Janine Abbring ontvangt Raven van Dorst in 'VPRO Zomergasten'

Muzikant en televisiepresentator Raven van Dorst (Vlaardingen, 1984) is op 21 augustus de vijfde gast in 'VPRO Zomergasten'. Janine Abbring interviewt Van Dorst over diens ideale televisieavond.
Raven van Dorst: 'Mijn avond wordt een ode aan de einzelgänger en de rebel. Aan mensen die de wereld een stuk kleurrijker en vrijer hebben gemaakt en ook mij op een of andere manier hebben weten te inspireren. Door expliciet zichzelf te zijn, door op te staan voor hun idealen, of door simpelweg bloedirritant en tegendraads te zijn. We gaan het anders-zijn omarmen en vieren!'
Raven van Dorst groeide op als Ryanne van Dorst in het Zuid-Hollandse Maassluis in een gezin met drie kinderen. Nadat die in de tweede klas van de middelbare school werd gestuurd verkaste Van Dorst naar de HAVO voor Muziek en Dans in Rotterdam. Daar ontwikkelde Van Dorst zich behalve muzikaal ook maatschappelijk. Raven werd lid van de Maassluise jongerenraad en als 16-jarige uitverkozen om aan een Wereldklimaatconferentie deel te nemen.
Als muzikant speelde en zong Van Dorst in verschillende bands als Bad Candy en The Riplets en Anne Frank Zappa. Als alter ego Elle Bandita had die bovendien een solocarrière die tot 2019 duurde. Tegenwoordig is Van Dorst actief in de band Dool.
Ravens uitgesproken persoonlijkheid bleef niet onopgemerkt. TV-makers vonden in hen een aantrekkelijke deelnemer aan uiteenlopende programma’s als 'Op zoek naar God', 'Jouw vrouw, mijn vrouw VIPS', 'Expeditie Robinson' en 'Ranking the Stars'.
Al snel kreeg Van Dorst ook de kans om zelf programma’s te maken voor verschillende omroepen. In het programma 'Nachtdieren' rijdt Raven met een oude Mustang door het land en gaat die in gesprek met mensen die ’s nachts wakker zijn over wat ze bezighoudt. In 'Boerderij van Dorst' ontvangt Van Dorst elke week een tweetal bekende Nederlanders die meehelpen met het werk op de boerderij. Dat laatste programma trok in het voorjaar van 2022 hoge kijkcijfers.
In 2017 maakte Raven een vierdelige serie over gender en sekse voor BNNVARA, 'Geslacht!'. In de opening van dat programma vertelde Van Dorst dat die geboren is met een intersekseconditie, ook wel bekend als hermafroditisme.
Op Bevrijdingsdag 2021 maakte Van Dorst bekend voortaan met de naam Raven door het leven te willen gaan. In een post op Instagram schreef die dat de mal van het vrouw-zijn nooit gepast had, en dat de tijd was gekomen om zichzelf van die mal te bevrijden: ‘Zo’n dokter in 1984 kan dan wel mijn tweeslachtige babylichaampje mutileren (‘normaliseren’ werd dat ook wel genoemd) naar dat van een meisje, maar hij had gewoon van me af moeten blijven.’
'Bij deze wil ik mezelf on-normaliseren', schreef die. 'Het is tijd om definitief uit die vrouwelijke dwangbuis te stappen. Ik wil de persoon zijn die ik had moeten zijn toen ik geboren werd, voordat er aan mij gesleuteld werd. Daar is namelijk helemaal niets mis mee.'
Raven van Dorst heeft een relatie en woont in Rotterdam.
'VPRO Zomergasten', zondag 21 augustus om 20.20 uur bij de VPRO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 2 april 2026
- Durf jij de rode box aan? VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van 'De Box'
- Opnames ‘The Voice van Vlaanderen’ tijdelijk stilgelegd na incident tussen Joost Klein en Koen Wauters
- Camelia's eerste etentje als nieuwe 'Housewife' loopt meteen uit de hand
- 100 vakken, 100 kandidaten, 0 genade: de strijd barst opnieuw los in 'The Floor'
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit zijn zaterdag de onderwerpen van 'Kassa'
- Van VRT naar VTM: An Lemmens verrast Yasmina in laatste Blind Auditions van 'The Voice'
- 'De Trein' onthult verborgen koninklijk erfgoed van Brussel-Centraal
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
Multimedia SPOTLIGHT
-
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max
Kijktip van de dag

Twee van de kandidaten nemen het meteen tegen elkaar op in een duel, waarbij de verliezer direct afvalt. Na deze eerste schifting blijven nog 89 kandidaten over in de strijd om 40.000 euro.
'The Floor', om 20.30 uur op VTM.



































