In 'Tijd voor MAX': 'Geef baby's een toekomst zonder hiv'

maandag 12 december 2022
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Geef baby's een toekomst zonder hiv'. Dat is het thema van de speciale 'Tijd voor MAX'-uitzending op dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX Op NPO 1.

Te gast zijn onder anderen Aidsfonds directeur Mark Vermeulen, actrice Caroline de Bruijn, en er is een optreden van singer-songwriter Joe Buck.


Jaarlijks worden wereldwijd zo’n 160.000 baby’s met hiv geboren, waarvan het overgrote deel in Afrika. Ze lopen het virus op via hun moeder, tijdens de zwangerschap, bevalling of borstvoeding. Zonder medicijnen sterft de helft van hen vóór hun tweede verjaardag. En dat geldt iedere dag voor bijna driehonderd kleine kinderen.

Deze hiv-infecties onder baby’s zijn eenvoudig te voorkomen: als hun moeders maar op tijd getest worden en de juiste behandeling krijgen. Samen met lokale gezondheidswerkers zet Aidsfonds zich hiervoor in, zodat aanstaande moeders gezond blijven en ze hun baby’s kunnen beschermen tegen dit levensbedreigende virus.

Te gast zijn Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen en Anne van de Laar die sinds haar 16e leeft met hiv en twee gezonde kinderen kreeg dankzij de in Nederland vanzelfsprekende goede zorg. Van de Laar: 'Dit najaar was ik in Zimbabwe en ontmoette een vrouw die net haar dochtertje had verloren aan aids. Ik voel op dat moment een grote onmacht: deze vrouw beschikte gewoon niet over de juiste kennis, waardoor ze zichzelf en haar kinderen niet heeft kunnen beschermen. Dat frustreert me, want de behandeling is zo simpel.'

Ook te gast zijn interniste Jeannine Nellen, gespecialiseerd in hiv-zorg bij zwangere vrouwen en actrice Caroline de Bruijn, al jaren nauw betrokken bij de strijd tegen aids. 'Ik heb tijdens mijn reizen in Afrika lokale gezondheidswerkers ontmoet, powervrouwen zijn het. Zij zijn echt onmisbaar en onverschrokken. Door het helpen van zwangere vrouwen pak je bovendien het probleem bij de wortel aan', aldus de Bruijn.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:10
    Sporza: rally
  • 12:00
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 16:15
    De Marsupilami's
  • 15:50
    Code van Coppens
    17:05
    Hoe zal ik het zeggen?
  • 15:35
    De slechtste chauffeur van Nederland
    16:30
    Costa Belgica
  • 15:00
    K3 Love Cruise
    16:55
    How I Met Your Mother
  • 15:55
    Airwolf
    16:55
    Top 20 Funniest
  • 15:40
    La Brea
    16:30
    ER
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:45
    SOS Piet
  • 15:40
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 16:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:55
    Criminal Minds
  • 15:45
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Superman II
  • 16:05
    Sort Your Life Out
    17:15
    Komen Eten
  • 15:50
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Swipe Left or Death
  • 16:10
    Trends Talk
    16:44
    Transport & Van.TV
  • 16:08
    De Branche-Expert
    17:00
    Play That Song
  • 16:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    16:55
    Guillaume's Paris
  • 16:15
    The Good Ship Murder
    17:10
    Murdoch Mysteries
  • 15:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    18:10
    Scandal
  • 14:50
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:00
    Zentijd
    16:25
    Iedereen Verlicht
  • 15:25
    Sing Song
    16:55
    Klaas Kan Alles Kort