In Memoriam Rick Brink in KRO-NCRV's 'Kruispunt'

zaterdag 18 mei 2024
Foto: © KRO-NCRV 2021

'Kruispunt' zendt zondag een In Memoriam uit van Rick Brink die zaterdag 12 mei onverwachts op 38-jarige leeftijd overleed.

Rick Brink was de oud-minister van Gehandicaptenzaken van KRO-NCRV en werd zo hét boegbeeld voor mensen met een beperking in Nederland.


Rick Brink had Osteogenesis Imperfecta, een zeldzame, aangeboren aandoening, ook wel bekend als broze-bottenziekte. Hij zat in een rolstoel, maar deze aandoening beperkte hem niet in zijn missie. Vanuit zijn positieve levenshouding zette hij zich met hart en ziel in voor mensen met een beperking.

Minister van Gehandicaptenzaken
Op 17 juni 2019 werd Rick Brink tijdens een live-uitzending van KRO-NCRV gekozen tot de eerste minister van Gehandicaptenzaken. Zijn leven veranderde ingrijpend en twee dagen later was hij al te gast bij de Ministerraad in Den Haag en werd snel daarna een gesprekspartner van ministeries, kennisorganisaties en belangenbehartigers. Als fractievoorzitter in Provinciale Staten van Overijssel en politiek leider van CDA Overijssel was de positie van mensen met een beperking één van zijn speerpunten. Ook verscheen hij in menig talkshow, sprak zijn eigen Troonrede uit en maakte zo de positie van gehandicapten overal zichtbaar.

Tijdens de uitzending van 'Kruispunt' blikken diverse mensen terug op zijn leven. Onder meer CDA-leider Henri Bontenbal, KRO-NCRV directeur Peter Kuipers en Dave Ensberg-Kleijkers, oud-voorzitter van Jantje Beton, vertellen over hun samenwerking met Rick Brink.

De In Memoriam van Rick Brink in 'Kruispunt' is te zien op zondag 19 mei om 17.10 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De F*ckulteit' van Videoland

Wanneer een journalist een artikel publiceert over het machtsmisbruik op Anouks oude universiteit, komt Hartman zwaar onder vuur te liggen. Anouk wordt door de situatie gedwongen om kleur te bekennen.

'De f*ckulteit', om 21.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    14:20
    Clips
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:30
    Rebirth
  • 14:00
    Tik Tak
    14:05
    Bumba
  • 13:35
    Florentina
    14:40
    Familie
  • 13:10
    Blind Getrouwd USA
    14:15
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:15
    All New Traffic Cops
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:10
    Het Blok
    14:05
    Blind Gekocht
  • 13:30
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:20
    A Small Light
  • 13:35
    Storage Wars
    14:30
    Highway Thru Hell
  • 13:45
    Het Weekmenu
    14:30
    De Zomerkeuken
  • 13:25
    Murdered at First Sight
    14:20
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:00
    PUUR Schlager
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 13:35
    Open Vuur
    14:15
    Lekker Messy
  • 13:20
    Hudson & Rex
    14:10
    Beyond Paradise
  • 13:30
    NCIS
    15:20
    Burn Notice
  • 14:00
    NOS Journaal
    14:15
    Max Skûtsje Journaal
  • 13:55
    De verwondering
    14:25
    Andere Tijden Kort
  • 13:55
    Bob de Bouwer
    14:05
    SamSam