Ivo de Wijs en Boris Giltburg in 'Podium Witteman'

Paul Witteman ontvangt tekstdichter Ivo de Wijs, meesterpianist Boris Giltburg, bariton Martijn Cornet en Ragazze Quartet, Nymphéas Trombone Quartet, en leden van orkestcollectief Pynarello.
Te gast is tekstdichter en presentator Ivo de Wijs. Hij is een fan van de liederen van Franz Schubert, en in het bijzonder van de cyclus ‘Winterreise’. Volgens Ivo zou elke dichter blij zijn met een geniale componist als Schubert die de tekst zoveel recht doet. Bariton Martijn Cornet en het Ragazze Quartet voeren speciaal voor Ivo één van zijn favoriete liederen van 'Winterreise' uit: 'Auf dem Flusse'.
In zijn rubriek Jonge Helden ontvangt Paul het Nymphéas Trombone Quartet. De vier jonge trombonisten zijn studiegenoten en hebben zich ten doel gesteld een groter publiek kennis te laten maken met de verfijnde en elegante klank van het instrument. In Podium Witteman spelen ze een klassieker uit de vroege 17de eeuw van Giovanni Gabrieli: Canzon seconda a quattro.
Floris Kortie neemt de Russisch-Israëlische meesterpianist Boris Giltburg mee om het te gaan hebben over de piano-etude. Bij etudes denken we al snel aan droge vingeroefeningen, maar er zijn ook etudes gecomponeerd die beslist concertwaardig zijn. We horen razendknappe etudes van o.a. Alexander Skrjabin en Sergej Rachmaninov.
In Pauls Monument speelt Pynarello Fagottet (een ensemble van viool, altviool, cello en fagot) het prachtige 'Entrée de Polymnie' uit de opera 'Les boréades' van Jean-Philippe Rameau.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar een concertregistratie van de NTR ZaterdagMatinee waarin het Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen orkestsuites van Johann Sebastian Bach en Jean-Philippe Rameau speelt. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
De Podium Witteman Podcast gaat deze week over voetbal, want in de stadions klinkt meer klassieke muziek dan je op het eerste gezicht zou denken! Voetbalfanaten Carine Lacor (presentator NPO Radio 4) en Daniel Torrico Menacho (violist Matangi kwartet) vertellen over hun favoriete voetbalmuziek. De Podium Witteman Podcast verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 21 februari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- K3 wint 'VRT Zomerhit 2026' met 'De zomer van Oya Lélé'
- Dit zijn de kandidaten van het tweede seizoen van 'Bestemming X'
- Schrijf je nu in voor het nieuwe SBS-programma 'De eerste, de mooiste, de laatste'
- Marij Janssens nieuwe content director RTL 4
- Schoollunch met enkel suikerwafels? Dina Tersago in tranen in 'Ze Zeggen Dat' over lege brooddozen
- Jim van Os is zondag de allerlaatste gast ooit in 'Zomergasten'
- Pickx+ is klaar voor een goedgevulde maand september
- Dit zie je in september bij Film1 Premiere, Film1 on demand en FILMBOX+ One
- Zo start CANAL+ het nieuwe televisieseizoen
- Ontdek het nieuw televisieseizoen op TV5MONDE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians'
Kijktip van de dag

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.
'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































