In 'Tijd voor MAX': 'Geef baby's een toekomst zonder hiv'

maandag 12 december 2022
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Geef baby's een toekomst zonder hiv'. Dat is het thema van de speciale 'Tijd voor MAX'-uitzending op dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX Op NPO 1.

Te gast zijn onder anderen Aidsfonds directeur Mark Vermeulen, actrice Caroline de Bruijn, en er is een optreden van singer-songwriter Joe Buck.


Jaarlijks worden wereldwijd zo’n 160.000 baby’s met hiv geboren, waarvan het overgrote deel in Afrika. Ze lopen het virus op via hun moeder, tijdens de zwangerschap, bevalling of borstvoeding. Zonder medicijnen sterft de helft van hen vóór hun tweede verjaardag. En dat geldt iedere dag voor bijna driehonderd kleine kinderen.

Deze hiv-infecties onder baby’s zijn eenvoudig te voorkomen: als hun moeders maar op tijd getest worden en de juiste behandeling krijgen. Samen met lokale gezondheidswerkers zet Aidsfonds zich hiervoor in, zodat aanstaande moeders gezond blijven en ze hun baby’s kunnen beschermen tegen dit levensbedreigende virus.

Te gast zijn Aidsfondsdirecteur Mark Vermeulen en Anne van de Laar die sinds haar 16e leeft met hiv en twee gezonde kinderen kreeg dankzij de in Nederland vanzelfsprekende goede zorg. Van de Laar: 'Dit najaar was ik in Zimbabwe en ontmoette een vrouw die net haar dochtertje had verloren aan aids. Ik voel op dat moment een grote onmacht: deze vrouw beschikte gewoon niet over de juiste kennis, waardoor ze zichzelf en haar kinderen niet heeft kunnen beschermen. Dat frustreert me, want de behandeling is zo simpel.'

Ook te gast zijn interniste Jeannine Nellen, gespecialiseerd in hiv-zorg bij zwangere vrouwen en actrice Caroline de Bruijn, al jaren nauw betrokken bij de strijd tegen aids. 'Ik heb tijdens mijn reizen in Afrika lokale gezondheidswerkers ontmoet, powervrouwen zijn het. Zij zijn echt onmisbaar en onverschrokken. Door het helpen van zwangere vrouwen pak je bovendien het probleem bij de wortel aan', aldus de Bruijn.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Aidsfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 13 december om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

Een verpleegkundestudent wordt neergeschoten naast een community college in Houston. De moordenaar vlucht in een rode auto. De rechercheurs construeren de laatste vierentwintig uur van het leven van het slachtoffer.

'Homicide: Hours to Kill', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Het weer
    06:00
    In bed met Olly
  • 20:00
    Terzake
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:05
    Familie
    02:40
    Geen uitzending
  • 19:30
    Blind Getrouwd UK
    03:25
    Geen uitzending
  • 19:45
    The Big Bang Theory
    06:00
    Qmusic
  • 20:05
    Road Wars
    07:00
    Willy
  • 18:50
    The Perfect Christmas Date
    05:20
    Always and Forever Christmas
  • 19:55
    Keeping Up Appearances
    06:00
    Joe
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    03:00
    Geen uitzending
  • 19:40
    NCIS: Hawaii
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 20:10
    Cops
    02:20
    Geen uitzending
  • 19:20
    Blind Gekocht NL
    02:35
    The Sex Clinic
  • 19:35
    Snapped
    02:20
    Geen uitzending
  • 20:00
    Z-Nieuws
    10:00
    Herhalingslus
  • 20:09
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:00
    Peppe's Sicilië
  • 20:00
    Father Brown
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 19:45
    Station 19
    02:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:25
    First Dates
    02:30
    Gezond of gelul?