'Houd Moed Mama!': hoe het coronavirus ons leven drastisch heeft veranderd

zaterdag 23 mei 2020

We zitten alweer in de tiende week van de intelligente lockdown, en we hebben ons er tot nu toe zo goed en zo kwaad als het gaat, doorheen geslagen.

Ooit mogen we weer de wijde wereld in. Maar voorlopig zijn we al blij dat de kinderen weer naar school mogen, ons lievelingscafé binnenkort weer open gaat en dat we oma weer mogen bezoeken in het verzorgingshuis.


Het is een gek idee dat iedereen op de wereld ineens hetzelfde meemaakt. Begrijpen we elkaar straks ook beter? De tijd zal het leren. Het is in ieder geval voor iedereen een onuitwisbare ervaring.

In de laatste aflevering van de podcast 'Virus Verhalen', waarin we de afgelopen periode op zoek zijn gegaan naar bijzondere verhalen achter de voordeur, trekken we nog eenmaal in vogelvlucht over Nederland. Hoe is het leven in coronatijd voor Fadil, Ivo, Riet, Lola, Melissa en Tijs? Ga naar www.nporadio1.nl/podcasts/virus-verhalen.

''Virus Verhalen' geeft, hoe clichématig dat ook mag klinken, de hoop dat deze crisis naast een hoop leed ook tot een stukje meer menselijkheid leidt' - VARAGids

'In deze prachtige, vaak ontroerende podcast hoor je hoe het coronavirus ons dagelijks leven drastisch heeft veranderd. Bijvoorbeeld een vrouw die vanaf de straat naar haar dementerende moeder staat te roepen: 'Houd moed mama!'' - Miss Podcast, Mischa Blok

Podcast maken in coronatijd
Radiomaker Heleen Hummelen werkte de afgelopen twee maanden, samen met haar team, keihard aan de unieke podcast 'Virus Verhalen'. Waar normaliter maanden wordt nagedacht over de ontwikkeling van een dergelijke serie, is het de makers gelukt binnen korte tijd bijzondere verhalen te verzamelen van mensen die op verschillende manieren te maken hebben met het coronavirus.

Interviews konden niet bij de mensen thuis plaatsvinden, en werden telefonisch afgenomen. Waarbij de geïnterviewde met een tweede telefoon, ten behoeve van de geluidskwaliteit, de audio apart opnam. Soms werden hoofdpersonen, zoals huisarts Renske in Drenthe, maar ook moeder Annike van de te vroeg geboren Wieb, zelf op pad gestuurd met geleende opnameapparatuur. En ondertussen vonden alle vergaderingen over de podcast plaats via Zoom. Op deze manier is er in een kort tijdsbestek een serie van 15 afleveringen neergezet, nu in z’n geheel te beluisteren op www.nporadio1.nl/podcasts/virus-verhalen en in je favoriete podcast-app. 

'Radio Doc'
'Virus Verhalen' is een co-productie van 'Radio Doc' en NPO Radio 1. Onder dezelfde noemer was in april een tweedelige documentaire van Micha Koole te horen, via deze links terug te luisteren deel 1 - Op afstand | deel 2- Over de grens.

Op zondagavond 24 mei zendt Radio Doc nog een laatste aflevering van 'Virus Verhalen' uit: het aangrijpende verhaal van Wieb, een baby die veel te vroeg geboren werd in coronatijd. Om 21.00 uur op NPO Radio 1.

'Virus Verhale'n is geproduceerd door 'Radio Doc' voor NPO Radio 1. Presentatie Jair Stein. Concept, regie en montage: Heleen Hummelen. Research, productie en opnamen: Wieky de Boer, Kika Booy, Jesper Buursink en Renet Ponsen. Aanvullende opnamen: Misha Koole. Productie en PR: Liza Titawano. Eindredactie Ottoline Rijks.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' (VTM)

De maskers staan klaar voor een spectaculaire duetspecial. Elk van hen brengt een verrassend duet met een topartiest en een solo-optreden. Het belooft een spannende avond te worden, want er wordt opnieuw iemand ontmaskerd.

'The Masked Singer', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Thuis
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 20:00
    Bergerac
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    07:00
    Sam & Julia
  • 20:35
    The Masked Singer
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Forrest Gump
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    Divergent
    12:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
    10:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    A Perfect Christmas
    07:00
    Rediscovering Christmas
  • 20:35
    Code 37
    06:00
    Joe
  • 19:55
    De Verhulstjes Kerstspecial
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 20:35
    The Rookie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Godfather
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Unwrapping Christmas: Tina's Miracle
  • 20:30
    Holly Jolly Homicides
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:29
    CEO van mijn leven
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:39
    Aan de wand
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 20:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    06:15
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
  • 19:55
    Beyond Paradise
    06:55
    Ghosts
  • 20:35
    The Shape of Water
    12:40
    Storage Wars
  • 20:25
    Rocco & Sjuul
    13:00
    NOS Journaal
  • 20:25
    MAX Maakt Mogelijk
    13:00
    NOS Journaal
  • 20:25
    Sterren in Concert: André Hazes in het theater
    12:55
    De scheepsjongens van Bontekoe