Jan Terlouw laat zich portretteren in 'Sterren op het Doek'

vrijdag 19 november 2021

Zaterdag 20 november zendt MAX een nieuwe aflevering uit van 'Sterren op het Doek'. In de vijfde aflevering staat niemand minder dan Jan Terlouw centraal. Hij geeft zich over aan de doorgrondende blikken van drie kunstenaars en de prikkelende vragen van presentator Özcan Akyol.

Özcan Akyol ontvangt Jan Terlouw op het prachtige kasteel Rijnhuizen in Nieuwegein. Fundamentele natuurkunde was de eerste carrière van deze veelzijdige wetenschapper, politicus en schrijver. Jan Terlouw kijkt met warme gevoelens terug op zijn tijd als onderzoeker in Nieuwegein. Ook neemt hij Özcan Akyol mee naar het begin van zijn schrijverschap en vertelt hij over de bijzondere band met zijn vrouw. Aan de drie getalenteerde kunstenaars de eer om Jan Terlouw te vereeuwigen op het doek.


Meesterinterviewer Özcan Akyol creëert met Sterren op het Doek elk seizoen een zeer diverse eregalerij van bijzondere Nederlanders. Gasten die ieder op hun eigen gebied een waardevolle bijdrage aan onze vaderlandse cultuur en/of maatschappij hebben geleverd. In het programma vereeuwigen de beste portretkunstenaars van het land de gasten op geheel eigen wijze en in zeer uiteenlopende stijlen. Nieuw dit seizoen is dat de kunstenaars mogen meekijken tijdens de spannende onthulling. Hoe reageren zij op het commentaar van de bekende gast? En wat vinden ze van elkaars kunst? In dit seizoen van 'Sterren op het Doek' laten Arjen Lubach, Femke Halsema, Johan Derksen, Corry Konings, Jan Terlouw, Dionne Stax, Gerri Eickhof en Anna Drijver zich portretteren.

Veilingsite 'Sterren op het Doek'
Aan het eind van de aflevering van 'Sterren op het Doek' mag de bekende gast één schilderij kiezen om mee naar huis te nemen. De overige doeken worden geveild voor het goede doel dat zij hebben uitgekozen. Direct na elke uitzending kan een bod uitgebracht worden door het publiek via de veilingsite.

'Sterren op het Doek', zaterdag 20 november om 20.35 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 07:20
    Samson en Marie
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 07:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 07:05
    Friends
    18:45
    Coroner
  • 07:15
    Brooklyn Nine-Nine
    18:40
    Bar Rescue
  • 06:50
    Interior Design Masters
    18:45
    Retour Masters
  • 05:00
    Geen uitzending
    18:35
    Cold Justice
  • 04:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:21
    Mijn tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 07:20
    De Dagschotel
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 06:55
    Ghosts
    19:00
    Death in Paradise
  • 06:40
    Make You Laugh Out Loud
    18:40
    First Dates Australia
  • 07:10
    NOS Journaal
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:15
    Tijd voor Max
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 07:24
    Zin in Zappelin
    18:00
    Wordt aangekondigd