Idealisme en een knagend geweten in '2Doc: When are you coming back, Kees?'

dinsdag 24 maart 2020

n 1987, vlak voor de eerste Intifada, maakte student Kees Schaap zijn allereerste film over een Palestijnse familie op de Westelijke Jordaanoever.

Met zijn film gaf hij hen de hoop dat hij hun lot positief zou kunnen beïnvloeden, maar die verwachting kon hij nooit waarmaken. En toen kwam plotseling een berichtje op zijn voicemail en besloot hij schoorvoetend terug te keren naar zijn oude vrienden van toen, samen met zijn zoon die ook films wil gaan maken. De '2Doc: When are you coming back, Kees?' wordt op woensdag 25 maart om 22.55 uur uitgezonden bij BNNVARA op NPO 2.


Zijn oude vrienden Adnan en Hisham zijn – net als hijzelf - al ver in de vijftig. Adnan heeft de strijd en de moed opgegeven. Hisham is nog steeds een activist, hoewel hij al lang niet meer gelooft in een goede afloop. Terwijl oude vriendschappen herleven bereidt de filmmaker zich voor op een ontmoeting met Oem Mohammed, Adnans moeder. Juist zij had haar hoop gevestigd op de film uit 1987, maar die film werd nooit uitgezonden. Heeft hij ze destijds te veel beloofd? Ondertussen heeft de familie als gevolg van de Israëlische bezetting al hun land verloren en worden ze geplaagd door onderlinge conflicten.

'When are you coming back, Kees?' is een gelaagde tragikomische film over verloren dromen, een knagend geweten en over het scheppen van verwachtingen die je niet kunt nakomen. Maar ook over zoons die worden opgezadeld met de idealen van hun vaders.

'When are you coming back, Kees?' is een coproductie van Episode One en BNNVARA.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Hotel Romantiek
    21:35
    De dag van vandaag
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Rebel
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    21:50
    Alloo bij de Verkeerspolitie
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Help, Mijn Man is Klusser
  • 20:40
    The Bricklayer
    22:40
    Resident Evil: Welcome to Raccoon City
  • 20:35
    Deepwater Horizon
    22:30
    Rude Tube
  • 20:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    22:15
    ER
  • 20:35
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Doc
    22:30
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen eten
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:54
    Z-Nieuws
    21:06
    Z-Beurs
  • 20:48
    Het appartement
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 20:50
    Wild van Wild
    21:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    The Kardashians
    21:25
    Below Deck Down Under
  • 20:40
    Als IK het zing
    21:40
    Andere Tijden Sport
  • 20:25
    Wakker in Paraguay
    21:15
    Pointer
  • 20:25
    Kamp Waes
    21:25
    Hoodfights