In KRO-NCRV's podcast 'Eurotrippers' ontdekt Andres Odijk dat EU-burgers nog niet bezig zijn met de verkiezingen

In KRO-NCRV's 'Eurotrippers' reist radio-dj Andres Odijk per trein langs verschillende Europese steden om de EU-temperatuur te meten. Lopen Europeanen een beetje warm voor de komende Europese verkiezingen?
Wat hebben Slovenië en Polen gehad aan hun toetreding tot de EU in 2004? En hoeveel is de Green Deal waard in de stad van het Klimaatakkoord, Parijs? De podcast 'Eurotrippers' is vanaf donderdag 11 april wekelijks te beluisteren bij KRO-NCRV via de bekende podcastkanalen.
In aanloop naar de Europese verkiezingen reizen Andres en zijn reisgenoot Teun langs 10 steden in 14 dagen. Ze blijven steeds 24 uur in een stad om te ontdekken hoe de locals daar denken over de Europese verkiezingen en of ze het belangrijk vinden om te gaan stemmen. De reis begint in Parijs. Vervolgens gaan ze naar Barcelona, Milaan, Ljubljana, Zagreb, Boedapest, Praag, Warschau, Berlijn en het laatste station is Brussel, waar de jongens een dag voor de verkiezingen aankomen.
Onderweg vragen de reisgenoten zich af of het te verklaren is dat Hongarije zich als een moeilijke bondgenoot opstelt in de Europese Unie. Voor vertrek zijn Andres en Teun gek op de Europese Unie, maar is dat na de reis ook nog zo? Of voelt het bondgenootschap misschien wel verder weg dan ooit? Die conclusie trekken ze uiteindelijk in Brussel.
De eerste 2 afleveringen van 'Eurotrippers' worden op donderdag 11 april gepubliceerd. De volgende 8 afleveringen zijn wekelijks te beluisteren via de bekende podcastkanalen.
'Eurotrippers' is vanaf donderdag 11 april wekelijks te beluisteren bij KRO-NCRV via NPO Luister, Spotify en de bekende podcastkanalen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte sluiten de week af in nieuw tv-programma 'Jan-Willem Ruimt Op!'
- Forse bezuiniging raakt KRO-NCRV met verlies van programma's en 35 arbeidsplaatsen
- Aaron Blommaert schittert in eerste hoofdrol naast topactrices Charlotte Timmers en Ini Massez
- Kijkcijfers: woensdag 4 maart 2026
- Sam Gooris schittert als een echte Schot in origineel filmkostuum van Mel Gibson
- Verrassende wending in 'De Box': wie durft de rode box te openen?
- Maart vol humor: Comedy Central serveert comedyklassiekers en publieksfavorieten
- Gemeentelijke geldzaken onder de loep in 'Meldpunt Actueel Debat'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- Lloyd Byloos nieuwe directeur van RTL Belgium Radio
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Herberg Van Ouds 't Nest
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'?
Kijktip van de dag

Donald Trump wil Groenland kopen. De Denen en de NAVO houden het been stijf. Maar wat vinden de Groenlanders daar eigenlijk zelf van? Karine Claassen trekt naar het grootste eiland ter wereld, op zoek naar een antwoord op die vraag.
'Groenland is van Ons', om 20.45 uur op VRT 1.



































