In 'Tijd voor MAX': 'Geef baby's een toekomst zonder hiv'

maandag 12 december 2022
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Geef baby's een toekomst zonder hiv'. Dat is het thema van de speciale 'Tijd voor MAX'-uitzending op dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX Op NPO 1.

Te gast zijn onder anderen Aidsfonds directeur Mark Vermeulen, actrice Caroline de Bruijn, en er is een optreden van singer-songwriter Joe Buck.


Jaarlijks worden wereldwijd zo’n 160.000 baby’s met hiv geboren, waarvan het overgrote deel in Afrika. Ze lopen het virus op via hun moeder, tijdens de zwangerschap, bevalling of borstvoeding. Zonder medicijnen sterft de helft van hen vóór hun tweede verjaardag. En dat geldt iedere dag voor bijna driehonderd kleine kinderen.

Deze hiv-infecties onder baby’s zijn eenvoudig te voorkomen: als hun moeders maar op tijd getest worden en de juiste behandeling krijgen. Samen met lokale gezondheidswerkers zet Aidsfonds zich hiervoor in, zodat aanstaande moeders gezond blijven en ze hun baby’s kunnen beschermen tegen dit levensbedreigende virus.

Te gast zijn Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen en Anne van de Laar die sinds haar 16e leeft met hiv en twee gezonde kinderen kreeg dankzij de in Nederland vanzelfsprekende goede zorg. Van de Laar: 'Dit najaar was ik in Zimbabwe en ontmoette een vrouw die net haar dochtertje had verloren aan aids. Ik voel op dat moment een grote onmacht: deze vrouw beschikte gewoon niet over de juiste kennis, waardoor ze zichzelf en haar kinderen niet heeft kunnen beschermen. Dat frustreert me, want de behandeling is zo simpel.'

Ook te gast zijn interniste Jeannine Nellen, gespecialiseerd in hiv-zorg bij zwangere vrouwen en actrice Caroline de Bruijn, al jaren nauw betrokken bij de strijd tegen aids. 'Ik heb tijdens mijn reizen in Afrika lokale gezondheidswerkers ontmoet, powervrouwen zijn het. Zij zijn echt onmisbaar en onverschrokken. Door het helpen van zwangere vrouwen pak je bovendien het probleem bij de wortel aan', aldus de Bruijn.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.

'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:10
    Geen uitzending
    05:55
    Kabouter Plop
  • 00:20
    Blind getrouwd: Australië
    02:15
    Geen uitzending
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:00
    Geen uitzending
    01:05
    Mafia's Greatest Hits
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:15
    De Tafel van Gert
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:10
    This Is Us
  • 02:50
    Geen uitzending
    02:00
    Customer Wars
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:05
    911 Crisis Center
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:35
    Without a Trace
  • 04:33
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:46
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:40
    Open Vuur
    02:20
    Vietnjam, met Quyên
  • 04:25
    Midsomer Murders
    02:45
    Blue Lights
  • 04:20
    Below Deck Mediterranean
    02:10
    American Housewife
  • 03:57
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 01:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:10
    Eva
    04:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal