IDFA openingsfilm 'Four Journeys' voor het eerst op televisie bij EO

Ruim dertig jaar geleden werd filmmaker Louis Hothothot geboren. Hij was het tweede kind van zijn ouders en vanwege het éénkindbeleid in China illegaal. Zijn vader moest zijn politieke carrière opgeven en kreeg voor Louis' geboorte een boete van maar liefst drie jaarsalarissen.
Louis groeide op met bijtende schuldgevoelens over zijn bestaan. De EOdoc: 'Four Journeys' wil laten zien wat dit betekent voor zijn familie, voor hem, en voor de band met zijn ouders. De film werd tijdens IDFA, in het najaar van 2021, vertoond als openingsfilm van het festival.
Na zeven jaar in Europa te hebben gewoond, reist Louis terug naar China om zijn familiegeschiedenis te achterhalen. Zijn ouders en zus wonen in een nieuw appartement in Bejing. Niets duidt op een gezamenlijk gezinsleven, op een verloren gewaande foto na, waarop Louis' vader en moeder samen met zijn zus poseren voor een portret van Mao. zijn moeder is dan drie maanden zwanger van Louis. Een gegeven dat ze - door de destijds opgelegde éénkindpolitiek in China - vergeefs geheim probeerden te houden. Maar er is nog een geheim: via een oom komt Louis erachter dat er nog een derde kind geweest is, dat verongelukte en over wie nooit meer gesproken is.
Nieuw geboortebeleid in China
Terwijl Louis zijn ouders beter probeert te leren kennen, dringen zij erop aan dat hij zelf kinderen krijgt. Aan China's geboortebeleid zal het niet liggen; om de vergrijzing tegen te gaan, is de éénkindpolitiek inmiddels afgeschaft. Opnieuw worden de verhoudingen binnen Louis' familie onder druk gezet. Hoe kan Louis zich gewaardeerd voelen als zoon? Wat betekent hij voor hen?
Verbondenheid
Hoofdredacteur EOdocs Margit Balogh: 'In 'Four Journeys' komen universele thema's samen, het gaat over vervreemding tussen ouders en kinderen als gevolg van een conflict tussen de behoefte aan vrijheid en de behoefte aan verbondenheid met elkaar. Het gaat ook over persoonlijke en collectieve pijn dat in familie generaties verweven zit. Pas als de pijnlijke gebeurtenissen besproken worden, volgt er rouw en verwerking en kan er weer een gezonde verbinding met elkaar ontstaan.'
'Four Journeys' werd verkozen als openingsfilm op IDFA 2021 en genomineerd voor de IDFA Award for Best First Feature en de IDFA Award for Best Dutch Film.
'EOdoc: 'Four Journeys'', donderdag 2 juni om 23.10 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM brengt documentaire 'How to be alive: Amber en Michiel' als eerbetoon aan overleden Michiel
- Ontdek nu de trailer van 'LION', binnenkort op National Geographic en Disney+
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem én dineren op topniveau in 'Met Vier In Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Tommy Wieringa is zondag te gast in 'VPRO Zomergasten'
- 'Ahoy Zingt De Nijs': een muzikale hommage aan Rob de Nijs bij MAX
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit Steenwijkerland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
Multimedia SPOTLIGHT
-
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien'
Kijktip van de dag

Nieke heeft een nieuwe kennis, Armand. Hij is een zeer galante jongen die in pruiken handelt. Hij verkoopt Jef een haarstukje en maakt hem wijs dat hij op Clark Gable gelijkt. Jef is in de wolken. Armand valt in eenieders smaak, maar schijn bedriegt.
'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.



































