In Memoriam Rick Brink in KRO-NCRV's 'Kruispunt'

'Kruispunt' zendt zondag een In Memoriam uit van Rick Brink die zaterdag 12 mei onverwachts op 38-jarige leeftijd overleed.
Rick Brink was de oud-minister van Gehandicaptenzaken van KRO-NCRV en werd zo hét boegbeeld voor mensen met een beperking in Nederland.
Rick Brink had Osteogenesis Imperfecta, een zeldzame, aangeboren aandoening, ook wel bekend als broze-bottenziekte. Hij zat in een rolstoel, maar deze aandoening beperkte hem niet in zijn missie. Vanuit zijn positieve levenshouding zette hij zich met hart en ziel in voor mensen met een beperking.
Minister van Gehandicaptenzaken
Op 17 juni 2019 werd Rick Brink tijdens een live-uitzending van KRO-NCRV gekozen tot de eerste minister van Gehandicaptenzaken. Zijn leven veranderde ingrijpend en twee dagen later was hij al te gast bij de Ministerraad in Den Haag en werd snel daarna een gesprekspartner van ministeries, kennisorganisaties en belangenbehartigers. Als fractievoorzitter in Provinciale Staten van Overijssel en politiek leider van CDA Overijssel was de positie van mensen met een beperking één van zijn speerpunten. Ook verscheen hij in menig talkshow, sprak zijn eigen Troonrede uit en maakte zo de positie van gehandicapten overal zichtbaar.
Tijdens de uitzending van 'Kruispunt' blikken diverse mensen terug op zijn leven. Onder meer CDA-leider Henri Bontenbal, KRO-NCRV directeur Peter Kuipers en Dave Ensberg-Kleijkers, oud-voorzitter van Jantje Beton, vertellen over hun samenwerking met Rick Brink.
De In Memoriam van Rick Brink in 'Kruispunt' is te zien op zondag 19 mei om 17.10 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Vier nieuwkomers beloven chaos en liefde in 'Florentina'
- SBS6 haalt spelshow 'I've Got The Music In Me' van de zaterdagavond
- Kom van dat gat af bereikt hoogtepunt
- 'Een Echte Job' keert terug met déze nieuwe deelnemers!
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































