In 'Tijd voor MAX': 'Geef baby's een toekomst zonder hiv'

maandag 12 december 2022
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Geef baby's een toekomst zonder hiv'. Dat is het thema van de speciale 'Tijd voor MAX'-uitzending op dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX Op NPO 1.

Te gast zijn onder anderen Aidsfonds directeur Mark Vermeulen, actrice Caroline de Bruijn, en er is een optreden van singer-songwriter Joe Buck.


Jaarlijks worden wereldwijd zo’n 160.000 baby’s met hiv geboren, waarvan het overgrote deel in Afrika. Ze lopen het virus op via hun moeder, tijdens de zwangerschap, bevalling of borstvoeding. Zonder medicijnen sterft de helft van hen vóór hun tweede verjaardag. En dat geldt iedere dag voor bijna driehonderd kleine kinderen.

Deze hiv-infecties onder baby’s zijn eenvoudig te voorkomen: als hun moeders maar op tijd getest worden en de juiste behandeling krijgen. Samen met lokale gezondheidswerkers zet Aidsfonds zich hiervoor in, zodat aanstaande moeders gezond blijven en ze hun baby’s kunnen beschermen tegen dit levensbedreigende virus.

Te gast zijn Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen en Anne van de Laar die sinds haar 16e leeft met hiv en twee gezonde kinderen kreeg dankzij de in Nederland vanzelfsprekende goede zorg. Van de Laar: 'Dit najaar was ik in Zimbabwe en ontmoette een vrouw die net haar dochtertje had verloren aan aids. Ik voel op dat moment een grote onmacht: deze vrouw beschikte gewoon niet over de juiste kennis, waardoor ze zichzelf en haar kinderen niet heeft kunnen beschermen. Dat frustreert me, want de behandeling is zo simpel.'

Ook te gast zijn interniste Jeannine Nellen, gespecialiseerd in hiv-zorg bij zwangere vrouwen en actrice Caroline de Bruijn, al jaren nauw betrokken bij de strijd tegen aids. 'Ik heb tijdens mijn reizen in Afrika lokale gezondheidswerkers ontmoet, powervrouwen zijn het. Zij zijn echt onmisbaar en onverschrokken. Door het helpen van zwangere vrouwen pak je bovendien het probleem bij de wortel aan', aldus de Bruijn.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Formule 1
    13:55
    Homo Universalis
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:45
    De WieWats
    13:55
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:20
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:20
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:45
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    Police Interceptors
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:50
    Two and a Half Men
    15:20
    De Tafel van de Week
  • 13:45
    Alaska Daily
    14:30
    The Wedding Planner
  • 13:35
    Bar Rescue
    16:50
    Two and a Half Men
  • 13:30
    Botched
    14:15
    Peppe's Pasta
  • 13:45
    Fear Thy Roommate
    14:35
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:50
    Mijn tuin
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:20
    Het Weekmenu
    14:05
    Sarah's Sweet Table
  • 13:10
    Agatha Christie's Marple
  • 13:45
    Cougar Town
    14:10
    NCIS
  • 13:30
    NOS Journaal
    15:40
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 13:20
    Stand van Nederland: Aangehaakt
    13:55
    De Ongelooflijke Podcast
  • 13:50
    Rubble & Crew
    14:00
    Mike de Ridder