In 'Hollandse Zaken' bij MAX: klem in een vechtscheiding

dinsdag 28 juni 2022
Foto: © Omroep MAX 2022

In 'Hollandse Zaken 'deze week aandacht voor het stijgend aantal vechtscheidingen en de grote gevolgen daarvan voor kinderen. Tachtig procent van de kinderen die in behandeling zijn bij jeugdzorg hebben problemen door ouders die in scheiding liggen, zo meldt directeur Olaf Prinsen van Jeugdzorg Nederland. En die aantallen nemen toe.

De kinderen hebben last van onzekerheid, stress en doen het slechter op school. Ook krijgen ze vaak gedragsproblemen en komen ze in een loyaliteitsconflict. Ze hebben het gevoel te moeten kiezen voor de ene of andere ouder en komen daardoor klem te zitten.


Scheidingen worden de laatste jaren steeds problematischer. De strijd tussen ouders is zo verhard dat er ook voor hulpverleners nauwelijks nog beweging in te krijgen is. De afgelopen jaren zijn diverse pilots uitgevoerd om ouders uit hun langdurige strijd te krijgen. Een van de meer succesvolle methodes lijkt de ‘schottenaanpak’: ouders een periode vergaand uit elkaar houden middels een contactverbod. Zo ontstaat er rust voor de kinderen.

In 'Hollandse Zaken' de verhalen van Silke en Leonora, die zeer geleden hebben onder de vechtscheiding van hun ouders. Gescheiden vader Boris erkent terugblikkend dat hij zich te veel liet meeslepen door boosheid en frustraties, omdat hij zijn kinderen niet zag. Familierechter Cees van Leuven zag in zijn lange loopbaan veel scheidende stellen voor zich in de rechtszaal. Hij vindt dat kinderen op jongere leeftijd gehoord moeten worden in wat zij willen.

'Hollandse Zaken', woensdag 29 juni om 20.25 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 11:25
    Familie
    12:00
    Met Vier in Bed
  • 11:30
    Hell's Kitchen USA
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:35
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    Stargate SG-1
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:05
    Lang Leve de Liefde
  • 11:05
    FBI: Most Wanted
    12:45
    NCIS
  • 11:20
    Two and a Half Men
    11:50
    Geen uitzending
  • 11:45
    Het Roer Om
    12:40
    Fur Babies
  • 11:05
    The Hunt for Shannon Matthews
    12:00
    The Good Mistress
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:37
    Hallo Roger
    11:55
    5-voor-12
  • 11:45
    Peppe's Toscane
  • 11:45
    Death in Paradise
    12:45
    Father Brown
  • 11:30
    Storage Wars
    11:55
    Grey's Anatomy
  • 11:45
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 11:05
    Verborgen verleden
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:45
    Het Zandkasteel
    12:00
    Sarah en Eend