Ilja Gort reist langs mooiste Franse streken in nieuw seizoen 'Gort over de Grens'

vrijdag 7 januari 2022
Foto: AVROTROS - © Caroline d'Hollosy 2022

Vanaf 8 januari is Ilja Gort terug met een nieuwe serie van het AVROTROS-programma 'Gort over de Grens'. In zes afleveringen reist hij langs de mooiste streken van zijn geliefde Frankrijk en gaat op zoek naar het geheim van 'La Douce France'.

Hoe komen de Fransen aan hun kennis van lekker eten, van mooie wijnen, van schoonheid en wat zegt al dat heerlijks over de Fransen zelf en over het land?


In het zesde seizoen van 'Gort over de Grens' ontdekt Ilja de vele gezichten van Frankrijk. Zo reist hij af naar het de Zuid-Franse Camargue en dompelt zich onder in het ruige leven van wilde paarden, cowgirls en zwarte stieren. In de Languedoc duikt hij in het rijke verleden van de Romeinen en vertelt meer over hun immense bouwwerken. Ook reist Ilja door het woeste niemandsland van de Auvergne en gaat op zoek naar de markante figuren die daar wonen. Voor een stuk hele lekkere kaas beklimt hij zelfs de hoogste vulkaan van het centraal massief. In de Provence rijdt hij door de bloeiende lavendelvelden en doet op zijn eigen manier een poging het karakter van Vincent van Gogh te doorgronden.

Een wijnboer die in Frankrijk rondreist gaat natuurlijk ook op zoek naar de diverse bijzondere smaken van wijn. Ilja bezoekt de streek Bourgogne waar hij de mooiste wijnen van de 'Gouden Kust' zich laat inschenken. In de Dordogne drinkt hij de dikste wijn die wordt gemaakt en gaat aan tafel met een truffelvarken van 200 kilo om samen te lunchen.

Eten, wijn, cultuur en sterke verhalen staan deze serie weer centraal. Op een manier zoals alleen Ilja Gort dat kan.

'Gort over de Grens,' vanaf zaterdag 8 januari om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:05
    Witse
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:15
    De Zevende Dag
    18:15
    Commando: Britain's Ocean Warriors
  • 17:55
    Karrewiet
    18:05
    Lettersoep
  • 16:35
    So You Think You Can Dance
    18:20
    Florentina
  • 17:30
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:30
    Home and Away
  • 17:35
    9-1-1
    18:25
    The Goldbergs
  • 17:40
    Police Interceptors
    20:35
    Marauders
  • 17:40
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 17:55
    Nonkel Jef
    18:25
    Sturm der Liebe
  • 17:05
    Huizenjagers
    18:05
    De Mol
  • 17:55
    Fire Country
    18:45
    The Rookie
  • 17:45
    3rd Rock From the Sun
    18:45
    Pawn Stars
  • 17:05
    Love Triangle Australia
    18:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 17:05
    The Toolbox Murders
    18:50
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:46
    Mijn tuin
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:40
    Meat Timon
    18:10
    Chris Cooks Cymru
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:55
    Grey's Anatomy
  • 17:56
    Politieke Partijen
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:05
    Mammals
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:25
    De dodelijkste dino's