Janny van der Heijden aan de bak bij bijzondere Friese ondernemers in 'Janny's Frieskist'

donderdag 6 januari 2022
Foto: Omroep MAX - © Roland J Reinders 2021

'Denkend aan Holland'-presentator Janny van der Heijden brengt opnieuw een bezoek aan Friesland. Ditmaal om bijzondere ondernemers te helpen op hun bedrijf. Dat doet Janny alleen niet 'om niet'. Ze hoopt - in ruil voor haar hulp - producten van de ondernemers te krijgen, om daar De Meest Friese Maaltijd Ooit van te maken.

Het is te zien in de 4-delige serie 'Janny’s Frieskist', waarvan de eerste aflevering nu beschikbaar is op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


In de eerste aflevering gaat Janny op bezoek bij Welmoed, een 24-jarige boerinfluencer (boerin én influencer). Welmoed heeft tienduizenden volgers op sociale media, die ze via Instagram op de hoogte houdt van het reilen en zeilen op haar biologische melkveehouderij in Friesland. Janny hoopt boter en kaas bij Welmoed te scoren, voor in haar Frieskist. Maar voordat ze dat krijgt, zet Welmoed haar aan het werk. De koeien moeten gemolken worden en nu Janny er toch is, kan ze mooi wat foto’s maken voor op Welmoeds sociale media. En misschien is er ook nog wat tijd over voor een klein TikTok-dansje.

In de rest van de serie sorteert Janny duizenden aardappelen, probeert ze - al rijdend op een quad - een kudde schapen in het gareel te houden en komt ze erachter dat in Friesland oesterzwammen op koffie worden gekweekt. Ondertussen polsen we de kennis van de Friese keuken van mensen buiten de provincie in de rubriek Vies of Fries én leren we een aantal typisch Friese spreekwoorden.

In een extra aflevering wordt 'Janny's Frieskist' geleegd: lukt het Janny om met de ingrediënten De Meest Friese Maaltijd Ooit te maken?

'Janny's Frieskist' ('Denkend aan Holland, de Elfstedentocht').
Elke zondag een nieuwe aflevering op YouTube, MAX Vandaag en NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Een Goed Jaar' (Streamz/VTM)

In een landhuis ontdekken Lenny en Erik per toeval een verborgen kelder van het verzet met wapens en briefpapier voor het maken van valse documenten. Bij het ledigen van een vooroorlogse fles wijn uit de kelder krijgt het duo een wild idee.

'Een Goed Jaar', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    De Ridder
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:00
    Mironins
    14:20
    Sarah zingt
  • 14:15
    Wittekerke
    19:00
    VTM Nieuws
  • 14:05
    De alarmcentrale: pech onderweg
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:20
    Angel
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:30
    Caught on Dashcam
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 14:50
    Geen uitzending
    10:00
    Joe
  • 14:55
    The Sky is the Limit
    18:15
    De Rechtbank
  • 14:15
    FBI: Most Wanted
    18:45
    Family Law
  • 14:55
    Seal Team
    18:50
    Bar Rescue
  • 14:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:45
    Retour Masters
  • 14:25
    Buried in the Backyard
    18:35
    Cold Justice
  • 14:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:51
    Simple diy
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 14:35
    De Sterrenkaart
    18:40
    Comfort Food
  • 14:55
    Brian and Maggie
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 15:00
    Below Deck Mediterranean
    18:45
    First Dates Australia
  • 15:00
    NOS Journaal
    19:00
    Een huis vol
  • 14:50
    Het Uur van de Wolf
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 14:50
    Bollie & Billie
    19:00
    NOS Jeugdjournaal