In 'Hollandse Zaken' bij MAX: van het gas af!

dinsdag 5 juli 2022
Foto: © Omroep MAX 2022

We moeten met z'n allen van het gas af en snel. Maar hoe doe je dat? En wie moet dat betalen? Veel Nederlanders worstelen met de duurzame plicht zo snel mogelijk te stoppen met het gebruik van gas.

Zeker nu door de oorlog in Oekraïne de energieprijzen fors zijn gestegen, voelen veel mensen de noodzaak energiezuiniger te leven en hun huis te verduurzamen. Maar makkelijk en goedkoop is dat niet.


De druk op huishoudens neemt toe. Als je na 2026 een nieuwe CV-ketel nodig hebt ben je verplicht een hybride warmtepomp aan te schaffen. Dat kan flink in de papieren lopen. Los van het feit dat er een tekort aan installateurs en warmtepompen is. Hoogleraar energietechnologie David Smeulders noemt de warmtepompverplichting in 'Hollandse Zaken' 'overbodig en onzin'. 'Het is raar mensen een technologie door de strot te duwen waarvan we nog niet eens weten of het de oplossing is.'

Verder o.a. milieucoach Houria Tourich, die bewoners van de Rotterdamse wijk Bospolder Tussendijken adviseert hoe ze duurzamer kunnen leven. In een wijk waar mensen wel wat anders aan hun hoofd hebben. Ook de verhalen van Linda uit Ottoland en Hans en Wanda uit Frederiksoord. Zij wekken zelf stroom op en gebruiken geen gas meer. Zij leven ‘off the grid’ en krijgen jaarlijks geld terug van hun energiemaatschappij. Maar of dat een manier van leven is die voor iedereen is weggelegd, is de vraag.

'Hollandse Zaken', woensdag 6 juli om 20.25 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.

'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    23:30
    VRT NWS laat
  • 22:45
    De Verrekijkers
    23:30
    Nachtlus
  • 22:55
    VRT NWS journaal met VGT
    23:40
    Geen uitzending
  • 22:35
    The Voice van Vlaanderen
    01:15
    The Good Doctor
  • 22:40
    Ik Vertrek
    23:40
    Verslaafd!
  • 22:15
    Collateral
    00:20
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Mafia's Greatest Hits
  • 22:20
    ER
    00:00
    Suits
  • 22:30
    Baywatch
    23:20
    Nonkel Jef
  • 22:20
    De Container Cup
    23:10
    Blind Gekocht
  • 22:45
    Friends
    23:10
    Fuller House
  • 22:25
    Doom Patrol
    23:30
    Blood & Treasure
  • 22:15
    Huizenjagers
    23:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 22:50
    The Spencer Sisters
    23:40
    The Rookie
  • 22:50
    Trends Doc
    23:19
    20 jaar POM
  • 22:50
    De ambachter
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:15
    Becoming Meewis
  • 23:05
    Beyond Paradise
    00:15
    The Wives
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    Rivals
  • 22:45
    Eurovisie Songfestival
    23:20
    Pauw & De Wit
  • 22:40
    De Joodse Wereld
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:50
    Keuringsdienst van Waarde
    23:25
    Oxen: The Dark Men