)

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.

'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:30
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
  • 09:00
    Lentebeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 10:55
    Vos en Haas
    11:05
    Kaatjes Kameraadjes
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Familie
  • 10:50
    Rich Kids Go Skint
    11:45
    Project Runway
  • 09:20
    Geen uitzending
    13:55
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:40
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:35
    Oogappels
  • 10:45
    Modern Family
    11:10
    Manifest
  • 10:45
    Storage Wars
    11:35
    Geen uitzending
  • 10:45
    Hello Goodbye NL
    11:30
    Next Level Chef
  • 09:50
    Death Row Confidential: Secrets of a Serial Killer
    12:45
    A Wife's Nightmare
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:54
    Publireportage
    11:00
    Evergreen Friday
  • 10:35
    Meat Timon
    11:05
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 10:10
    Murdoch Mysteries
    11:05
    Death in Paradise
  • 10:20
    Below Deck Mediterranean
    12:00
    Grey's Anatomy
  • 10:45
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 10:50
    NPO Cultuur
    11:25
    Opium op Oerol
  • 10:50
    Hoi Duggee
    11:00
    Lena's dieren