Janny van der Heijden aan de bak bij bijzondere Friese ondernemers in 'Janny's Frieskist'

donderdag 6 januari 2022
Foto: Omroep MAX - © Roland J Reinders 2021

'Denkend aan Holland'-presentator Janny van der Heijden brengt opnieuw een bezoek aan Friesland. Ditmaal om bijzondere ondernemers te helpen op hun bedrijf. Dat doet Janny alleen niet 'om niet'. Ze hoopt - in ruil voor haar hulp - producten van de ondernemers te krijgen, om daar De Meest Friese Maaltijd Ooit van te maken.

Het is te zien in de 4-delige serie 'Janny’s Frieskist', waarvan de eerste aflevering nu beschikbaar is op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


In de eerste aflevering gaat Janny op bezoek bij Welmoed, een 24-jarige boerinfluencer (boerin én influencer). Welmoed heeft tienduizenden volgers op sociale media, die ze via Instagram op de hoogte houdt van het reilen en zeilen op haar biologische melkveehouderij in Friesland. Janny hoopt boter en kaas bij Welmoed te scoren, voor in haar Frieskist. Maar voordat ze dat krijgt, zet Welmoed haar aan het werk. De koeien moeten gemolken worden en nu Janny er toch is, kan ze mooi wat foto’s maken voor op Welmoeds sociale media. En misschien is er ook nog wat tijd over voor een klein TikTok-dansje.

In de rest van de serie sorteert Janny duizenden aardappelen, probeert ze - al rijdend op een quad - een kudde schapen in het gareel te houden en komt ze erachter dat in Friesland oesterzwammen op koffie worden gekweekt. Ondertussen polsen we de kennis van de Friese keuken van mensen buiten de provincie in de rubriek Vies of Fries én leren we een aantal typisch Friese spreekwoorden.

In een extra aflevering wordt 'Janny's Frieskist' geleegd: lukt het Janny om met de ingrediënten De Meest Friese Maaltijd Ooit te maken?

'Janny's Frieskist' ('Denkend aan Holland, de Elfstedentocht').
Elke zondag een nieuwe aflevering op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:40
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:35
    Gooische Vrouwen
  • 03:05
    Geen uitzending
    23:00
    Déjà Vu
  • 01:00
    Geen uitzending
    22:50
    The Island
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:40
    All New Traffic Cops
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    9-1-1
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:35
    Geen uitzending
    09:50
    Jong geleerd
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:15
    FBI
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:25
    MacGyver
  • 03:20
    Don't Worry, Be Happy
  • 03:30
    Geen uitzending
    01:15
    Murder suspect
  • 02:17
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:25
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:25
    Guten Appetit
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 02:55
    Scott & Bailey
    01:05
    Harry Wild
  • 03:25
    Hot Yachts
    01:25
    Grey's Anatomy
  • 03:15
    WNL op Zondag
    01:00
    EenVandaag
  • 02:30
    Nieuwsuur
    01:20
    De Nachtzoen
  • 02:50
    NOS Studio Voetbal
    01:45
    First Dates