In 'Tijd voor MAX': 'Geef baby's een toekomst zonder hiv'

maandag 12 december 2022
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Geef baby's een toekomst zonder hiv'. Dat is het thema van de speciale 'Tijd voor MAX'-uitzending op dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX Op NPO 1.

Te gast zijn onder anderen Aidsfonds directeur Mark Vermeulen, actrice Caroline de Bruijn, en er is een optreden van singer-songwriter Joe Buck.


Jaarlijks worden wereldwijd zo’n 160.000 baby’s met hiv geboren, waarvan het overgrote deel in Afrika. Ze lopen het virus op via hun moeder, tijdens de zwangerschap, bevalling of borstvoeding. Zonder medicijnen sterft de helft van hen vóór hun tweede verjaardag. En dat geldt iedere dag voor bijna driehonderd kleine kinderen.

Deze hiv-infecties onder baby’s zijn eenvoudig te voorkomen: als hun moeders maar op tijd getest worden en de juiste behandeling krijgen. Samen met lokale gezondheidswerkers zet Aidsfonds zich hiervoor in, zodat aanstaande moeders gezond blijven en ze hun baby’s kunnen beschermen tegen dit levensbedreigende virus.

Te gast zijn Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen en Anne van de Laar die sinds haar 16e leeft met hiv en twee gezonde kinderen kreeg dankzij de in Nederland vanzelfsprekende goede zorg. Van de Laar: 'Dit najaar was ik in Zimbabwe en ontmoette een vrouw die net haar dochtertje had verloren aan aids. Ik voel op dat moment een grote onmacht: deze vrouw beschikte gewoon niet over de juiste kennis, waardoor ze zichzelf en haar kinderen niet heeft kunnen beschermen. Dat frustreert me, want de behandeling is zo simpel.'

Ook te gast zijn interniste Jeannine Nellen, gespecialiseerd in hiv-zorg bij zwangere vrouwen en actrice Caroline de Bruijn, al jaren nauw betrokken bij de strijd tegen aids. 'Ik heb tijdens mijn reizen in Afrika lokale gezondheidswerkers ontmoet, powervrouwen zijn het. Zij zijn echt onmisbaar en onverschrokken. Door het helpen van zwangere vrouwen pak je bovendien het probleem bij de wortel aan', aldus de Bruijn.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan' (BNNVARA/VRT)

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?

'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Man bijt hond
  • 18:25
    Three Mothers, Two Babies and a Scandal
    19:20
    De ideale wereld
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Diede-Skate: compilaties
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 18:20
    UEFA Champions League
    21:00
    Schiphol Airport
  • 19:00
    Animal Control
    19:25
    The Simpsons
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Star Trek Beyond
  • 18:30
    ER
    19:20
    The Irrational
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:20
    De keuken van Sofie
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    Family Law
    19:40
    FBI
  • 18:45
    Bar Rescue
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:50
    Retour Masters
    19:45
    Chateau Meiland
  • 19:00
    Forensic Files II
    19:30
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
    19:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 18:45
    Guten Appetit
    19:40
    Wordt aangekondigd
  • 18:55
    Death in Paradise
    19:55
    The Doctor Blake Mysteries
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:05
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates