'Hoofdzaken' is terug!

zaterdag 30 april 2022

Hét programma waarin kinderen hun gevoelens en verhalen vertellen, terwijl ze een knipbeurt krijgen bij Kapper Marko, is terug met vier extra afleveringen.

In de kappersstoel vertellen zij hoe ze in het leven staan, wat hun kopzorgen zijn of waar ze juist heel blij van worden. Het zijn speciale afleveringen met onder andere aandacht voor de ramadan, pesten en de oorlog in Oekraïne.


In de eerste aflevering leert Marko over de ramadan. Ilias vertelt dat het vasten hem helpt om zijn ware kracht te ontdekken en Nylah heeft dit jaar voor de eerste keer met de ramadan meegedaan, maar weet al wat zij met het Suikerfeest als eerste gaat eten.

Sommige kinderen vertellen iets over het onderwerp pesten. Bijvoorbeeld Lily, die vertelt dat ze soms niet mee mag spelen omdat andere kinderen zeggen dat ze 'pluishaar' heeft, in plaats van 'gewoon stijl haar'. Ook Stijn heeft last gehad van pesterijen, maar heeft met hulp van zijn vrienden nu meer zelfvertrouwen gevonden.

Oekraïne
Dit seizoen is er een speciale aflevering over de oorlog in Oekraïne. Josephine woonde daar en vertelt Kapper Marko hoe zij naar Nederland is gekomen toen de oorlog begon. Davy’s oma woont in Oekraïne en hij maakt zich soms flink zorgen om haar. Aloyse zamelt geld in om mensen in Oekraïne te helpen, door zelfgemaakte poppetjes te verkopen.

'Hoofdzaken' heeft al drie eerdere seizoenen, en won jeugdtelevisie-prijzen zoals de Prix de Jeunesse en de Japan Prize. Nu is het programma terug met vier afleveringen, ook dit keer met ontroerende en oprechte verhalen. Pas als alle kinderen tevreden zijn met hun nieuwe coupe zit de aflevering erop.

Over Marko
Al ruim de helft van zijn leven hanteert Marko Suds (46) de schaar. Hij werkte in verschillende salons, gaf les op de Kappersacademie en is sinds 2005 eigenaar van een kapperszaak in het hart van Breda. Marko is een vakman met humor die zijn stiel serieus neemt en met een positieve houding mensen graag laat praten.

'Hoofdzaken', vanaf zondag 1 mei om 18.40 uur bij de VPRO op NPO Zapp.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    00:10
    Journaallus
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    00:00
    Nachtlus
  • 08:40
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    21:45
    Geen uitzending
  • 08:35
    Move On
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:45
    De Container Cup
  • 08:40
    Geen uitzending
    01:55
    This Is Us
  • 07:50
    Bar Rescue
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:35
    Ware Delicatessen
    01:25
    Botched
  • 08:20
    Shades of Blue
    01:15
    FBI
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:24
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:40
    Het Weekmenu
    02:00
    A la carte
  • 08:05
    Midsomer Murders
    01:20
    DCI Banks
  • 08:15
    The Kardashians
    01:40
    Scrubs
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:00
    EenVandaag
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    01:55
    Nieuwsuur
  • 08:40
    DORA
    01:55
    Je Zal Het Maar Hebben Special