Ilja Gort reist langs mooiste Franse streken in nieuw seizoen 'Gort over de Grens'

vrijdag 7 januari 2022
Foto: AVROTROS - © Caroline d'Hollosy 2022

Vanaf 8 januari is Ilja Gort terug met een nieuwe serie van het AVROTROS-programma 'Gort over de Grens'. In zes afleveringen reist hij langs de mooiste streken van zijn geliefde Frankrijk en gaat op zoek naar het geheim van 'La Douce France'.

Hoe komen de Fransen aan hun kennis van lekker eten, van mooie wijnen, van schoonheid en wat zegt al dat heerlijks over de Fransen zelf en over het land?


In het zesde seizoen van 'Gort over de Grens' ontdekt Ilja de vele gezichten van Frankrijk. Zo reist hij af naar het de Zuid-Franse Camargue en dompelt zich onder in het ruige leven van wilde paarden, cowgirls en zwarte stieren. In de Languedoc duikt hij in het rijke verleden van de Romeinen en vertelt meer over hun immense bouwwerken. Ook reist Ilja door het woeste niemandsland van de Auvergne en gaat op zoek naar de markante figuren die daar wonen. Voor een stuk hele lekkere kaas beklimt hij zelfs de hoogste vulkaan van het centraal massief. In de Provence rijdt hij door de bloeiende lavendelvelden en doet op zijn eigen manier een poging het karakter van Vincent van Gogh te doorgronden.

Een wijnboer die in Frankrijk rondreist gaat natuurlijk ook op zoek naar de diverse bijzondere smaken van wijn. Ilja bezoekt de streek Bourgogne waar hij de mooiste wijnen van de 'Gouden Kust' zich laat inschenken. In de Dordogne drinkt hij de dikste wijn die wordt gemaakt en gaat aan tafel met een truffelvarken van 200 kilo om samen te lunchen.

Eten, wijn, cultuur en sterke verhalen staan deze serie weer centraal. Op een manier zoals alleen Ilja Gort dat kan.

'Gort over de Grens,' vanaf zaterdag 8 januari om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.

'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    17:00
    Clips
  • 13:35
    Sporza: Veldrijden
    16:25
    Winterbeelden
  • 14:45
    Yetili vertelt
    14:55
    Rintje
  • 14:45
    Florentina
    16:55
    Goed Geplant
  • 14:10
    My Kidnapped Son
    15:50
    Ik Vertrek
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:35
    Dolittle
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:55
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:35
    Friends
    16:25
    De Tafel van de Week
  • 14:50
    C.S.I. New York
    16:40
    Criminal Minds
  • 14:25
    Family Matters
    19:15
    The Summit Nederland
  • 14:35
    Retour Masters
    17:15
    Komen eten
  • 14:20
    Mark of a Serial Killer
    16:00
    Forensic Files II
  • 13:55
    Trends Doc
    14:55
    CEO van mijn leven
  • 14:53
    Het appartement
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:45
    Loďc zot van koken weekmenu
    15:35
    Lekker Lang Leven
  • 14:25
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 14:15
    First Dates Australia
    16:20
    Dodgeball: A True Underdog Story
  • 14:25
    NOS Olympische Winterspelen
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 14:40
    De Geknipte Gast
    15:20
    DBB: De terugkeer van de Tempelwachters
  • 14:40
    Brugklas marathon
    15:30
    Jongen van glas